It is currently 29 Mar 2024, 13:14

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5
  Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Re: Kontaktna mreža
PostPosted: 10 Mar 2015, 15:44 
Offline
User avatar

Joined: 13 Nov 2012, 22:49
Posts: 118
Bosphorus wrote:
bubihž wrote:
to šarafima fiksirane tračnice sa podloškama


To su čavlići/pribadače i ovdje služe da se oko njih provuče deblji konac i simulira poligonacija kontaktne mreže. Na poziciji svake pribadače bi onda trebali biti stupovi/portali/sajle za fiksiranje gornjeg voda.


Dobro je Bubi primjetio. Odlična ideja za poligonizaciju KM, solidno pošudrano, a onda šaka u oko! :chores-chopwood: Šarafima s podložnim pločicama je pričvrstio tračnice za podlogu. :doh: :doh:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kontaktna mreža
PostPosted: 12 Mar 2015, 03:02 
Offline
User avatar

Joined: 16 Sep 2012, 23:14
Posts: 567
Čitajući ovu temu teoretski sam se upoznao sam problematikom izrade kontaktne mreže. Vidim da se jako često rabi bakrena žica koja je ima neke svoje vizualne mane poput debljine i boje. S obzirom na pročitano imam par pitanja.

Zanima me da li je itko od vas pokušao napraviti gornji vod pomoću tanke čelične sajle ili možda žice za gitare i slične instrumente i koje su mane takvih materijala?

Ako je vod funkcionalan (mreža je pod naponom) kako se održava gornji vod u smislu brisanja prašine, skidanja oksida i savijanja u originalan položaj kad ga spiga pantograf?

Koliku kilometražu može podnijeti gornji vod s obzirom na materijal žice i pantografa lokomotive?

Pitam jer u G mjerilu ima dosta problema po pitanju gornjeg voda. Osim što izgleda predebelo probleme stvaraju snijeg i životinje, a o trenju i trošenju materijala da i ne pričam.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kontaktna mreža
PostPosted: 17 Mar 2015, 11:49 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:21
Posts: 5235
Location: Zagreb
Žicu po kojoj klizi pantograf ne možeš raditi od licnate žice tj. žice koja je napravljena od više žičica namotanih u jednu.
Jer će se pantograf brzo potrošiti. Za LGB ti može posližiti bakrena žica od1,5 mm naravno kruta.
Ne treba te toliko brinuti potrošenost žice već pantografa.
Žica će ostati čista i u funkciji ako češ redovito voziti po njoj.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .