Switch to full style
Post a reply

Čišćenje modela

23 Dec 2012, 16:46

Gledam baš po forumu, ima postova o čišćenju pruge, čišćenju makete, čak i nešto sitno o čišćenju radnog prostora...ali nigdje nisam naišao na čišćenje modela.
Dakle ovako: gledam jedan svoj predivan, najdraži, omiljen model i primjećujem da je netko imao burek prste na njemu. :GUN Također primječujem da je zločin počinjen prije nekog vremena, jer su na otisku prsta već komadići prašine. :BORED E sad, igrati se Nika Praskatona mi se ne da, ali kombiniram...

- na koji je način najbolje očistiti modele?
- koje krpice koristiti (mikrofibre, pamučne,...)?
- koristiti suhe ili vlažne krpice?
- u slučaju vlažnih, čime ih je najpametnije navlažiti?

Hajde ljudi pomozite, ona packa pika u oko i frustrira! :DIS

Re: Čišćenje modela

23 Dec 2012, 18:43

Masne otiske najbolje je očistiti mokrom krpicom i to sa čistom vodom,a brisanje prašine sa pinelićem s kojim se
žene pituraju. To znači da ima meke dlake na sebi jer kada četkaš model nešto ne potrgaš.

Re: Čišćenje modela

24 Dec 2012, 15:57

A za tvrdokornije mrlje? Jači pritisak ili posegnuti za benzinom ili sredstvom za pranje monitora npr?

Re: Čišćenje modela

24 Dec 2012, 17:12

Sredstvo za pranje monitora DA,ali nikakvi benzini ili razređivači jer ode farba sa modela.
Ja sam uglavnom stavljao čistu vodu na krpicu jer inače kada diraš prstima to nije tvrdokorna masnoća pa zaista se lako spere.
Ako hoćeš mogu ti staviti i sličicu mojega pinelčića što sam zapljenio ženi? :lol: Ali,stvarno je super i uhvati naj uže djelove modela.

Re: Čišćenje modela

24 Dec 2012, 18:43

pyriel wrote:A za tvrdokornije mrlje? Jači pritisak ili posegnuti za benzinom ili sredstvom za pranje monitora npr?


Radije kapni koju kap sredstva za pranje suđa u malo vode. Ovo za monitore zna biti agresivno.

Re: Čišćenje modela

26 Dec 2012, 09:29

Ni slucajno ne probati s acetonom, ode farba. Vjerujte mi isprobano.

Re: Čišćenje modela

26 Dec 2012, 11:22

najprije četkicom '' pinelićem '' za farbanje ženskog lica skineš prašinu
tamo di je masnoće - tekućina za čišćenje plastike , recimo Armarall - za čišćenje unutarnje plastike auta
- na štapić za čišćenje uha .....lagano .
Post a reply