It is currently 29 Mar 2024, 03:35

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 89 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next
  Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Radionica za lokse...
PostPosted: 25 Apr 2012, 20:22 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:11
Posts: 396
Location: Obrenovac
Pa da pocnemo..
Jednu vec imam ali sam resio da je zamenim sa novom radionicom i danas sam poceo raditi..
Radim je od lesonita onog starog rebrastog koga sam pokupio svim susedima u naselju koji su bacali stare ormare! Takvog lesonita nema vise u prodaji..
Planiram uraditi krov koji ce se skidati da bi se bolje video enterijer na koji posebno stavljam akcenat! Bice unutra i kran i razni alati kao i kancelarija na spratu! Vrata ce biti rol-sistem i to ce biti izazov napraviti..
Ovo sam danas uradio..

Image

Image

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Apr 2012, 20:26 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:11
Posts: 396
Location: Obrenovac
Sutra planiram uraditi prozore i mozda obojati..

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Apr 2012, 20:27 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
hura, brojcile opet aktiviran. Radiona za pet, ne - nego za cetiri lokse - super. Cini mi se da se ipak veselim prigodnim masinama i alatima. OK, nisi dosao jos tako daleko ali me svejedno zanima, planiras li i kanale ispod lokomotiva ? Ovako nesto . . . .
Image

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Apr 2012, 20:29 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 09:08
Posts: 81
Location: Sarajevo
Ako ces vec detaljisati unutrasnjost, kreni od zidova. izmedju prozora obavezno napravi stubove. Stubovo trebaju ici i u coskovima i kod vrata. Bilo bi dobro da ti barem dva kolosijeka imaju kanal, kao sto piccolo rece. sa vanjske strane se moze izvuci deblji podzid.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Apr 2012, 20:30 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:11
Posts: 396
Location: Obrenovac
Aktivan nego sta.. Ok za stubove to sam skroz zaboravio! Bice kao sto kazete bar dva kanala a sa leve strane radionice sam ostavio prostora za kancelariju na prvom spratu i ispod ce biti WC za radnike!
Izazov ce biti za izraditi kran koji ce se kretati po celoj sirini radionice pa ako moze mala pomoc u vezi tog krana u vidu slike doticnog! :idea:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Apr 2012, 20:31 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
...mogao bi ti samo dati jedan mali prijedlog za kotace za taj kran ili traverzu. Stare trake za kazetofone imaju u sebi interesantnog materijala. Otvori koju...ako vec nisi


Image

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Apr 2012, 20:32 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:11
Posts: 396
Location: Obrenovac
piccolo wrote:
...mogao bi ti samo dati jedan mali prijedlog za kotace za taj kran ili traverzu. Stare trake za kazetofone imaju u sebi interesantnog materijala. Otvori koju...ako vec nisi


Image

Naravno da jesam otvorio zar sumljas u mene starog prckala pa starim stvarcicama hehehehe!
Ali imam bolju ideju.. kotaci od N vagona i da trce po sinama koje imam u rashodu,sta mislim o tome piccolo?


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Apr 2012, 20:33 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
zasto da ne, traverza ima samo po jednu sinu sa svake strane. kako ces ucvrstiti te N kotace?

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Apr 2012, 20:34 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:11
Posts: 396
Location: Obrenovac
piccolo wrote:
zasto da ne, traverza ima samo po jednu sinu sa svake strane. kako ces ucvrstiti te N kotace?

To je najmanji problem videces.. samo da dodje na red to a do tad dajte neke fotke tog krana da bih imao ideju za izradu?!!!?!!!


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Apr 2012, 20:36 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 09:08
Posts: 81
Location: Sarajevo
mozda fakat kao sto piccolo kaze za N. uzmi sa americkog 4 osovinca 2 tocka. i samo zamaskiraj platiku u kutiju. a za sinu stavi hladno dvije HO.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 89 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .