It is currently 28 Mar 2024, 13:35

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 37 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
  Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: 16 Jan 2019, 11:51 
Offline
User avatar

Joined: 03 Mar 2014, 14:07
Posts: 1033
Location: Zagreb
Redoviti klupski sastanak u utorak 8. siječnja 2019. održan je točno na dan kada je prije 50 godina službeno osnovan Klub željezničkih modelara Zagreb. Pola stoljeća Kluba petnaestak prisutnih članova proslavilo je uz piće i tortu u čast slavljenika:

Image

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 16 Jan 2019, 21:19 
Offline
User avatar

Joined: 28 Mar 2018, 22:03
Posts: 5
Location: vidrenjak , kod popovače
Svaka čast na ljepinm slikama ali ovakve stvari ne bi smjele biti fešte za slučajne prolaznike,članovi su ipak trebali biti obavješteni o tako važnoj obljetnici.No to je sve zakasnilo pa čak i na stranicama kluba.Hvala predsjedništvu kluba.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 17 Jan 2019, 06:56 
Offline
User avatar

Joined: 03 Mar 2014, 14:07
Posts: 1033
Location: Zagreb
Primjedba djelomično stoji, no postoji i objašnjenje - administrator web stranice (čitaj ja) zbog selidbe nije imao pristup internetu. Obavijest je objavljena na ranijim klupskim sastancima i usmenom predajom, pa tko je redovito dolazio na sastanke došao je i na ovaj ''jubilarni''. A da Klub ove godine slavi pedesetu obljetnicu i da se priprema program njenog obilježavanja vidi se iz objava na web stranici Kluba.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 17 Jan 2019, 08:25 
Offline
User avatar

Joined: 28 Mar 2018, 22:03
Posts: 5
Location: vidrenjak , kod popovače
Hvala na odgovoru,ali prva objava o tome i seminaru na sljemenu došla je 14.01.Dolazak na sastanak košta me 180 kuna pa si to ne mogu priuštiti svaki tijedan da se vidimo.Zato postoje stranice kluba a što se tiče sastanaka to je baš tek toliko da se vidimo.Sve što doznam to je od Vas i ovog foruma.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 19 Jan 2019, 17:57 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 18 Apr 2012, 08:52
Posts: 634
Location: Zagreb
Stanley wrote:
Primjedba djelomično stoji, no postoji i objašnjenje - administrator web stranice (čitaj ja) zbog selidbe nije imao pristup internetu. Obavijest je objavljena na ranijim klupskim sastancima i usmenom predajom, pa tko je redovito dolazio na sastanke došao je i na ovaj ''jubilarni''. A da Klub ove godine slavi pedesetu obljetnicu i da se priprema program njenog obilježavanja vidi se iz objava na web stranici Kluba.


Dragi Stanley, nije odgovornost na administratoru stranice, u ovo digitalno doba postoji barem 5 načina za učinkovitiju razmjenu informacija među članovima kluba nego u posljednjih 50 godina...
Danas vjerojatno baš svi članovi kluba imaju mobitel bez obzira na starost, većina ima mail putem kojeg su se slale već brojne obavjesti, da ne spominjemo forum/viber/whatsapp/hangouts/messenger, klasičnu poštu kojom se mogla članovima poslati čestitka i poziv na jubilarno okupljanje i da svatko ponese neki zalogaj/kolač i sok...
Kako su se prije 10 godina članovi obavještavali, pripremalo se za izložbu, radili i novi moduli??? Jasno da nemamo svi iste interese i želje, ali zato valjda imamo vodstvo kluba da okupi te (u očima nekih međusobno omražene i zaraćene :lol: ) "frakcije" i napravi plan i program u skladu sa 2019. godinom i svime što se u maketarskom/modelarskom svijetu događa oko nas.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 20 Jan 2019, 00:38 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Bosphorus wrote:
Dragi Stanley, nije odgovornost na administratoru stranice...
, u ovo digitalno doba postoji barem 5 načina za učinkovitiju razmjenu informacija među članovima kluba nego u posljednjih 50 godina...
Danas vjerojatno baš svi članovi kluba imaju mobitel bez obzira na starost, većina ima mail putem kojeg su se slale već brojne obavjesti, da ne spominjemo forum/viber/whatsapp/hangouts/messenger, klasičnu poštu kojom se mogla članovima poslati čestitka i poziv na jubilarno okupljanje i da svatko ponese neki zalogaj/kolač i sok...
Kako su se prije 10 godina članovi obavještavali, pripremalo se za izložbu, radili i novi moduli??? Jasno da nemamo svi iste interese i želje, ali zato valjda imamo vodstvo kluba da okupi te (u očima nekih međusobno omražene i zaraćene :lol: ) "frakcije" i napravi plan i program u skladu sa 2019. godinom i svime što se u maketarskom/modelarskom svijetu događa oko nas.


:clap: :clap: :clap:

Ovo je stvarno sukus svega. :text-bravo:

Nisam mislio pisati u ovoj temi, ali vidim po raznim internetskim mjestima da bi se mogao dobiti
krivi dojam gdje je problem.

Stvar je poprilično jednostavna.

Evo, da svima bude ovako javno i kristalno jasno.

Po sadašnjem čelništvu:

Dajte za godišnju članarinu i prstom ne mrdnite - tada ste član. Važan član.

Koliko god i što god radili za klub, nebitno je.

Dapače, tada:

A: idete na živce
B: ako ustrajete na nekim radovima i/ili projektima, biti ćete optuženi da želite nekakvu osobnu korist!

Radite li sami izložbu, koja da bi bila na svjetskom nivou ima buđet veći nego sve članarine i "njihovi prihodi" zajedno
u godini dana (!?!), nije vrijedno ni spomena na godišnjoj skupštini! ... i pogledajte opet pod A... a onda i pod B

link na SINSHEIM 2018.

Klupski rezultati su krasni i vidljivi :clap: :clap: :clap:

Po broju članova koji postaju bivši, a i po nivou svakog klupskog izlaganja kojeg gledamo na fotkama, (a da nema
Malih Vlakova nekako uključenih u to)

Baš sam pitao jednog kolegu kako je bilo na zadnjim susretima.

Kaže on: "Nikad tako jadno, i manje ljudi i prodavača..."

Inače, za zadnju izložbu u Tehničkom muzeju (40g) pripremali smo se valjda 2 godine i ukupni
prihodi su od nje bili takvi da je klub financijski "živio" 7,8 godina poslije od nje. :dance:
(tada nije bilo ljudi iz ovog čelništva)

Za ovu još veću izložbu, za 50 godina, tako su organizirali da klub neće uprihoditi ništa... :?

I da, na skupštini sam obavješten da nisam više član kluba, nekih mjesec dana nakon izlaganja pred više od 16000 ljudi u Njemačkoj... :lol:

Kada bolje razmislim, to znači da su tako složili da ne mogu više nikako pomoći klubu za izložbu!

Ako nisam član - nije u redu smetati u klubu.
A ako dođem kao posjetitelj na izložbu- novac od karte ide Tehničkom muzeju!

:obscene-drinkingdrunk:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Jan 2019, 15:53 
Offline
User avatar

Joined: 03 Mar 2014, 14:07
Posts: 1033
Location: Zagreb
Drage moje kolege, potpuno razumijem primjedbe koje su ovdje iznesene. Moram priznati da me žalosti stanje u Klubu, a naročito osipanje članstva i to zaslužnih veterana - gotovo bih rekao elite željezničkog modelarstva u Zagrebu pa i u Hrvatskoj. U razloge ne ulazim jer želim održati neutralnu poziciju kao urednik web stranice. Svoje mišljenje držim za sebe i jedino što mogu ponoviti je dijagnoza 2 modelara = 3 frakcije. Šteta, golema šteta za Klub koji se sprema obilježiti pola stoljeća djelovanja.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Jan 2019, 23:06 
Offline
User avatar

Joined: 16 Sep 2012, 23:14
Posts: 567
Dragi Stanley,

radi se o tome da je budućnost kluba veoma upitna. Svi mi imamo neke svoje životne obaveze koje ne možemo odgađati. Ja da imam više slobodnog vremena više bih se i posvetio svom hobiju, a mislim da bi i ostali. Upravo zato i imamo stranicu koja bi nas trebala pravovremeno obavijestiti o svim klupskim događanjima kada nisam u mogućnosti prisustvovati.

Ja sam spletom životnih okolnosti otišao u inozemstvo pa više nisam u mogućnosti sudjelovati u klupskim aktivnostima. Samim time nije u redu ni da prigovaram o klupskim aktivnostima. Otkad putujem i pratim željeznicu (sajmovi, željezničke uprave) shvatio sam da nije stvar toliko u novcu, već koliko u ljudstvu i organizaciji. Kad pogledam kako je to u Njemačkoj, a kako ovdje.... onda shvatim gdje smo ili bolje rečeno gdje bismo trebali biti, a nismo.

Kad se na ovakav način postavim, dolazim u konflikt sa (nekim) ljudima iz čelništva kluba, gdje se ispostavi da sam u najmanju ruku bezobrazan i isti kao i "ovi" na ovom forumu. Možda i jesam kad se uzme u obzir koliko dugo su neki ljudi u kubu i koliko su pridonijeli naspram mene. Na to i računam jer želim da klub opstane.

Vjerujem da stanje u klubu nije toliko zbog samih ljudi, ima nešto i do cjelokupnog stanja u zemlji koje je utjecalo na nas obične prosječne ljude. Stanje u klubu je samo refleksija stanja u zemlji. Žalosti me da je došlo do toga, iako je za moj pojam klub preživio i teža vremena kao što je raspad SFRJ i ratna razaranja.

Bez obzira kako se ja osjećam treba biti objektivan. Bojim se da više nemamo luksuz biti suzdržani, neutralni i neodređeni.

Zahvaljujući tebi i tvojoj objavi saznao sam o domjenku povodom 50-te godišnjice... to nisu male stvari. Pitam se da li bih saznao za tako nešto da nema ljudi poput tebe i ovdje prisutnih koji i čine ovaj forum.

Tvoja objava meni osobno puno više govori od onoga što je u njoj napisano. Ispada da klub ostaje pojedincima, dok drugi koji se ne slažu s njima u privatnim aranžmanima postižu više nego li i sam klub. Tu se vidi tko i koliko netko ima volje za ovaj hobi i tko i koliko je netko odgovoran za stanje u kojem se je klub zatekao.

Žalosno je da ovdje na neki način prosipam žuč, no smatram da je 50-ta godišnjica pravo vrijeme i forum pravo mjesto da se o ovako ozbiljnoj temi otvoreno piše. Čak me ne smeta ni pitanje opstanka kluba koliko me smeta narušenost međuljudskih odnosa.

Treba otvoreno raspraviti hoće li klub ostati ili će se zatvoriti. Imati klub i voditi brigu o tome, nije zanemariva obaveza. Kolika je isplativost postojanja kluba?

Ovo sve natezanje pretvorilo se po mojem sudu u stvarno nepotreban stres.

Govorim ovo jer nas ljudi izvana gledaju i govore mi što vide... ne sviđa mi se što vide. Bio bih glup kada ne bih vjerovao da možemo bolje pored silnih dokaza koji se ovdje mogu vidjeti.

Pozdrav iz Ulma

_________________
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 26 Jan 2019, 17:58 
Offline

Joined: 15 May 2012, 19:10
Posts: 99
Prije bih rekao da bi neki radije "živog" pokopali nego s radošću čekali da klub odumre, iako nigdje ne piše da ijedan klub ili slično treba "umrijeti". Ako netko šutke može nepreboljeti što je i dalje član kluba, onda ima i onih koji nešutke ne mogu preboljeti što i bez njih klub postoji. Da nema foruma i slično samo klub bi bio riješenje za druženje, s time da klupsko druženje je primarno realno i u živo, a forumašenje može zauvijek ostati na razini tastature, ekrana i priključna na internet. Meni je puno pomoglo kratko druženje u Delnicama, gdje sam stekao barem jednu delnicu u akcionarskom kompleksu zvanom naš hobi.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 05 Feb 2019, 16:00 
Offline
User avatar

Joined: 03 Mar 2014, 14:07
Posts: 1033
Location: Zagreb
XXVII. susret modelara s burzom modela u Zagrebu biti će 14. travnja

Određen je datum održavanja XXVII. susreta modelara s burzom modela u Zagrebu. Susret će biti u subotu 14. travnja/aprila na lokaciji Trg žrtava fašizma 14, od 10 do 14 sati


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 37 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .