It is currently 29 Mar 2024, 16:42

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
  Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Faller car system
PostPosted: 08 Feb 2014, 16:41 
Offline

Joined: 23 Jan 2014, 16:32
Posts: 22
Pozdrav ekipi,

Na maketi g Urbića sam vidio da se osim vlakova po maketi voze i autići. Pretpostavljam da je to faller car system. Postoji li još neki proizvođač koji ima autiće na isti način? Koristite li i vi na svojim maketama FCS?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Faller car system
PostPosted: 25 Feb 2014, 12:36 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:41
Posts: 197
Location: Pitomača
Pozdrav,
pretpostavljam da se na toj maketi vozi FCS ali digitalno samo nisam ziher dal po Falerovom digitalu ili je možda DC Car sistem.
Od proizvođaća vozila imaš još Mader magnet truck koji radi na slićnom, ali ne baš istom principu ko i FCS (FCS auteki mogu vozit po magnetnoj traci "MMT-a" ali MMT vozila neće vozit po Falerovoj žici, razlog tomu je mali reed prekidač koji, kad "izgubi" magnetnu traku, zaustavi vozilo.
Dalje, imaš dosta "proizvođaća" vozila iz kućne radione samo, ta vozila su ti rijetko na prodaji.
I da, naravno da se koristi FCS, doduše skromno ali.......


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Faller car system
PostPosted: 28 Feb 2014, 09:10 
Offline

Joined: 11 Sep 2013, 08:18
Posts: 9
Pozdrav,
to je DC Car sistemkoji radi Siegmund Dankwardt možeš vidjeti na stranici Modellautobahnen
ili DC-Car-Wiki! i vozi po Fallerovoj žici i to jer puno jeftinije od Madera.
Počeli smo sa digitalizacijom Fallerovih modela ali sada radimo sve sami, a od Fallera uzimamo samo vodilicu i kotače.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Faller car system
PostPosted: 04 Mar 2014, 10:16 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:41
Posts: 197
Location: Pitomača
Pozdrav,
hvala na odgovoru,
dakle, ipak je DC car sistem, fino, upravo se i sam predomišljam u tom pravcu, izgleda mi nešto jeftiniji od Faller sistema a mogućnosti su više nego odlićne, bar za moje skromne potrebe.
Što se tiće vozila, da, i sam sam upravo pri preradi nekoliko Herpa modela (gradski MAN bus, mala cisterna i mali LT45) isto sa falerovim dijelovima (prednje osovine) jedino me trenutno mući izbor pogona, obzirom da u ponudi ima jako puno "šrota", ok, kod mene će vozit daleko manje nego kod Vas al ipak, nebi bilo zgodno da se stvar raspadne nakon nekoliko krugova.
I da, možda bi bilo zgodno, vjerojatno ne zanima samo mene, da u nekoj, makar zasebnoj temi, stavite svoja iskustva sa različitim pogonima, prvenstveno obzirom na prijenosne odnose i samu kvalitetu pogona.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Faller car system
PostPosted: 05 Mar 2014, 19:36 
Offline

Joined: 11 Sep 2013, 08:18
Posts: 9
Pozdrav
ja kupujem pogon kod Siegmunda i to samo jedan model koji je najrobusniji, tako da sam siguran da neće biti problema. Nažalost nekog velikog iskustva nemam jer je Željko do sada napravio 5 modela od ničega, jer najviše je radio na dorađivanju Fallerovih modela i popravljao i dorađivao modele koje smo kupili kod Siegmunda.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Faller car system
PostPosted: 21 Mar 2014, 19:22 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:41
Posts: 197
Location: Pitomača
:)

obzirom da mi je danas stigel pogon od "microantriebe", kreće prerada jedne male cisterne, kad završim, slijedi opis.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .