Post a reply

Radionica za lokse...

25 Apr 2012, 20:22

Pa da pocnemo..
Jednu vec imam ali sam resio da je zamenim sa novom radionicom i danas sam poceo raditi..
Radim je od lesonita onog starog rebrastog koga sam pokupio svim susedima u naselju koji su bacali stare ormare! Takvog lesonita nema vise u prodaji..
Planiram uraditi krov koji ce se skidati da bi se bolje video enterijer na koji posebno stavljam akcenat! Bice unutra i kran i razni alati kao i kancelarija na spratu! Vrata ce biti rol-sistem i to ce biti izazov napraviti..
Ovo sam danas uradio..

Image

Image

Image

Re: Radionica za lokse...

25 Apr 2012, 20:26

Sutra planiram uraditi prozore i mozda obojati..

Image

Re: Radionica za lokse...

25 Apr 2012, 20:27

hura, brojcile opet aktiviran. Radiona za pet, ne - nego za cetiri lokse - super. Cini mi se da se ipak veselim prigodnim masinama i alatima. OK, nisi dosao jos tako daleko ali me svejedno zanima, planiras li i kanale ispod lokomotiva ? Ovako nesto . . . .
Image

Re: Radionica za lokse...

25 Apr 2012, 20:29

Ako ces vec detaljisati unutrasnjost, kreni od zidova. izmedju prozora obavezno napravi stubove. Stubovo trebaju ici i u coskovima i kod vrata. Bilo bi dobro da ti barem dva kolosijeka imaju kanal, kao sto piccolo rece. sa vanjske strane se moze izvuci deblji podzid.

Re: Radionica za lokse...

25 Apr 2012, 20:30

Aktivan nego sta.. Ok za stubove to sam skroz zaboravio! Bice kao sto kazete bar dva kanala a sa leve strane radionice sam ostavio prostora za kancelariju na prvom spratu i ispod ce biti WC za radnike!
Izazov ce biti za izraditi kran koji ce se kretati po celoj sirini radionice pa ako moze mala pomoc u vezi tog krana u vidu slike doticnog! :idea:

Re: Radionica za lokse...

25 Apr 2012, 20:31

...mogao bi ti samo dati jedan mali prijedlog za kotace za taj kran ili traverzu. Stare trake za kazetofone imaju u sebi interesantnog materijala. Otvori koju...ako vec nisi


Image

Re: Radionica za lokse...

25 Apr 2012, 20:32

piccolo wrote:...mogao bi ti samo dati jedan mali prijedlog za kotace za taj kran ili traverzu. Stare trake za kazetofone imaju u sebi interesantnog materijala. Otvori koju...ako vec nisi


Image

Naravno da jesam otvorio zar sumljas u mene starog prckala pa starim stvarcicama hehehehe!
Ali imam bolju ideju.. kotaci od N vagona i da trce po sinama koje imam u rashodu,sta mislim o tome piccolo?

Re: Radionica za lokse...

25 Apr 2012, 20:33

zasto da ne, traverza ima samo po jednu sinu sa svake strane. kako ces ucvrstiti te N kotace?

Re: Radionica za lokse...

25 Apr 2012, 20:34

piccolo wrote:zasto da ne, traverza ima samo po jednu sinu sa svake strane. kako ces ucvrstiti te N kotace?

To je najmanji problem videces.. samo da dodje na red to a do tad dajte neke fotke tog krana da bih imao ideju za izradu?!!!?!!!

Re: Radionica za lokse...

25 Apr 2012, 20:36

mozda fakat kao sto piccolo kaze za N. uzmi sa americkog 4 osovinca 2 tocka. i samo zamaskiraj platiku u kutiju. a za sinu stavi hladno dvije HO.
Post a reply