It is currently 27 Apr 2024, 15:39

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 70 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
  Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Re: eBay
PostPosted: 17 Sep 2012, 08:40 
Offline
User avatar

Joined: 18 Apr 2012, 08:53
Posts: 256
Location: Zagreb/Požega
Prodaje se jedan domaći putnički vagon:

ACME 52861 - HŽ Beelmt

Izgleda kako je cijena pala na tržištu :B


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: eBay
PostPosted: 17 Sep 2012, 08:44 
Offline
User avatar

Joined: 18 Apr 2012, 08:53
Posts: 256
Location: Zagreb/Požega
Teretni od Herisa, može se i cjenkati sa prodavačem:

HERIS HŽ Gbs Ep.V


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: eBay
PostPosted: 18 Sep 2012, 08:22 
Offline
User avatar

Joined: 18 Apr 2012, 08:53
Posts: 256
Location: Zagreb/Požega
Malo i SŽ-a:
ACME 55048 - SŽ WRm/AB

ACME SŽ WLAB


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: eBay
PostPosted: 18 Sep 2012, 08:30 
Offline
User avatar

Joined: 18 Apr 2012, 08:53
Posts: 256
Location: Zagreb/Požega
I za kraj danas, malo JŽ-a:

Heris 17014-Heizungswagen der JŽ_1

Heris 17014-Heizungswagen der JŽ_2
Kod ovog drugog možete predložiti cijenu B:B

HERIS 17010 JŽ Bcm (ex-DB)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: eBay
PostPosted: 27 Nov 2012, 21:19 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 18 Apr 2012, 08:52
Posts: 634
Location: Zagreb
Jedna informacija za sve koji na ebay-u pogledom traže čarobnu riječ PayPal i bježe od često povoljnijih ponuda gdje je plaćanje moguće isključivo überweisung-om (odnosno bank-transferom) jer se boje troškova: ne očajavajte ;)

ZABA me neugodno iznenadila jer njihovo internet bankarstvo uopće "ne podržava" uplate u inozemstvo. :digg :DEAD
Ali zato je PBZ dobio novog klijenta :B Treba samo imati devizni račun i moguće je raditi doznake na račune u inozemnim bankama za 30kn naknade (~4€) koju će vam obračunati u valuti doznake (do sada sam plaćao samo u eurima i naknada je bila ~4€). U naknadama je navedeno okruglo 30kn, ali čak i da se radi o naknadi od 0,5% iznosa gdje je minimum 4€ - znači da nećete platiti više od 4€ dok ne kupite nešto za više od 800€
:gun-toot:

Eto, malo reklame jednima od naših lihvara, ali sve sa ciljem što više ovoga:
prugica

Sjetite se samo da ebay "osigurava" isključivo PayPal transakcije... (o tom osiguranju možda više zna netko drugi, do sada mi srećom nije trebalo pa nisam proučavao).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: eBay
PostPosted: 27 Nov 2012, 21:30 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 18:15
Posts: 2892
Location: Samobor
Dobar info
:handgestures-thumbup:
Hvala

_________________
Ne možete unaprijed znati koju stranu kruha treba namazati.
(Murphyjev zakon)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: eBay
PostPosted: 27 Nov 2012, 21:31 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Samo da upozorim na jedan detalj.

Kod doznake, obavezno treba staviti da su troškovi doznake vaši, a ne zajednički.
Inače vam prodavač neće dobiti puni iznos.
To u konačnici znači, cca 3,5Eur dodatno kada PBZ šalje gore, a cca 4 Eur kada banka prima tamo.

Dakle, još cca 8 Eur dodatnih skrivenih troškova... ;)

Samo da znate sve... :DN


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: eBay
PostPosted: 27 Nov 2012, 23:52 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 18 Apr 2012, 08:52
Posts: 634
Location: Zagreb
Sad sam morao ponovno provjerit transakcije... :shock:

Prva transakcija je bila navlakuša jer mi se dodatni troškovi nisu pojavili (mislim da je bilo prema RBA u Austriji), a kod druge 2 ih vidim.
Ali - uz 4€ (neskrivene) naknade za doznaku, samo je 1 dodatni trošak INO banke (3 i 3,5€ u mojim kupnjama)... Nisam sretan jer nije tak povoljno kak se činilo, ali i dalje je bolje nego 100-150kn na šalteru što mi nije padalo na pamet čekati i davati :BORED

Trošak je i dalje OK za nešto što dugo lovite, a cijena u pravilu ostane manja nego na aukcijama gdje se prima PayPal :BEE-:

Kod PayPal-a treba pripaziti je li trošak iskazan u kunama (PayPal konvertira po nepovoljnijem tečaju) ili u originalnoj valuti - to možete i izabrati prije plačanja. Ako je u originalnoj valuti, konverziju će napraviti vaš kartičar/banka - tu je opet kvaka uz koju valutu vam je vezana kartica koju koristite na PayPal-u. Meni je vezana uz euro pa kada platim nešto u dolarima, banka prvo konvertira US$ u € pa tek onda € u kn. Možete misliti koliko je to povoljno i koliko zapravo kuna zamrače :CUCKO


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: eBay
PostPosted: 28 Nov 2012, 07:45 
Offline
User avatar

Joined: 13 Apr 2012, 16:18
Posts: 728
Location: Sveta Nedelja
Bosphorus wrote:
Sad sam morao ponovno provjerit transakcije... :shock:

Prva transakcija je bila navlakuša jer mi se dodatni troškovi nisu pojavili (mislim da je bilo prema RBA u Austriji), a kod druge 2 ih vidim.
Ali - uz 4€ (neskrivene) naknade za doznaku, samo je 1 dodatni trošak INO banke (3 i 3,5€ u mojim kupnjama)... Nisam sretan jer nije tak povoljno kak se činilo, ali i dalje je bolje nego 100-150kn na šalteru što mi nije padalo na pamet čekati i davati :BORED

Trošak je i dalje OK za nešto što dugo lovite, a cijena u pravilu ostane manja nego na aukcijama gdje se prima PayPal :BEE-:

Kod PayPal-a treba pripaziti je li trošak iskazan u kunama (PayPal konvertira po nepovoljnijem tečaju) ili u originalnoj valuti - to možete i izabrati prije plaćanja. Ako je u originalnoj valuti, konverziju će napraviti vaš kartičar/banka - tu je opet kvaka uz koju valutu vam je vezana kartica koju koristite na PayPal-u. Meni je vezana uz euro pa kada platim nešto u dolarima, banka prvo konvertira US$ u € pa tek onda € u kn. Možete misliti koliko je to povoljno i koliko zapravo kuna zamrače :CUCKO


Imam dvije kartice vezane za Paypal pa mi je svejedno. Jedna je vezana za dolar a druga za Euro.
Čak mi se u dolarima više isplati kupovati mastercardom zabe nego American expressom koji je vezan za dolar. Čudni su ti njihovi tečajevi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: eBay
PostPosted: 28 Nov 2012, 09:24 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Mali ispravak.
U pisanju sam se krivo izrazio, pa rekao da su oba troška "skrivena" :oops:
Mislio sam na ovaj drugi, kada banka izvana prima novac.
Išao sam pogledati troškove unazad 18 mjeseci, i kreću se od 3,00 Eur do 7,00 Eur.
To očito ovisi o iznosu transakcije.
I kada je iznos manji (valjda 50-ak Eur), onda je nema. Nisu oni tebi ništa poklanjali, bez brige :lol:
PBZ trošak je bio od 3,96 do 4,06 Eur.

U mom slučaju je ukupno svih troškova bilo oko 8 Eur, sa transakcima oko 100 Eur.

Eto...

B:B


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 70 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .