Switch to full style
Post a reply

Google Photos

29 May 2015, 08:57

Za sve koji puno fotkaju

Google je izdvojio Photos iz Google+ i nudi neograničen prostor za čuvanje fotografija i videa

Re: Google Photos

29 May 2015, 09:49

Imageshack je bio besplatan pa više nije. Još je pogubio gomilu materijala u svojim redizajniranjima. Photobucket je besplatan za sada ali neda skidati video materijale u rezoluciji većoj od 480p. I naporan je sa svojim reklamama. Nadam se da ova dva problema neće bit slučaj s Googlom. Bumo probali.

Re: Google Photos

29 May 2015, 10:10

Je, nadamo se da budu ozbiljnjiji ...

Re: Google Photos

06 Jun 2015, 20:26

Friško isprobano. Radi savršeno. Postoji i kao aplikacija za pametne telefone.
Fotkaš i odmah je uploadano. odmah spremno na dijeljenje ...
Napokon jednostavan i uporabljiv foto servis u koji se možemo pouzdati ...
Prijava je putem gmail jedinstvenog računa
kako slogan kaže "Jedan račun za cijeli Google"

5+

Evo klik na link ...

Re: Google Photos

06 Jun 2015, 22:41

Ok... :handgestures-thumbup:

Za probu, Hart Bei Graz ide na taj način... :DEAD

Re: Google Photos

07 Jun 2015, 07:09

H0modelar wrote:Ok... :handgestures-thumbup:

Za probu, Hart Bei Graz ide na taj način... :DEAD


Yap. tako sam i krenuo.

Re: Google Photos

07 Jun 2015, 17:49

Stvarno se čini sasvim upotrebljiva stvar! :BULBAR

Koliko sam testirao, do dimenzije "scaled to 1.151px × 767px" je besplatno i bez ograničenja.
To je i puno bolje od 800x600 koje smo imali do sada na forumu, i jako blizu HD od 1200x800 - dakle sasvim ok.

Probao sam i 18Mp fotku uploadati - isto ju resiza na 1151x767.

Dakle, za brži upload, sami resizajte cijeli folder jer je na kraju ista rezolucija... D-)

Evo, proba je na "Bahnerlebnis-Tage 2015"

Re: Google Photos

10 Jun 2015, 22:24

felix wrote:...Google photos dozvoljava da lako i lagano uploadamo sve što smo fotkali,
i onda to možemo sve gledati bez predhodne selekcije ...


Stvarno već dugo nisam naišao na neki ovoliko smisleni i jednostavan proizvod... :handgestures-thumbup:

Re: Google Photos

16 Aug 2015, 00:20

Prilikom snimanja vozanja novosti, mobitel mi se pravio pametan i sve je odmah uploadao na google photos, svih 650 Mb do doma... Srećom u tarifi pred istekom obračunskog razdoblja je bilo prometa, a navodno bi i app (3G watchdog) isključio 3G na vrijeme :)

E sad, pregledavanje videa na google photos nekako neodoljivo podsjeća (identično je...) na youtube :think: Trebam li ja sada ponovno sve uploadati na youtube??? Napokon sam pitao google i odgovor je ipak - ne ;) Naravno, ako je youtube account vezan za google(+) account.
Na youtube-u kliknete skroz gore na traci "upload", nakon čega vam se uz ostale opcije nudi i import videa sa google photos:

Capture.PNG
Capture.PNG (36.43 KiB) Viewed 13689 times


Izaberete snimke koje želite:

Capture2.JPG
Capture2.JPG (71.69 KiB) Viewed 13689 times


Dolje kliknete na "select" i dalje će sve izgledati poznato - dodate nazive i opise i kliknete "publish". :obscene-drinkingcheers:

Re: Google Photos

16 Aug 2015, 07:59

:handgestures-thumbup:
dobro je znati

THX
Post a reply