It is currently 28 Mar 2024, 11:20

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
  Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Ostao sam dužan...
PostPosted: 06 Oct 2013, 22:24 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
... jedno objašnjenje.

Ovo što sada pišem, radim jer sam duboko uvjeren da će nakon ovoga biti puno toga jasnije i svima sve puno razumljivije.

Svi znamo da je računalo "gluplje" od npr čekića!
Čekić baciš, razbije stvar - sam.

Naprotiv, računalo sa svojim programom radi apsolutno sve kao što mu je rečeno i ništa neće - samo,
i uvijek postoji razlog zašto neće - samo mi to ne znamo.

Forum kojega mi gledamo je jedna velika skupina programiranih procedura, koje se slažu kao lego kocke.
Stvar je u tome što nitko ne zna 100% kako što u kojoj kombinaciji sa čime radi.

Time se bavi naš zinzi i ima valjda više od 1000 radnih sati u tome.
Načini prikaza i opcija slika, jezika, tema, boja, sučelja ... je sve zajedno - forum.

Problem je u tome, da za bilo koju grešku koja se može desiti, rezultat će biti NEMA FORUMA!
Znači, treba dobro znati što se radi, kada i na koji način.

Osobno, još uvijek sam "debelo prezelen" da išta krucijalnog prčkam po postavkama foruma,
jer je rizik moga "učenja" taj da 200+ članova neće imati čemu pristupiti!

Nadam se da ste sada barem otprilike dobili sliku koliki je to posao iza dobrog foruma i kolika
je odgovornost iza bilo kojeg postupka.

U zadnje vrijeme ste primjetili da se desilo nekoliko promjena izgleda foruma.
Nekima se nešto svidjelo, nekima ne.

To je sve normalno i potpuno razumljivo.

Moja molba za sve glasi, da pokušate sve komentirati i predlagati, na barem korektan i konstruktivan način.
Uvijek se pokušajte sjetiti da je netko ipak dosta truda uložio da bi nešto radilo, ništa se nije samo desilo.

Da ne bismo ostali predugo bez pristupa forumu, prethodne promjene su brzo mijenjane.
Naknadno se uočilo da neke komponente foruma ne rade dobro ili stabilno, pa se to moralo odmah promijeniti.

Ovaj sadašnji izgled će se zadržati neko vrijeme.
Sada će se u međuvremenu raditi na novome, sve detaljno podesiti i testirati na remote lokaciji, da budemo sigurni da je sve OK.

Dakle, slobodno predložite što mislite da bi bilo zgodno.
Sve što će biti tehnički moguće, siguran sam da će se i odraditi.

Pa da krenemo sa onim što znamo:

@mrva150 Na starom forumu smo imali ispod tipke pocetna stranica mogucnost biranja aktivnih tema
@Vladimir S. Izvucite negdje dostupno gumb za aktivne teme

Uvijek ćemo pokušati to imati na umu...

@piccolo: Reci mi jos (za ovaj puta) gdje su loksice u logu foruma...

Radi se upravo na tome

@piccolo: Ali da zalim za onim starim izgledom - zalim. Ova bleka foruma (danasnja) mi je nekako hladna.

I meni isto, ali vidjeti ćemo što je moguće, da se zadovolji i traženi gumb "aktivne teme" i tako to...

@thomcro: 100 ljudi 100 ćudi ... ugodnije mi je bilo staro sučelje, ovi plavi "gumbi" prejako budu u oči


Probati će se postaviti nekoliko opcija

@bubihž zašto nema koja slika vlaka

Na tome se već duže radi, vidjeti ćemo što će tehnički biti moguće da se svi uvjeti zadovolje


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ostao sam dužan...
PostPosted: 11 Oct 2013, 08:10 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
@ DOIH007 Ali bi imao jednu molbu, ako se može uvažiti, da se neproćitane poruke (kvadratić koji ih oznaćava) drugaćije oboja...

Proslijeđeno... :BEE-:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ostao sam dužan...
PostPosted: 12 Oct 2013, 22:04 
Offline
User avatar

Joined: 18 Apr 2012, 08:39
Posts: 365
Location: Rijeka
H0modelar wrote:
... treba dobro znati što se radi, kada i na koji način.

...

Velika istina! Ja sam admin (prvi, drugi, treći ... whatever) na nekoliko foruma i dobro znam što to znači. Nije problem danas otvoriti forum ali ... ako neznaš što treba podesiti da bi sve bilo aman-taman i da gotovo svi članovi budu zadovoljni izgledom bolje je onda niti ne otvarat forum! Po mojem iskustvu bolje je biti moderator nego admin na nekom forumu jer kao admin doslovno moraš svakodnevno visit na forumu (ne nužno i sudjelovat u raspravama) i "bunarat" po postavkama.

Da me se sad ne shvati krivo ... nije mi na kraj pameti da ako bi mi netko i ponudio neki viši stutus od običnog člana to i prihvatiti. Ned'o Bog! Odmah i sad u startu se toga odričem jer kako sam i napisao na previše foruma imam neki status da bi si natovario još jedan. Mislim da je vrijeme i da otkrijem još jednu stvar (javno) ... malo prije promjene sučelja (nekako kad je došlo do povećanja broja admina i moderatora) odjednom sam primjetio da mogu ući u administratorski panel. Nadam se da znate što to znači! Bio sam fer pa sam odmah kontaktirao zinzija a moglo je bit i suprotno da je netko drugi bio na mojem mjestu. Nemoram vam pričat što bi bilo da netko tko ima znanja što i kako napraviti napravi na forumu i sa članovima.

Hoću reći, moje oko vidi i ono što drugi teško zamjećuju!

Da se vratim na poantu ovog posta, moje njurganje nije ovo Ok nije ono OK ono se može promjeniti ... sve ide u dobrobit poboljšanja ali ne nužno. I ja sam samo čovjek (mada neki misle da sam marsijanac :BORED ... :gun-toot: ) koji povremeno rogobori ali ne misli ništa loše.

Forum kako je sada koncipiran zbilja pruža jako puno mogućnosti da si svatko prilagodi sučelje po svojoj želji i na tome zbilja zinziju treba skinut kapu!

Saluti da Fiume :B

_________________
ImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ostao sam dužan...
PostPosted: 12 Oct 2013, 23:35 
Offline
User avatar

Joined: 13 Apr 2012, 16:18
Posts: 728
Location: Sveta Nedelja
Još jednom i javno hvala na upozorenju za administratorske ovlasti. Nije došlo do povećanja moderatora i admina. Umjesto dva bivša došla su dva nova. Nije bilo nekog dodatnog prčkanja po forumu niti se desilo nešto iz neznanja. Forum jednostavno nije radio kako treba i zato je došlo do promjena, a time i promjena izgleda koje su samo uvod u nešto možda malo drastičnije. O tome će netko drugi napisati više kad dođe vrijeme za to.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ostao sam dužan...
PostPosted: 13 Oct 2013, 08:38 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
Bravo zinzi. To da stari forum pod kraj nije radio kako treba njusio sam duze vrijeme. Upadale su nezeljene stranice. Toga je Vasom akcijom nestalo. No, ni danasnji forum nije sasvim cist sto ce te sigurno srediti. Meni se primjerice dogadja da kad stisnem oznaku za neciji zadnji post da se jednostavno vratim na "pocetnu" ? ? Mozda sam Vam malo pomogao u otkrivanju "djecjih bolesti"... :C2

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ostao sam dužan...
PostPosted: 13 Oct 2013, 10:28 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 18:15
Posts: 2892
Location: Samobor
Primjetili smo to
To se događa kada s početne uđete na neki od foruma
i samo tu
nažalost, nije moguće popraviti (osim da autor teme napravi službeni update)

Problem će biti riješen kompletnim redizajnom ... uskoro :whistle:

_________________
Ne možete unaprijed znati koju stranu kruha treba namazati.
(Murphyjev zakon)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ostao sam dužan...
PostPosted: 14 Oct 2013, 19:28 
Offline
User avatar

Joined: 18 Apr 2012, 08:39
Posts: 365
Location: Rijeka
zinzi wrote:
... niti se desilo nešto iz neznanja. ...

Nisam mislio na to nego sam htio reć da administriranje iziskuje jako puno angažmana na radu foruma. "Obični" članovi to "osjete" na sučelju foruma, na pozitivnoj atmosferi foruma, dobrim i konstruktivnim temama ...

Na većim forumima prvi administrator (znači onaj koji je pokrenuo neki forum) u pravilu ima najmanje postova (u odnosu na druge administratore). Zašto? Bavi se drugim stvarima :BORED

Uh ... zabrazdio sam u neke druge sfere ( :CUCKO ) :lol:

_________________
ImageImage


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .