Switch to full style
Post a reply

Re: Conrad pogoni

04 Sep 2013, 20:15

Uz sve to, ako i dalje to ne želite/ne možete... odraditi tako, još uvijek imate barem dvije opcije.

Jedna je da vezicom osigurate conrad da se ne može otvoriti

IMG_0532.jpg
IMG_0532.jpg (59.79 KiB) Viewed 5778 times


Vezica mora biti mala i na obje strane, da conrad bude i dalje paralelan sa podlogom.
Ušica vezice prema dolje, da ne smeta kod montaže.

Tada će conrad dobiti čvrstoću i uvodnica će štititi od velike sile izvlačenja žica.

....

Ako je sve to još uvijek prekomplicirano, možete spojiti sve žice conrada i na 10-ak cm od njega
staviti neki vijak. Tada žice samo obuhvatite vezicom i sve zajedno osigurajte na taj vijak.
Žice neće visiti, pa se neće moći zapeti za to.

Više nemam ideja :shifty: , ali mislim da nešto možete izabrati - da Vam se ne desi nezgoda(e) kao felixu... :BEE-:

:B

I za kraj, savjet felixu (i svima koji ne znaju).

Nemoj koristiti (nigdje) vijke za montažu sa ravnom glavom, već križnom (može i hex/imbus).
Svi ostali oblici ti omogućavaju da staviš vijak na alat (odvijač ručni/električni) i jednom rukom bez držanja vijka
učvrstiš objekt (conrad) u podlogu.
Dramatično je lakše i 10 puta brže i jednostavnije.

Probaj(te)!

D-)

Re: Conrad pogoni

04 Sep 2013, 22:38

:oops:
Kako je to stajalo netaknuto gotovo 10 mjeseci moguće je da se neka od zvijeri malo poigrala sa tim žicama :DOG

ali stvarno časna riječ, jedan je bio u tom stanju u zapakiranoj vrećici.

U svakom slučaju, to su odlični motori za spretne majstore
nadam se, pošto mi ih je ostalo nešto neraspakiranih, da ću s vremenom složiti koju dioramicu s njima i s Pecom

Re: Conrad pogoni

07 Sep 2013, 17:31

felix wrote: U svakom slučaju, to su odlični motori za spretne majstore


Stvarno su jednostavni i "straightforward" za montažu... :DOG

felix wrote: Nadam se, pošto mi ih je ostalo nešto neraspakiranih, da ću s vremenom složiti koju dioramicu s njima i s Pecom


:dance:

:clap:

Ako ti složiš dioramu - ja ću tutorial kako ih brzo/lako namontirati! :teasing-neener:

:lol:

:obscene-drinkingcheers:

Re: Conrad pogoni

07 Sep 2013, 17:47

H0modelar wrote:Ako ti složiš dioramu - ja ću tutorial kako ih brzo/lako namontirati! :teasing-neener:

:lol:

:obscene-drinkingcheers:


Važi, al ajd' ti prvi 8-)

Re: Conrad pogoni

07 Sep 2013, 21:21

:naughty:

Prvi sam se sjetio... a i zamisli koji ću imati podstrek za akciju, kada ću vidjeti tvoju... :DREAMY

... ali tko zna, što može donijeti prvo :obscene-drinkingcheers:

:)
Post a reply