Switch to full style
Post a reply

"Klupski" FCS

24 Nov 2013, 22:31

Daklem,
neki su već vidli, al za one koji nisu; neznam tko se sjeća onih klupskih kamiončeka kaj su se prodavali 2009 god. na izložbi u Tehničkom muzeju.

Bilo mi je šteta da samo stoji u ormaru pa sam se odlučil malo ga preuredit u "vozno" stanje. Svojevremeno sam u nekoj trgovini uspel za neku siću (nekih 30-ak KN, ak se ne varam) kupit Revelov kamion na daljinski u 1:87 pa je sam pogon već bil riješen kao i napajanje (3 aaa baterijice, daklem 3,6V/ideala i za LED rasvjetu u nekoj, nadam se skoroj budućnosti ) pa je samo trebalo preuredit, čitaj ugradit original osovinu od FCS-a za što su bile potrebne manje preinake na prednjem dijelu šasije al niš prekomplicirano.
Na žalost nisam se sjetil poslikat sve faze pregradnje pa... (al bit će na sljedećem projektu/autobusu ak bu sreće)
Također, ova velka "rupa" oko prednjih kotaća neće tak ostat (tu su bili blatobrani na staroj šasiji al su morali "odlepršat" ) jer mi se cijela kabina ne sviđa pa će ju zamijenit neka od Herpe samo kad je se dočepam.
Nadalje, probna vožnja je pokazala, da je mamlaz zaboravil stavit utege i na prednju i na pogonsku osovinu pa je za silu /i snimku/ jen "priručni uteg" čitaj metar poslužil "ne" svojoj svrsi :)

Image


Image


I filmek:

http://s1083.photobucket.com/user/robog ... f.mp4.html

Re: "Klupski" FCS

24 Nov 2013, 23:03

..zgodno! :clap: ! hita prema 45. godišnjici! :dance:

Re: "Klupski" FCS

24 Nov 2013, 23:46

Kako god okreneš, ti radiš samo sa "šinom u sredini" :lol:

No stvar definitivno radi, i kada ušminkaš ove detalje, biti će kao bonbon!

Stvarno, :clap: :clap: :clap:
:B

Sada se nadam da će netko iz čelništva kluba vidjeti ovu temu i
prepoznati koliko je ovo genijalna ideja za promociju na Velikoj izložbi.

Imati klupski prigodni kamion koji kruži po nekom modulu ili maketi,
bilo bi nadasve atraktivno! :DREAMY

Trebali bi ti pružiti svu organizacijsku, pa i financijsku pomoć da se taj
projekt odradi... :shifty:

Svaka čast imenjače!
:obscene-drinkingcheers:


PS
samo sam popravio lapsus u naslovu...
B:B

Re: "Klupski" FCS

25 Nov 2013, 09:51

Daco wrote:..zgodno! :clap: ! hita prema 45. godišnjici! :dance:


Hm, još nis završil ni ovaj do kraja a već bum moral delat novi :think:

H0modelar wrote:Kako god okreneš, ti radiš samo sa "šinom u sredini" :lol:
No stvar definitivno radi, i kada ušminkaš ove detalje, biti će kao bonbon! B:B


Oja, samo mislim da neću koristit Fallerovu žicu već onu magnetnu traku, zgleda mi pouzdanija.
I naravno, osim utega i kabine, još moram ugradit reed kontakt za zaustavljanje, bude malo doduše gužva "u šesnaestercu" al bu se nagural nekak, tak da bu sve po FCS specifikaciji.

H0modelar wrote: Sada se nadam da će netko iz čelništva kluba vidjeti ovu temu i
prepoznati koliko je ovo genijalna ideja za promociju na Velikoj izložbi.

Imati klupski prigodni kamion koji kruži po nekom modulu ili maketi,
bilo bi nadasve atraktivno! :DREAMY

Trebali bi ti pružiti svu organizacijsku, pa i financijsku pomoć da se taj
projekt odradi... :shifty:

PS
samo sam popravio lapsus u naslovu...
B:B


Da to bi bilo zgodno odradit, samo, možda bi bilo bolje, ako će se radit, da se napravi baš kamion a ne šleper, ovaj ispod R250 baše nede s voljom pa su tu kamiončeki u prednosti, pogotovo ak bi se išlo i na kakvu prodaju.
(btw, u tom slučaju 2 kupca već imate :)

A lapsus, i nije lapsus, sam nek mi neko proba reć da je njemački težak, kolko let sam tu i još nemam pojma kak se piše č, ć, đ........ :BLACK-:

Re: "Klupski" FCS

26 Nov 2013, 09:40

robogovi4 wrote: A lapsus, i nije lapsus, sam nek mi neko proba reć da je njemački težak, kolko let sam tu i još nemam pojma kak se piše č, ć, đ........ :BLACK-:


To sam samo napisao da mi ne zamjeriš, jer je javni medij - pa moramo biti točni koliko najbolje možemo. :shifty:

A inače...

Ma trebao bi ti vidjeti što je lapsus, da ja počnem pisati njemački! :lol:

U svakom slučaju, iste sekunde bih se mijenjao sa tobom i znao hrvatski i njemački koliko ti,
a ne da sam za njemački toliki "tutlek" :oops:


:obscene-drinkingcheers:

Re: "Klupski" FCS

26 Nov 2013, 15:13

O.T ali,kad smo već kod toga. Nije bitno,ali dobro je imati podatke pa možda ponukaju i neke druge članove na taj podvig.
Mislim da u RH najdužu stazu FCS ima Backo,Željko (M.Draga) pa KŽMZ?!
Ispravite me ako nije točno.

Re: "Klupski" FCS

26 Nov 2013, 20:43

A gle, u ovom slučaju to i nije bilo nekaj; podvozje, bar onaj dio s pogonom sam iskoristil od "revel" rc modela tak da nije bilo prtljanja s ugradnjom motorića a prednju osovinu, a tu je dremelić malo rezuckal da se napravi mjesta za FCS osovinu jer na žalost onu koja je bila gore, se ni na koji način ni mogla iskoristiti.
BTW, ima i nekakav Revel cisterna, isto rc u 1.87 u Milleru, koja bi se isto dala presložit no, malo sam gledal, dosta je aljkavo napravljena pa mi se ne sviđa al možda kome zapne za oko :)

Kaj se tiće ceste, kod mene bu nekih 14-15m ukupno, sa 2 autobusne stanice, jedna petlja i jedno T raskršće e sad, tu mi se motaju neke ideje po glavi kak to rješit sa nekakvom "automatikom" a bez digitala, to prvenstveno mislim na to da autobusi sami skreću na stanicu (a ne i šleperi), regulaciju prometa na raskršću itd. (taj dio još i nebu tak kompliciran, ali; kak naterat vozila da pale žmigafac kod skretanja e to mi je još :think: al to ćemo drugi put,danas mi je nekak cjel dan u smislu "nić mi se ne da".

Re: "Klupski" FCS

26 Nov 2013, 21:58

robogovi4 wrote:... "nić mi se ne da".


I to je potpuno dozvoljeno! :handgestures-thumbup:
Post a reply