It is currently 29 Mar 2024, 01:16

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ]  Go to page 1, 2  Next
  Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: 21 Apr 2012, 16:43 
vaša razmišljanja oko ovih skretnica... malo argumenata, malo iskustava...


Top
  
 
PostPosted: 21 Apr 2012, 16:44 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 10:21
Posts: 179
Location: Zagreb
a uuuuuuu. opet bu perje frcalo na sve strane oko različitih razmišljanja
imam iskustva samo sa pikom i nisu loše ali nije to što bi trebalo biti. za zavojitim skr. V60 se zacvika ako ide sporo jer ima kratki međuosovinski razmak. prijevodnice se uvijaju prilikom prelaska lokomotiva ali nije bilo nikad iskakanja. to je to,dalje neznam


Top
 Profile  
 
PostPosted: 21 Apr 2012, 16:50 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 18:15
Posts: 2892
Location: Samobor
ako mogu podijeliti svoje N iskustvo ...

probao Roco - bio zadovoljan
probao Trix - još bolje, rekoh, bit će Trix
probao Peco ... Trix i Roco završili u kutijama...
Peco je po meni klasa više od ove dvije marke.

Peco proizvodi u N-u
Streamline Code 55 Finescale (samo flexice i skretnice)
Streamline Code 80 Universal (isto samo flexice al nešto manji izbor skretnica)
te Setrack Code 80 (skretnice samo sa plastičnim srcištem i zavoji i kratke ravne)
Ja koristim Finescale i Universal
Za mene je glavna prednost Peca nad ostalima su electrofrog (metalno srcište) skretnice.
Geometrija bitno različita od kontinentalne Europe ..

_________________
Ne možete unaprijed znati koju stranu kruha treba namazati.
(Murphyjev zakon)


Top
 Profile  
 
PostPosted: 21 Apr 2012, 16:51 
Offline

Joined: 15 Apr 2012, 11:48
Posts: 29
ja se držim m-gleisa. već sam dosadan i vama i sebi, ali to mi je nekako najskretnica, bilo ručna ili električna. po mogućnosti velika lanterna, puko. probao i c- i k-gleis: nekako je plastično. no možda zalutah u ac i analogiju... e sad usporedi to sa dc, dcc...


Top
 Profile  
 
PostPosted: 21 Apr 2012, 16:53 
Offline

Joined: 15 Apr 2012, 13:42
Posts: 15
Iz svojih iskustava i svojih potreba na prvo mjesto stavljam Roco Line ili sa gumi betungom ili bez. Razlog : vožnja kroz sve kretnice, razkršča i sa najdelikatinijam parnjačama je više nego odlična. Sa polarizacijom prelaze bez stajanja i 2 osne lokse. Ako imate mogučnost da nadjete Roco line sa gumi betungom još bolje. Vožnja je pored svega najtiša jer gumi betung služi kao izolacija. Vožnja po Roco line sa betungom je baš za upotrebu sounddecodera koji se dobro čuje. Na žalost to sam ustanovio tek sada posle potrošenog novca za iskustva sa svim kretnicama osim Shinohare i Kato-A. Jedina mana je cjena koja unatoč da su šine polovne /dobija se i nekorištena/ dosta visoka. Ali maketa se rađa od roštilja preko šina i ako to nije dobro šta nam onda dobri modeli. Čak ako je betung iz gume meni odgovara jer je po gabaritima u mjerilu 1:87 što do sada nije napravio niko. I nabor kretnica i šina je takav da je težko još nešto poželiti a može da se radi i flexicama kojima nisam sklon jer u slučaju promjene makete uvijek gubiš dužinu. Pored toga volim da slušam tk tk kad prelazi vlak šine. Kao istinito na prugama koje se mi svidjaju.
Na drugo mjesto stavljam Peco code 75 ali tamo treba sve raditi flexicama.
I ponovo to je samo moje osobno mišljenje.
pozz
kasti


Top
 Profile  
 
PostPosted: 21 Apr 2012, 16:54 
svaka čast kasti na otvorenoj temi. bit će tu konstruktivnih tekstova...


Top
  
 
PostPosted: 21 Apr 2012, 16:55 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
malo si me zbunio sa betungom, bez betunga, RocoLine itd. itd.
Roco geoLine su tracnice sa betungom (ti nazivas to gumi betung, sto i je)
Roco Line 2,1mm su tracnice bez betunga i namjenjene profesionalnijoj izradi makete.
Roco 2,5 - jos je jedna rocova tracnica koju mnogi koriste bas zbog vece visine profila (2,5mm)

istina je da je geoLine jedna tiha tracnica, medjutim nije ljepa za vidjeti na ozbiljnijoj maketi. Njezin nasip je na zalost sve samo ne vjeran. S druge strane vidio sam makete sa geoLine tracnicama koje su bile zakamuflirane vise nego perfektno. melem za oci. Ista prica sa Märklinovim C tracnicama.
Peco je bez daljnjega jos jedan tracnicki sistem kojeg koriste brojaci zakovica. Mnogi ih obozavaju, rijetki ih ne vole. Pravi maketari se ustvari koriste skretnicama + fleksericama.
I kao sto si rekao na kraju. Svatko polazi od osobnog uvjerenja i procjena.
Osobno cu koristiti Roco Line 2,1mm. Tracnica mi se svidja, profil je blizu stvarnoga, lako se nabavlja, cijena je pristupacna. jedino sto me malo smeta na toj tracnici je kriva boja pragova a i previse sjaje.

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 21 Apr 2012, 16:57 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 09:08
Posts: 81
Location: Sarajevo
odvratna, ruzna, gadna, nedo bog nikom roco geoline.

Image

tako da sva prica oko betunga kod roca, ne pije vode.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 21 Apr 2012, 16:57 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
ha, bas ono sto i ja zborim. reci mi torrente znas li koliko je visok taj posodrani dio?. cesto, mozda i pre cesto se dogadja da je ili previsok ili prenizak

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 21 Apr 2012, 16:58 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 09:08
Posts: 81
Location: Sarajevo
u ovom slucaju je njegova visina cca 1cm ali to nema veze. pruga kad se postavi i kad se pocne raditi oko nje ta se visina gubi. malo zida, stijena, ceste ...

prugu je svakako ruzno samo zalijepiti malo ofarbati i posuti pijeskom, pa da je i naj bolja, kvalitetnija, najskuplja... ima tu strasno puno posla da se dobije zadovoljavajuci rezultat.

FL ima jos ruzniji nasip ali kad se pazljivo odradi tesko se moze naci zamjerka.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .