Switch to full style
Post a reply

Pozdrav

27 Feb 2018, 01:32

Kao prvo hvala na prijemu.
Zovem se Vlatko, iz Zagreba sam. Već dugo čitam po ovom forumu gdje ima jako puno zanimljivih tema.
Svojevremeno sam išao u srednju željezničku školu ali život mi je promijenio put pa na kraju nisam nikada radio na željeznici osim u sklopu prakse u Gredelju.
Izgleda da je ta ljubav prema vlakovima nasljedna pa je tako i moj sin, sada desetogodišnjak, od malih nogu vezan igračkama za vlakove od Tomice i prijatelja pa na dalje.
Prije par godina smo krenuli sa Mehano kompletom, pa kupovali svega i svačega. Danas smo se malo isrkistalizirali i orijentirali se više manje uspješno na HŽ i DB upravu V i VI epohu, mada i tu već odstupamo.
Od HŽ-a pokušavamo skupiti sve što se nađe a toga baš i nema puno.
Sinek si je kupio i jedan Roco komplet pa smo prešli i na DCC i na Roco Geoline tračnice. Mjesta za stalnu maketu nemamo pa si povremeno složimo tračnice da se malo izguštamo.
S obzirom na siromašnu ponudu HŽ modela sve više razmišljam o preradama. Na žalost nisam još dovoljno potkovan znanjem da bih prepoznao koji model je dobar za prerade a koji nije pa se snalazim po forumima. S tom idejom nabavili smo i Airbrush komplet pa se sada polako učimo raditi s njime.

Pokušavam što više iz vaših primjera prerada naučiti, od boja koje koristite pa do tehnika izrada dodatnih djelova.

Ovo sve je samo za sinekov i moj gušt pa se ne trebate bojati velikoserijske proizvodnje i nemojte škrtariti sa uputama kako i što napraviti.

Svaka pomoć je dobrodošla:-)

Sigurno ću imati pitanja pa se nadam maloj pomoći kada za to dođe vrijeme.

Lijep pozdrav.

Re: Pozdrav

27 Feb 2018, 08:03

Dobro došao na forum MV! :obscene-drinkingcheers:
Na forumu imaš široki spektar informacija, novosti, putopisa a ako imaš pitanja postavi! :WR

Re: Pozdrav

27 Feb 2018, 09:50

Vlatko, dobrodošao na forum!
Hvala na kratkom predstavljanju punom ugodnih iznenađenja!
Uživaj u već dostupnim sadržajima, a nadamo se i novim - tvojim. Slobodno pitaj sve što te zanima, tu smo da pomognemo.

Re: Pozdrav

01 Mar 2018, 09:13

Dobro došao Vlatko! B:B

Re: Pozdrav

01 Mar 2018, 09:56

Dobro došel!

Re: Pozdrav

04 Mar 2018, 21:31

Dobrodošao!

:obscene-drinkingcheers:
Post a reply