It is currently 29 Mar 2024, 14:34

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page Previous  1, 2
  Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: 03 May 2012, 11:11 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:41
Posts: 197
Location: Pitomača
Pozdrav,
evo da se malo nadovežem;
do sada ugradil nekih 20-ak dekodera (raznoraznih proizvođača), neke, (na Merklinu), uz obaveznu zamjenu 3-pol za 5-pol motor/zbog voznih svojstava/ i to uglavnom ne DCC ready i nije bilo nekih problema (do sad uspješno vužgal 2 dekodera/ 10% :) .
Neki dan preuredil Roco BR 57 iz DC u "Merklin" digital a slike "operacije ću stavit za koji dan u posebnu temu.
Uglavnom, digitalizacija i nije bauk, samo malo vremena, pažnje i mjesta u loksi (ovo ne vrijedi kod prerade starih Fleischmana zbog bedaste izvedbe motora), veći mi je problem igrarija oko programiranja :(


Top
 Profile  
 
PostPosted: 03 May 2012, 23:13 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Živio,

Gledaj to ovako.
Više-manje svi moraju "odraditi" bijeli dim iz dekodera, dok to ne savladaju.
Ti si svoje odradio... :mrgreen:

Dapače, rijetke su situacije kada treba iz DC u Maerklin prerađivati, pa bi bilo super da to pokažeš.
Istovremeno, ja sam samo radio obrnuto, pa sam Maerklin vraćao na 2L DCC, pa mi je ostalo skija i dijelova.
Ako to trebaš, reci, pa ti mogu donijeti i dati - recimo na burzi 12. ako dođeš.
Račun ćemo riješiti tamo lijevo... :obscene-drinkingcheers:
:mrgreen:

Ovo za programiranje - ne vjerujem! :mrgreen:
Pa ako znaš hardware složiti, sigurno ćeš nekako i software prokužiti :geek:
Tu barem ima RESET, pa uvijek možeš ponovo probati - dakle nema štete :greetings-wavegreen:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 04 May 2012, 07:00 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:41
Posts: 197
Location: Pitomača
Pozdrav,
idmo redom;
kaj se tiće "bijelog dima" mislim, da se to nikad ne "odradi" do kraja (u biti svi aparati uopće ne rade na struju već na taj bijeli dim, kad sav dim izađe, aparat prestane radit :laughing-rolling: )

Preradu DC na AC ću prikazat al moram neke stvari ponovo poslikat jer su mi neke ispale mutne, uglavnom, najveći problem kod takove prerade je u smještaju skije; kod pomenute parnjače ide bez problema no, probal sam prije preradit jen Piko Taurus i jednu Roco E lokomotivu pa nije išlo, problem je kod svih tih lokomotiva da imaju pogon/zupčanike u postoljima koja su onda prenisko pa nema mjesta/visine a samo uklanjanje zupčanika iz jednog postolja i brušenje ne pomaže jer je plastika pretanka.

Također, kod obrnute prepravke AC u DC pretpostavljam da, osim statora, mijenjaš i osovine ili :?: a kaj se tiće skija, :obscene-drinkingcheers: i dr. 12.05. :text-yeahthat:

Kaj se tiće programiranja, nisam mislil da mi nejde već da mi je to :orcs-censored: (valjd zato kaj mi je "softwera" pun kufer s posla) tak da "programiranje" skratim na podešenje adrese, min. i max. brzine i to je to.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 05 May 2012, 21:56 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Za AC na DCC prijelaz sam se do sada "švercao", jer su to bile Roco i Trix lokse koje su idejno istosmjerne, pa sa dekoderom mogu i na Maerklin.
Dakle, nikakva nauka, osim skidanja viška dijelova (skije i pribora). Jedino zna biti zaguljeno odvajanje lijeve od desne strane kotača, jer je
kratkospojeno klizačima, štampom i sl.
No, sve se nekako riješi :mrgreen:
I onda klasično spajanje.

Za programiranje loksi, učinilo mi se da te gnjave CV-ovi, ali si očito "tu doma" i više od mene, ups-sorry :oops:

Moram napraviti generalku među tim Maerklin dijelovima i sve na hrpu pa u vrećicu.
Čekati će te dolje vrećica, u dobrom društvu... :happy-partydance:

:greetings-wavegreen:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 23 Aug 2012, 23:18 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
Nisam znao kud bi ovo gurnuo da ne otvaram novu temu. H0modelar-s tema o ugradnji dekodera mi se ucinila najprikladnijom. Naravno, sljedi pitanje: H0modelar kad ces ti poceti sa necim ovakovim, mislim ako vec i nisi...osvrcem se na ventilatorcic (mali, slatki, medeni) ili se ja to mozda varam... :think:

Image

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 24 Aug 2012, 10:16 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Ma piši gdje te volja :handgestures-thumbup:
Ako će baš biti potrebe, prebacimo to u posebnu temu :geek:

Nego, frende, gdje ti to vidiš ventilatorčić? :think:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 24 Aug 2012, 12:19 
Offline

Joined: 15 Apr 2012, 11:37
Posts: 242
Location: Ogulin
Biće mjesto za zvučnik u predjelu ventilatora :whistle:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 24 Aug 2012, 14:20 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
H0modelar wrote:


Nego, frende, gdje ti to vidiš ventilatorčić? :think:


....pa ovo u sredini lokse. Ili je to neki super de luhe dekoder. I rekao sam da nisam siguran ali izgleda kao ventilatorcic . . . eto, prevarilo me, jadnog starog

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 24 Aug 2012, 14:57 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
@ klek

Nekako sam si mislio da je to preočito :lol:
BTW, to je i vrlo kilavo a i loše rješenje za zvučnik, ali to je druga tema...

@ piccolo

Ma to ti je fora sa 21-pinskim prihvatom dekodera, kao na ovom railjetu od Jaegerndorfera

Image

A tebe je prevarila naljepnica nove serije ESU dekodera, koja je okrugla, sa brojem serije

Image

Sorry na lošim slikama, to sam sada mobom slikao, jer mi je fotić doma ostao... :DN

:greetings-wavegreen:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 24 Aug 2012, 15:17 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
Si videl vraga, mislio sam si da me nesto vara ali isto toliko sam povjerovao u ventilatorcic. Dobro je da se to pitanje rijesilo, hm, dok stvarno ne dodje ventilatorcic...treba samo malo pricekati :BORED

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .