Switch to full style
Post a reply

Problem s parnjačom

19 Apr 2015, 19:45

Pozdrav novi sam maketar, nabavio sam parnu lokomotivu koja bi trebala dimit pa me zanima šta se ukapava u dimnjak.

lp. Žak

Re: Problem s parnjačom

19 Apr 2015, 20:36

Pozdrav i dobro došao,

evo to se upotrebljava

Image

ili ovo

Image

i ovo

Image

ima toga još,ali ti priporučujem tog zadnjeg jer ga možeš i upotrebit i za čiščenje šinja

LP Sini

Re: Problem s parnjačom

20 Apr 2015, 01:23

Pozdrav Žak D-)

Preporučam ti da pogledaš na njemačkom, austrijskom i talijanskom eBay-u. Ako si iz Zg mogao bih ti ja dati nešto svoje otopine koju sam kupio na eBay-u da probaš. Ja imam modele u G mjerilu pa rabim još i ofsetin (smjesa benzina).

Čak razmišljam da probam otopinu za stvaranje scenskog dima, pa me zanima da li je netko takvo što probao?

Re: Problem s parnjačom

31 Oct 2015, 20:05

prvo da zahvalim na brzom odgovoru, ja sam kriv dugo nisam bio na forumu pa nisam gledao. Ja sam po godinama star 64g. ali ovdje vrlo mlad i početnik. skupio sam dosta lokomotiva,vagona,tračnica skretnica i volio bi unuku napravit manju maketu imam ivericu 90x200 cm ali nemam ideju kako započet. sve mi je u mjerili HO. imam i konplet vlakića sa 3 vagona na vagonu piše LIVERPOOL DESPATCH MANCHESTER to je ta mala parna lokomotiva za koju mislim da može i dimit.
još nisam odlučio kako počet maketu pa ako može neki savjet bio bi zahvalan

lp.

Božidar Fajs

Re: Problem s parnjačom

01 Nov 2015, 19:53

Kao prvo trebali bi barem sliku te lokomotive i podatke o proizvođaču, kao i sliku dimnjaka odozgora (da vidimo imade
li ugrađen generator dima)!
Iverica kao podloga za maketu nije baš zahvalna jer je teška i lako lomljiva. Pogodnije bi bilo napraviti okvir od letava
npr. barem 4x6 cm sa jednom prečkom po sredini i šper-pločom od 8 mm preko svega, to će biti barem 2x laganije od
iverice. /nekada smo koristili i panelke od 16, 18 mm debljine no i one su dosta teške/
Post a reply