Switch to full style
Post a reply

Re: AC/DC

05 Sep 2014, 21:27

Bosphorus...mi DC-ovci nemamo pojma što je C,a što M gleise,zato nas nemoj zbunjivati takvim informacijama. :angelic-green:
Hdjedoh napomoenuti H0 modelaru...rođo,vidimo se uskoro u Grazu pa možda ispazarimo što u DRG_DRB -AC sistemu za moju kolekciju?! Naravno uz tvoj blagoslov! :greetings-wavegreen:

Re: AC/DC

05 Sep 2014, 21:53

Damir wrote:Bosphorus...mi DC-ovci nemamo pojma što je C,a što M gleise,zato nas nemoj zbunjivati takvim informacijama. :angelic-green:


Moraš upoznati "neprijatelja" :angelic-green:

Re: AC/DC

05 Sep 2014, 21:58

Bosphorus wrote:
Dok sam proučavao SaeWag-ov model Voith Maxime po netu, naletio sam na nezadovoljne Märkliniste - iskakala im je na skretnicama zbog niskog vijenca na kotačima... Ne znam sada je li problem samo na starijim M tračnicama... Uglavnom, M-ovci mi se čine prilično osjetljivi na to da, khm... vijenac nije premalen :angry-argument:, pa treba pripaziti ako ne koristite code 100 tračnički materijal. :think:


Ma sigurno si u pravu... :handgestures-thumbup:
Pa treba tu skiju gurati preko skretnice, a češalj se izdiže od profila pruge o-ho-ho... :CUCKO
Tada treba imati vijenac veličine valjda "kuhinjskog noža"... :BORED

Roco je sigurno pazio na taj detalj, pa je zato na Tauruse stavio kotače sa većim vijencem zbog njih.

No kako god, ja od danas imam "RP 25" verziju. :happy-partydance:

I voze i glatko i tiho... :BULBAR

Stvarno nije problem to riješiti.

:obscene-drinkingcheers:

Re: AC/DC

05 Sep 2014, 22:00

Damir wrote:Bosphorus...mi DC-ovci nemamo pojma što je C,a što M gleise,zato nas nemoj zbunjivati takvim informacijama. :angelic-green:
Hdjedoh napomoenuti H0 modelaru...rođo,vidimo se uskoro u Grazu pa možda ispazarimo što u DRG_DRB -AC sistemu za moju kolekciju?! Naravno uz tvoj blagoslov! :greetings-wavegreen:


Vjerojatno ću biti tamo, pa sam Ti na usluzi ...

:B

Re: AC/DC

05 Sep 2014, 22:02

Bosphorus wrote: Moraš upoznati "neprijatelja" :angelic-green:


:lol:

:clap:

Re: AC/DC

06 Sep 2014, 08:25

Bosphorus wrote:Moraš upoznati "neprijatelja" :angelic-green:


:lol: :lol: :lol: :greetings-wavingyellow:

Re: AC/DC

07 Sep 2014, 20:44

D-)
Aj da se malo upletem;
daklem, stare "M" tračnice odnosno skretnice (one limene) su jako osjetljive na vijence kotača, mada, nije to jedini i glavni razlog, već je problem u "unutarnjem" razmaku kotača, tu dolazi do problema na skretnicama a često se da riješit jednostavnim "suženjem traga" za 1 mm. Novije K i C tračnice nemaju tih problema.

I da, da ne zaboravim; meni je ipak ljepše prerađivat modele sa DC na AC :gun-toot:

Re: AC/DC

08 Sep 2014, 19:51

robogovi4 wrote:
I da, da ne zaboravim; meni je ipak ljepše prerađivat modele sa DC na AC :gun-toot:


Naravno, svatko za svoj sustav! :handgestures-thumbup:

Jedino što je nama puno lakše.
Mi stvari skidamo, dok vi morate dodavati... :teasing-neener:

Kada ti naleti takav zadatak, ti otvori temu DC/AC! :obscene-drinkingcheers:

(Sada će odmah Damir uletjeti da je to već u startu - naopačke! :lol: )

Re: AC/DC

08 Sep 2014, 21:47

H0modelar wrote:
(Sada će odmah Damir uletjeti da je to već u startu - naopačke! :lol: )


Nikako mi se ne pijaža takav naslov... 8-)

Re: AC/DC

08 Sep 2014, 21:49

H0modelar wrote:
Naravno, svatko za svoj sustav! :handgestures-thumbup:

Jedino što je nama puno lakše.
Mi stvari skidamo, dok vi morate dodavati... :teasing-neener:

Kada ti naleti takav zadatak, ti otvori temu DC/AC! :obscene-drinkingcheers:

(Sada će odmah Damir uletjeti da je to već u startu - naopačke! :lol: )


Da bi reć rekel, od navek je bilo lakše (a u večini slučajeva i ljepše) skidat nego oblačit :oops: ,

DC na Ac već imamo tak da ni tu nikaj "znaopak" ;) a kaj se tiće Damirića, ni problem, morem ja i njegovu koju parnjačicu preuredit na "pravu vjeru" :angelic-green:
Post a reply