It is currently 28 Mar 2024, 11:33

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 36 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
  Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: 14 Feb 2019, 11:40 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
:clap: :clap: :clap:


Ako netko nije prepoznao, ovo je snimak dronom.

(" 'eroplan " , valjda sam dobro citirao ove koji pišu jezikom za kojeg prijevoda nema... a bojim se i pomoći nema... :lol: )

U ovako niskom prostoru, prepunom ljudi, ovako precizno bez greške letjeti...
Stvarno svaka čast!

Puno hvala na dolasku i podršci!
:obscene-drinkingcheers:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 14 Feb 2019, 13:11 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Evo i službene obavijesti:

FPZ novosti


Top
 Profile  
 
PostPosted: 14 Feb 2019, 23:45 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:25
Posts: 18335
Location: Zagreb
Teško mogu shvatiti zbog čega u našem društvu su ljudi više skloni kritikama, pljuvanju, cinizmu nego sagledati realno,priznati, pohvaliti, konstruktivno pokuditi, htjeti razumjeti, nedajbože aktivno pomoći, svojim primjerom pokazati, dokazati, htjeti pomoći i drugima!

Koliko čovjek mora biti jak da ignorira, nedoživljava,ne razmišlja o svim dragim ljudima koji svojski se trude omalovažiti, podcjenjivati ,negirati...
I to sve u našem dragom hobiju, koji neki puta nažalost prestaje biti drag zbog silnog politikanstava, zloće i dugih jezika.

Ali snagu zato daju svi pojedinci, grupe ljudi koji te na osobnom, poslovnom, stručnom, hobističkom području prepoznaju kao sposobnog, stručnog, inventivnog, odgovornog, spremni su ti odati priznanje, čestiti, zahvaliti, povjeriti ti daljnju suradnju!

Tada se možeš osjećati ponosno, zadovoljno - a oni drugi dok imaju svoje takve stavove teško da će doživjeti taj osjećaj već će nastaviti sve s negativnim predznakom i natjecati se sa svojim istomišljenicima bruseći jezike, sijući mržnju i daljnje raslojavanje.

To je naša stvarnost, nažalost ne samo u hobiju... to je postalo ogledalo društva!


Top
 Profile  
 
PostPosted: 15 Feb 2019, 00:02 
Offline

Joined: 14 Nov 2012, 08:56
Posts: 95
Cestitam, Robi!
Bomboncic.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 15 Feb 2019, 00:43 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
@ zglajzan

Ne mogu više... predajem se... priznajem poraz... :BLACK-:

Kako mi je jedan kolega javio: opet imaš polupijani tekst na forumu! :lol:

Ja sam iz svega samo shvatio da postoje neki zdravstveni problemi.
Želim brz oporavak, jer je ovo sve nebitno u usporedbi sa zdravljem.

@ Daco

Hvala na podršci i hrabrosti na javnom iskazivanju mišljenja!

@ mala_BR80

Također hvala na podršci!

Imam ideju da organiziramo jednu prezentaciju za sve koje tako nešto interesira.

Svakako ćeš biti pozvan... :handgestures-thumbup:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 15 Feb 2019, 01:14 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Baš čitam dostavljeni mi tekst o maketi na FPZ-u na drugom forumu, i ne vjerujem! :shock:

Koji su to internet ratnici... :GUN

Niti znaju činjenice, niti znaju okolnosti - ali već znaju bolje od svih nas!

Srećom, pa ih je malo.

Jedan misli da ja ne bih veće radiuse. Pa meni je sve ispod radiusa Kalte Rinne neprihvatljivo u vidljivom dijelu! Nisam ja birao... :cry:

Drugi misli da ne podnosim prijedloge ili kritike. Pa kako bih ovakav projekt odradio bez prijedloga i kritika?

Ponavljam, ja nemam službena niti znanja niti kompetencije za bilo što vezano uz pravila željezničkog prometa.
Svo vrijeme sam zapravo bio student i učio od nule, da bih mogao napisati točan program za svaki signal npr. APB-a

Nije bitno, ali je zapravo upravo obrnuto.

Podsjetimo se:

viewtopic.php?f=56&t=503

I posebno... treba sve pročitati:

viewtopic.php?f=56&t=1284

Linkovi su namjerno u ovom formatu i molim da se obrati pažnja na naslove tema. ;)
Inače, ponavljam, obzirom da je stariji čovjek u pitanju, možemo pomoći u pisanju maksimalno,
ali samo da se ne ignoriraju opća pravila i poštuje minimum.


Ali vrh vrhova je - tramvajac.

Pa nije ni čudo da je taj tramvajac dobio batina na radnom mjestu, kada bolje razmislim. :lol:

Sve je svojevremeno uvjeravao da on bolje razumije elektrotehniku i elektroniku od svih, tko se sjeća.
Ma nema veze moja naobrazba... ma ni pozicije gdje sam sve radio... niti koliko...niti s kime...dok je on vozio tramvaj, ma sve ok.
Eto, On bolje zna od svih , ma sve 5.

Ali ovo što slijedi je - suludo!

Zamislite do kuda seže ljudska glupost i arogancija!

Dakle, ovakave projekte u pravilu prati grupa stručnih ljudi - povjerenstvo.
I oni postave pravila i zahtjeve po kojima se mora raditi.
I ja odradim kako oni kažu da treba biti.

Ali tramvajac kaže - da to nije dobro.

Dolazimo do toga da on zna bolje i od svih njih!

Eto, tramvajac tvrdi da ljudi sa FPZ-a ne znaju signalni pravilnik?
Pa su eto, malo zaboravili ovo ili ono?

Znači čovjek koji je to idejno kreirao ima duže titule akademske naobrazbe nego što je njegovo ime i prezime! 8-)

I povrh svega, pogledajte koju knjigu je napisao:

Attachment:
p1.jpg
p1.jpg [ 108.53 KiB | Viewed 6842 times ]


Dakle, za ovo treba opaka hrabrost.
I sada mi je jasnije od kuda ta hrabrost. Srećom po njega, u ono doba nije se inzistiralo da policija rasčisti sve ozbiljno što je nestalo. Šteta, jer bih tada možda ipak uspio doći zajedno sa ostalima do svojih modela kod njega.
To sve ima drugo ime, ali je ovo javni prostor, pa da ga ne zagađujem...

Nije zabadava Einstein napisao "Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam siguran."

Srećom, čitam, ima i inteligentnih ljudi koji znaju ispravno pretpostaviti ideju, jer dolaze iz realnog sektora i svakodnevno su u kontaktu sa željeznicom, te su prošli slično školovanje.
Ima dobronamjernih ljudi koji žele proširiti znanja tako da ih to stvarno interesira.
I ima pametnih ljudi koji se ne daju navući na tanak led defetizma, negativnosti i sukoba, sve što su kao vlasnici foruma u poziciji da zanemare činjenice, pa da daju prednost svom članu umjesto onome što je ispravno.

Za sve njih ću napisati kronologiju događaja i opis sustava.


Kroz neko vrijeme, ove sve gluposti ću iz teme pobrisati.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 15 Feb 2019, 06:14 
Offline
User avatar

Joined: 03 Mar 2014, 14:07
Posts: 1033
Location: Zagreb
Da sam znao u što će se tema pretvoriti ne bih je objavljivao na forumu male.željeznice. Obračun kod O.K. korala je ''Ježeva kućica'' prema količini pucnjave na onim stranicama. A posebno je znakovito da se rasprava vodi ad hominem umjesto ad rem - umjesto da se konstruktivno i dobronamjerno komentira maketa sređuju se neki računi s autorom.
Svojedobno sam imao iluziju da ljubitelji velikih i malih željeznica ne mogu biti loši ljudi. Izgleda da sam se prevario.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 15 Feb 2019, 10:32 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Stanley, opet Vam je svaka na mjestu.
Ova misao je i meni poražavajuće sinula ali prije dosta vremena:

"Svojedobno sam imao iluziju da ljubitelji velikih i malih željeznica ne mogu biti loši ljudi. Izgleda da sam se prevario."

Kada tome dodate i postupak vlasnika pa onda i dogovorno u strategiji moderatora foruma male.željeznice, da na sve
argumente ne žele povući jedini logičan potez, tada se i desi - da recimo ja - se maknem od takvih likova jer tu nema pomoći.

VLASTITI EDIT: da se ne bi krivo shvatilo, pod "takvih likova" ne mislim na vlasnika+moderatore MŽ-a već na nika-tramvajca
i takvu ekipu


Ja se ne ljutim i razumijem vlasnika MŽ.
Želi na bilo koji način podići aktivnost svog foruma. Svaki post mu je bitan. I to je potpuno legitimno.
No problem je što nisam jedini koji tako razmišlja, pa je pitanje koliko je aktivnosti izgubio kod sebe zbog jednog takvog lika.

Meni se čini jako puno, odnosno da smo izgubili jako puno- svi!

Prvo, ljudi ne žele javno ići sa radovima van - jer tramvajac čuči i gleda što sve može popljuvati.

Prvi dokaz sam - ja.

Prije odlaska sa foruma MŽ, vlasniku sam predložio da napravimo natječaj za prijedloge za moju maketu, 300m pruge, 100 skretnica,
gdje ću ono što odaberem nagraditi, a sve će se odraditi na forumu.
Stvari su sa tramvajcem eskalirale i shvativši da nemam podršku - ja se povlačim.


Drugo, javna je tajna da su neki proizvođači išli tako daleko da su rušili forume na kojima se tako negativno o novim modelima piše.
Defetizam koji on širi je kao kuga/tifus/kolera zajedno.
Čovjek je poguban za opće mišljenje i onda za prodaju.
Nakon što ponavlja 100x da je jedan detalj neprecizan, nitko ne shvati da drži model u ruci sa 1000 detalja koji su skoro pa savršeni!
I prodaja stane!

Kada tako razmislim, pa sada znam tko ga je "natamburao" u tramvaju! :o
:lol: :lol: :lol:

Treće, objektivno, kada se bolje razmisli, cijeli ovaj forum je trebao biti na MŽ! ;)

Moje slijedeće logično pitanje je:
Zašto je takav znalac željezničke faktografije trajno izbačen sa najprirodnijeg foruma njemu: željeznice.net?
Kao moderator tog foruma, sigurno znate bolje pozadinu toga od mene...
...

No Stanley, nije sve tako crno. 8-)

Vidjeli ste službenu reakciju ljudi na promociji.
No niste vidjeli što "su mi radili" isti ti na domjenku! :o
Svi koji me poznaju znaju da ne pijem alkohol - ali bez zdravice pola čaše nekog prefinog bijelog vina se nisam provukao! :lol:
A ekipa iz labosa me očekuje u ponedjeljak kod njih... :razz:

Eto, takva je atmosfera oko ove makete!

:teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener:

I da.
Izloženi modeli od Dace?
Ljudi su bili u 100 čuda da postoji plava HŽPP, zastava Cargo.. THM... i slikali to do besvijesti.
Zvali me modelari i pitali tkoje radio dekale, da li je moja 1116-108 ili nova...

Aktivnosti koliko hoćeš, ali van foruma. :|

Jer je istina da krovna oprema na loksama nije točna, pa su se ljudi poštedjeli tramvajčevog komentara
da je to za - baciti.

....

Za kraj:

Isprika da sve to morate čitati, ali to su činjenice.
I to je nešto što traje godinama.
Obzirom da novi ljudi dolaze, nemaju pojma što su razlozi svih tih čudnih pojava.
Pa barem neka budu informirani, prije nego se sve to obriše...

A mi "ostali" imamo izbor.
Ako smo složni i ne dopustimo da nas ovih par je.... (cenzura!) i maltretiraju,
imamo šansu uživati u najljepšem hobiju.
Svi vlasnici foruma i njihovi moderatori imaju moćne alate da to riješe u 5 sekundi.

Druga opcija je ovo stanje sada i "bijeg" u Slo/At/De, pa gledati kako to normalno može biti.

I dalje stojim kod toga da ću za vikend napraviti opis makete FPZ-a i javno ga objaviti.

Obzirom da smo potpuno javno otvoreni forum, siguran sam da i ljudi sa MŽ, pa tako i vlasnik/moderatori
ovo budu u jednom trenu pročitali.

Sve što objavim ovdje, slobodno prenesite kod sebe.
Bilo posrednikom, npr Stanleyem, ali mogu i ja - nije mi nikakav problem, da se svi članovi i posjetioci
oba foruma informiraju o točnim činjenicama. I barem dobe ideje kako što napraviti kod sebe!

Sve je na nama i biti će kako se odluči - a ja ću se prilagoditi svakoj odluci kao i do sada...


:obscene-drinkingcheers:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 15 Feb 2019, 14:48 
Offline
User avatar

Joined: 16 Sep 2012, 23:14
Posts: 567
Još jučer sam se se htio obratiti dotičnom gospodinu koji si daje oduška na forumu, međutim odustao sam jer s takvima ulaziti u rasprave zaista nema smisla, nit je mjesto nit je vrijeme.
Jako mi je drago da je Robi realizirao projekt koji je modelarstvu dao jednu novu dimenziju. Iza toga stoji puno rada, vremena i volja za tako nešto. Samo naprijed!
:digg prugica

Oni koji ga poznaju to su mogli od njega i očekivati.

Što se tiće drugog foruma ja tamo više ne pišem dosta dugo vremena. To se pretvorilo u kaos.
Da se to ne bi ovdje dogodilo jednostavno neke ljude treba maknuti.

Još jednom skidam kapu. D-)

_________________
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 15 Feb 2019, 15:00 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Hvala Ti na podršci Marko!

:obscene-drinkingcheers:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 36 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .