It is currently 28 Mar 2024, 22:15

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ]  Go to page 1, 2  Next
  Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: DB E-144
PostPosted: 06 May 2012, 19:57 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
Bok ljudovi, na donjoj je fotki jedna malo bubina lokomotiva. Jedno od pogonskih postolja ima malo spigane osovine pa se loksa pri voznji malo "njise".
Sa Damirom sam malo pricao o tom bolesniku ali ako bilo tko ima takovo postelje nek mi se javi. Hvala unaprijed

Image
...na sve mislim i opet pola zaboravim...

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DB E-144
PostPosted: 06 May 2012, 20:19 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:47
Posts: 553
Što je moglo prouzročiti takovu napako? Tvornička greška- sumnjam, jeli pad lokomotive sa visine ili nešto drugo? Jeli svinuta baš osovina ili kotač stoji nakoso na osovini? Imade li pogon na sva 4 (pa da se stavi nova osovina sa kotačima ali bez pogona)? Puno pitanja..... :?:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DB E-144
PostPosted: 06 May 2012, 20:41 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
1Borna wrote:
Što je moglo prouzročiti takovu napako? Tvornička greška- sumnjam, jeli pad lokomotive sa visine ili nešto drugo? Jeli svinuta baš osovina ili kotač stoji nakoso na osovini? Imade li pogon na sva 4 (pa da se stavi nova osovina sa kotačima ali bez pogona)? Puno pitanja..... :?:

he he 1Borna, kod mene nije pala a da i je steta bi bila puno vece pa takovu nebi niti kupovao. Samo iskusno oko moze zamjetiti to "njihanje" lokse.
Ako je osovina malo (i to jako malo) svinuta onda je i kotac na njoj kriv tj. ide livo-disno. Dalo bi se sve to raskopati, izravnati osovinu / osovine pa opet sve to ljepo sloziti. ali da budem na sigurnom dobro bi bilo imati rezervnu opciju - od kardaskog prikljucka pa do kotaca sve u kompletu :dance:

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DB E-144
PostPosted: 06 May 2012, 20:53 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:47
Posts: 553
Teško da će se takvo što naći, možda tražiti preko Ebay-a kakvu istu za male pare (možda pokvarenu) ili oglasiti preko stranih foruma što se traži ali najbolje uz par dobrih slika. Da se ide kupovati novo bilo bi dosta skupo....probaj lokicu okrenuti "na leđa" i preko dviju žica joj dovesti struju te je polako "voziti"i promatrati gdje je što "krivo" pa rastaviti taj dio, slikati i izmjeriti (pomičnim mjerilom iliti šublerom te predstaviti ovdje, za početak.... :doh:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DB E-144
PostPosted: 06 May 2012, 21:08 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:47
Posts: 553
Zaboravio sam napomenuti- ako je svinuta osovina plesat će obadva kotača na njoj, a ako pleše samo jedan onda je greška u ležištu kotača (pogotovo ako je na izoliranoj strani). Osovina se može izravnati, a i ležište kotača zamijeniti. :idea:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DB E-144
PostPosted: 07 May 2012, 06:07 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:40
Posts: 2465
Location: Rijeka
Imam ja dosta tih osovina od loksica pa ako budu pasale bit će super,ako ne uzimam je u Rijeku :lol: ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DB E-144
PostPosted: 07 May 2012, 12:55 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
Bravo sine, preokreni ti i kucu nebi li nasao "tuto completo" postolje, pa se vidimo u kljubu 12-05-o.g. :greetings-wavegreen:

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DB E-144
PostPosted: 23 May 2012, 21:26 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
na zalost (moju i veliku) dobivena osovina od mog sina a za moju DB E-144 ne odgovara. Fali joj jedan kljucni detalj - pogonski zupcanik. Ali kod daljnje kontrole ta "falinga" na loksi i nije tako strasna. Istovremeno mi je palo nesto drugo na pamet. Povaditi odredjeni broj zupcanika tako da se pogonske osovine slobodno okrecu (te osovine odvojiti od reduktora) pa loksu prikaciti kao zadnju u nekoj kompoziciji. Na primjer, parnjaca vuce muzejsku kompoziciju a na kraju iste E-144 gdje glumi lokomotivu koja pomaze parnjaci sa "guranjem". Hm, moglo bi to izgledati i ljepo i interesantno. Ideju sam dobio gledajuci filmice na "JUBITO" :lol:


Image
PS: osovinu cu za sada zadrzati kao uspomenu na sastanak sa sinekom... :roll:

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DB E-144
PostPosted: 24 May 2012, 14:00 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:47
Posts: 553
Jel bi ti bilo teško izvaditi tu osovinu iz lokomotive i poslikati (te pomičnim mjerilom izmjeriti promjer kotača i promjer zubčanika)? :B


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DB E-144
PostPosted: 24 May 2012, 15:58 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
1Borna wrote:
Jel bi ti bilo teško izvaditi tu osovinu iz lokomotive i poslikati (te pomičnim mjerilom izmjeriti promjer kotača i promjer zubčanika)? :B

...nebi 1Bornica, i budem jednog dana, morti i danas ali ti se osjecam tropa do daske nakon tri dana rintanja na "los hacijendos"

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .