Switch to full style
Post a reply

Re: Hot-Wire Foam Cutter

21 Apr 2012, 22:05

mrvirus wrote:neki poseban način spajanja te žice na ovo lemilo?
imaš koju fotku na kojoj bi se to i vidjelo?

Imao sam iskustvo sa raznim pištolj lemilicama i izradom vrhova za iste.
Spajaju se sa maticama ili vijcima. Kod lemilica sa maticama bi se trebala koristiti bakrena žica koja najbolje odgovara po promjeru, jer sami sistem nemože previše smanjiti promjer dosjeda. Samo spoj mora biti što ćvršći, bilo to sa maticom ili vijkom. Nisam siguran kolika naksimalna dužina žice može biti, ali koliko nama treba, moralo bi biti

Re: Hot-Wire Foam Cutter

21 Apr 2012, 22:07

Zoran ST
To je najsličnije onome iz filma. Mislim da je zapravo isto jer radi na istom principu. Hvala za link i za stručno objašnjenje. Sada mi je jasnije kako funkcionira.

Hvala svima na komentarima.

Re: Hot-Wire Foam Cutter

21 Apr 2012, 22:07

Nažalost nemam više to pištolj lemilo, davno sam ga prodao za sitniš...
Bio je marke Ei-Niš ili RIZ, stariji elektroničari će se sjetiti, sigurno su radili s njim.
Nažin spajanja je bio vrlo sličan kao luster kleme. Znači iz samog lemila su virile dvije cjevčice unutrašnjeg promjera oko 3mm, s vijcima sa strane, tako da što god bi ugurao u cjevčicu (bez obzira na promjer), moglo se čvrsto pritegnuti vijcima. Tako sam bez problema izrađivao vrhove za odlemljivanje čipova s 20 nožica, sve odjednom. Nemam popratnu sliku, ali mislim da je sve jasno...

Re: Hot-Wire Foam Cutter

21 Apr 2012, 22:08

Prema onoj slici kod Chipoteke je izgleda upravo ovaj drugi sistem pričvršćivanja, s maticama i dosjedima koji se sužavaju kako se matica zavija. Tu dolazi u obzir drugačija improvizacija, i to na način da se žrtvuje jedan originalni vrh, odreže se tako da viri oko 1-2cm iz lemila i onda se pomoću luster klema (rednih stezaljki) pričvrsti žica za rad. Naravno, koristi se samo metalni dio iz redne stezaljke, i ukupno samo dva elementa, koji moraju biti dovoljnog unutrašnjeg promjera da prime debljinu dosjeda originalnog vrha.

Re: Hot-Wire Foam Cutter

21 Apr 2012, 22:09

isto da kažem kako sam se ohrabrio i kupio ovaj rezač stiropora i ostalih materijala tog tipa. na prvi dojam nije loše, ali ga nisam stigao isprobati kako se spada. to me čeka ovih dana. no, kako mi se čini trebao bi zadovoljavati naše potrebe.
ako bude OK, onda ćemo i trpku napraviti vijadukt, ;-)

Image

Re: Hot-Wire Foam Cutter

21 Apr 2012, 22:11

mrvirus wrote:isto da kažem kako sam se ohrabrio i kupio ovaj rezač stiropora i ostalih materijala tog tipa. na prvi dojam nije loše, ali ga nisam stigao isprobati kako se spada. to me čeka ovih dana. no, kako mi se čini trebao bi zadovoljavati naše potrebe.
ako bude OK, onda ćemo i trpku napraviti vijadukt, ;-)



S nestrpljenjem čekam kakva ćeš imati iskustva s upotrebom! Već sam ga nekoliko puta gledao...

Re: Hot-Wire Foam Cutter

21 Apr 2012, 22:13

mrvirus wrote: kako mi se čini trebao bi zadovoljavati naše potrebe.
ako bude OK, onda ćemo i trpku napraviti vijadukt, ;-)


imal sam tri pokušaja-tri neuspjeha. sve mi se čini da bu bez vijadukta :twisted:

Re: Hot-Wire Foam Cutter

21 Apr 2012, 22:14

trpimir wrote:
mrvirus wrote: kako mi se čini trebao bi zadovoljavati naše potrebe.
ako bude OK, onda ćemo i trpku napraviti vijadukt, ;-)


imal sam tri pokušaja-tri neuspjeha. sve mi se čini da bu bez vijadukta :twisted:

ne mogu vjerovati trpko, ne izgledas mi bas sa palcem u sredini ruke

Re: Hot-Wire Foam Cutter

21 Apr 2012, 22:15

trpimir wrote:
mrvirus wrote: kako mi se čini trebao bi zadovoljavati naše potrebe.
ako bude OK, onda ćemo i trpku napraviti vijadukt, ;-)


imal sam tri pokušaja-tri neuspjeha. sve mi se čini da bu bez vijadukta :twisted:

se bu dobro stari moj... ne smiješ gubiti nadu... :-)

Re: Hot-Wire Foam Cutter

20 Jan 2014, 18:54

Umjetnik

Post a reply