It is currently 29 Mar 2024, 16:12

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
  Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: 28 Feb 2017, 10:54 
Offline
User avatar

Joined: 18 Apr 2012, 08:39
Posts: 365
Location: Rijeka
Odmah u startu da naglasim, ovo nije nikakva prerada nekog drugog modela već izrada dva oklopna stroja iz WWII ali nisam našao pogodan podforum pa ću nastaviti ovdje.

Ono što ću raditi je ovo (pa puta dva)...
Image

Zašto novo delat ako ima za kupiti plastično? Razlog je jednostavan, k'o prvo cijena (neda mi se dat 60-tak€ za nešto što mogu i sam napraviti) a k'o drugo ovo plastično mahom je sve statično a ja volim kad se male stvari puno pokreću, otvaraju i vrte.

po ovome ću delat oba modela
Image

gore sa teškim mitraljezom u sredini dolje sa minobacačima
Image
(skice nisu odraz stvarnog mjerila izrade!)

Mada sve to naoko izgleda vrlo jednostavno za napraviti ima tu i preveć zamki koje bi mogle iznenaditi ali s obzirom da imam već iskustva sa takvim stvarima dobar dio sam promućkao u glavi i mislim da nebi trebalo bit većih iznenđenja. Oba modela će bit, u bazama, duga oko 22 centimetra, široka oko 3 i pol centimetra i max. visina oko 4 cm. Nadam se da ću uspijeti napraviti što više pokretnih djelova (vrata, poklopci na prozorima, turete {vrata na njima} da se okreću, topovi da se miču ...). Što se tiče bojanja jedan "Libli" će biti obojan u krem bojanje a drugi u maskirno ... još nisam odlučio koji u koje.

Prvo što ću raditi, ono što je najteže, su postolja jer tu ima dosta detalja koje bih htio ukomponirati u modele. Postolja su skicirana a skica tlocrta i bokoctra je na printanju i akcija počinje sutra, 01.03.

Toliko za uvodni post ...

Image

_________________
ImageImage


Top
 Profile  
 
PostPosted: 28 Feb 2017, 15:48 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Zanimljiva ideja! :handgestures-thumbup:

Svi smo već naučili - da to ne bi moglo biti od plastike... :)

Pozorno pratimo nastavak :BULBAR


Top
 Profile  
 
PostPosted: 28 Feb 2017, 23:43 
Offline
User avatar

Joined: 18 Apr 2012, 08:39
Posts: 365
Location: Rijeka
H0modelar wrote:
...
Svi smo već naučili - da to ne bi moglo biti od plastike... :)
...

To onda nebi bilo to :mrgreen:

_________________
ImageImage


Top
 Profile  
 
PostPosted: 03 Mar 2017, 09:30 
Offline
User avatar

Joined: 18 Apr 2012, 08:39
Posts: 365
Location: Rijeka
Nažalost, kako nemamo tinte u printeru htio sam da supruga isprinta originalnu skicu ali nije dobro ispalo pa sam na koncu morao sam sve skicirati i sad je to spremno za akciju ...

Image

Prava akcija kreće u nedjelju jer imam nekih privatnih obaveza koje akciju prolongiraju za par dana.

E da, ima još jedna stvar, od početnog jednog "Liblija" sve je zeru naraslo, sebi ću delat dva a jučer je došla narudžba za još jednog tako da ću ih (za sada Image) delat tri

_________________
ImageImage


Top
 Profile  
 
PostPosted: 03 Mar 2017, 09:49 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:25
Posts: 18335
Location: Zagreb
thomcro wrote:
Nažalost, kako nemamo tinte u printeru htio sam da supruga isprinta originalnu skicu ali nije dobro ispalo pa sam na koncu morao sam sve skicirati i sad je to spremno za akciju ...

Image

Prava akcija kreće u nedjelju jer imam nekih privatnih obaveza koje akciju prolongiraju za par dana.

E da, ima još jedna stvar, od početnog jednog "Liblija" sve je zeru naraslo, sebi ću delat dva a jučer je došla narudžba za još jednog tako da ću ih (za sada Image) delat tri



koliko ih je u stvarnosti proizvedeno?


Top
 Profile  
 
PostPosted: 03 Mar 2017, 10:11 
Offline
User avatar

Joined: 18 Apr 2012, 08:39
Posts: 365
Location: Rijeka
Koliko sam ja našal na netu oko 20-tak ali nisam našal koliko kojih (koliko ih je bilo sa minobacačima a koliko sa teškim mitraljezima). Uglavnom(ili barem većim djelom) su operirali na području bivše Yuge, po Sloveniji i kod nas na riječkoj pruzi do Ogulina i dole prema Splitu. Nekoliko ih je bilo i u Eritreji (šta su tamo delali sam bog zna :mrgreen: ). Na pruzi nisu djelovali samostalno nego im je prethodila autoblinda (AB40/41) kao izvidnica (ipak su to bili talijani koji su se bojali sami sebe :mrgreen: )

Autoblinda AB40 ovako izgleda
Image

_________________
ImageImage


Top
 Profile  
 
PostPosted: 03 Mar 2017, 10:21 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:25
Posts: 18335
Location: Zagreb
Nisam bio u novom vojnom muzeju u Pivki, možda oni imaju kakve zanimljive detalje iz povijesti! :WR


Top
 Profile  
 
PostPosted: 03 Mar 2017, 10:27 
Offline
User avatar

Joined: 18 Apr 2012, 08:39
Posts: 365
Location: Rijeka
Vidiš to mi nije palo na pamet da bi tamo moglo bit kakvih podataka. Možda bi se što moglo nać i kod nas u HŽM-u

_________________
ImageImage


Top
 Profile  
 
PostPosted: 03 Mar 2017, 10:29 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:25
Posts: 18335
Location: Zagreb
thomcro wrote:
Vidiš to mi nije palo na pamet da bi tamo moglo bit kakvih podataka. Možda bi se što moglo nać i kod nas u HŽM-u



..već sam kontaktirao HŽM, ako nađu što interesantno šaljem ti! :angelic-green:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 03 Mar 2017, 11:10 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:25
Posts: 18335
Location: Zagreb
knjiga – Paul Malmassari: Armoured Trains – u Knjizi se spominje (na nekoliko mjesta) LiBli Aln 556 – veza tvrtka Ansaldo. :digg


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .