Switch to full style
Post a reply

Re: Bojanje i sve oko tehnike bojanja

02 Sep 2012, 10:39

Za stirodur i stiropor definitivno boje za beton koje su na vodenoj bazi.. ima je dosta u ambalazi i prilicno je gusta tako da jedno pakovanje moze dosta da vam traje!

Re: Bojanje i sve oko tehnike bojanja

05 Sep 2012, 11:56

Hvala decki, hvala. Odat cu vam tajnu kako nebi mislili da sam neki slampavko (iako i jesam).
Ova maketa na kojoj sad trosim sate i sate (kad se nema sta raditi na hacijendi ili kad pada kisa) nije definitivna. Taj dio kuce gdje se sada nalazi jednog ce se dana rusiti !!! :o . Zato i je takova kakova je jer isprobavam sve zivo i mrtvo na njoj a imam gdje i vozat prugica , mislim ono, da nebi bilo, he he nismo znali. I - onda me sad pocela muciti jedna druga mora. Ostati na H0 ili se vratiti N-u. (ma hebes mene :CUCKO )

Re: Bojanje i sve oko tehnike bojanja

05 Sep 2012, 13:08

Pazi kad ti posinak (Damirić) vidi ovo odmah će te početi nagovarati za N (da bi imao što dobiti/kupiti od tebe) :DID

Re: Bojanje i sve oko tehnike bojanja

05 Sep 2012, 15:43

1Borna wrote:Pazi kad ti posinak (Damirić) vidi ovo odmah će te početi nagovarati za N (da bi imao što dobiti/kupiti od tebe) :DID

...he he he 1Borna. Kakav bi ja bio otac kad nebi sinka drzao na oku. Sve ja njega pratim, sve ja njega pratim...

Re: Bojanje i sve oko tehnike bojanja

16 Dec 2012, 17:02

1. doš'o na forum - možda Daćo pošalje čvaraka .
2. Moje iskustvo sa gore navedenim : stiropor premažite sa mješavinom drvofixa i glet mase .Zašto drvofix ?
(Primjetio sam da se onda glet masa ne ''prenosi '' na dlanove i drugi alat ) Premažite pemzlom . Pričekajte 24'.Izbrusite , ako treba . Sada imate jednu finu podlogu za bojanje ..podlogu koja će upiti ..
Za bojanje podloge upotrebljavam vodene boje . ( 13 Kn ) .
Prvo zamiješam osnovne boje do potrebne nijanse .
Pripremim mali spremnik sa vodom . U taj spremnik nadodajem nijansu - tako da imam otprilike 5-10 ml
održene nijanse .
Tek onda namoćim podlogu i jednostavno farbam sa već pripremljenom nijansom .
Tako se dobije onaj ''razliveni '' difuzni premaz .
Ali UVIJEK , uzmite u obzir da boja / podloga mora biti barem dvije nijanse svijetlija nego u naravi .
(( ilustracije radi : razmislite o zraćnom snimku asfalta )) .
OK . A sad , kad dobijem čvarke ?

Re: Bojanje i sve oko tehnike bojanja

16 Dec 2012, 17:56

fliperi wrote:1. doš'o na forum - možda Daćo pošalje čvaraka .
2. Moje iskustvo sa gore navedenim : stiropor premažite sa mješavinom drvofixa i glet mase .Zašto drvofix ?
(Primjetio sam da se onda glet masa ne ''prenosi '' na dlanove i drugi alat ) Premažite pemzlom . Pričekajte 24'.Izbrusite , ako treba . Sada imate jednu finu podlogu za bojanje ..podlogu koja će upiti ..
Za bojanje podloge upotrebljavam vodene boje . ( 13 Kn ) .
Prvo zamiješam osnovne boje do potrebne nijanse .
Pripremim mali spremnik sa vodom . U taj spremnik nadodajem nijansu - tako da imam otprilike 5-10 ml
održene nijanse .
Tek onda namoćim podlogu i jednostavno farbam sa već pripremljenom nijansom .
Tako se dobije onaj ''razliveni '' difuzni premaz .
Ali UVIJEK , uzmite u obzir da boja / podloga mora biti barem dvije nijanse svijetlija nego u naravi .
(( ilustracije radi : razmislite o zraćnom snimku asfalta )) .
OK . A sad , kad dobijem čvarke ?



Dobit ćeš i kobasu za ovaj izuzetni napor! Fala k.... da si našao vremena i podjelio crticu iz tvog prebogatog iskustva ! Još kada postaš i fotke iz serije jučer, danas i sutra, sarma gratis! :lol:

Re: Bojanje i sve oko tehnike bojanja

16 Dec 2012, 23:02

Ma za ''njenu'' sarmu bi poslao slike - samo neznam kako - moram čekat djecu iz Zgb-a da me nauće ....a maloprije sam pročitao na forumu savjete HO modelara u svezi te problematike ... pa prije bi ja izmodelirao Španjolsko selo nego to skužio .....
Došlo je do malog zasićenja pa sam zato ovdje - inaće vraga bi bio . Ubila me Bushova kuruza .
Dakle - da budem konstruktivan - da i drugi nešto čuju :
Kupio Busch kuruzu . Jakooo dobro mjerilo , jako dobrog izgleda .
I vrag mi nije dao mira - izgledala je malo plastićno , malo pre-zeleno te je ja rućno ofarbah !!!
Akrilnom .
GREŠKA PRVA : KURUZA JE SVIJETLO ZELENA I U NARAVI SE SJAJI .nije trebalo farbati .
GREŠKA DRUGA : AKRILNA BOJA TAKO NJEŽNE IZDANKE SAVIJE SPIGA .AKRILNA JE KRTA .
SVAKI RED SAM MORAO izravnavati ... posao za Zen budistu . 2 popodneva .
ali isplatilo se .
savjetujem da ko god treba , uzme Buschovu kuruzu ali da je nikako ne farba .

Re: Bojanje i sve oko tehnike bojanja

16 Dec 2012, 23:12

Tebe je uvijek zanimljivo čitati... :BULBAR

Nadam se da ti je bar malo lakše pri duši, kada si sa nama podijelio svoje jade... :BLACK-:

A inače, tko je u stanju pobojati kuruzu visine par mm, taj je definitivno u stanju
zakačiti koju fotku na forum...

Nego, jesi li pogledao malo one predložene upute?

Klikni OVDJE

Re: Bojanje i sve oko tehnike bojanja

10 Jan 2015, 19:45

slamka 001.JPG
slamka 001.JPG (141.43 KiB) Viewed 21298 times
Tračnice koje su pribijene na podlogu pofarbajte air brushom , a da bi zaštitili šinje , upotrebite slamku .

Re: Bojanje i sve oko tehnike bojanja

10 Jan 2015, 21:15

fliperi wrote:
slamka 001.JPG
Tračnice koje su pribijene na podlogu pofarbajte air brushom , a da bi zaštitili šinje , upotrebite slamku .



hm, zanimljivo! 8-)
Post a reply