It is currently 23 Apr 2024, 19:26

All times are UTC + 1 hour





Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 66 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Next
  Previous topic | Next topic 

Što mislite
Mali Vlakovi bi trebali ostati takvi kakvi jesu, bez promjena 18%  18%  [ 7 ]
Forum i portal treba promijeniti ali ne radikalno 47%  47%  [ 18 ]
Forum i portal treba promijeniti radikalno 34%  34%  [ 13 ]
Total votes : 38
Author Message
PostPosted: 16 Oct 2015, 23:01 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
@niko

Svaka ti čast! :clap: :clap: :clap:

Tako jednostavno - jezgrovito - kirurški precizno ... :doh:

Ako nitko dalje neće imati neki komentar, i kad većina vidi ovo,
brišem sam sebi ovaj post da bi Tvoj ostao zadnji! :handgestures-thumbup:

:obscene-drinkingcheers:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 20 Oct 2015, 16:15 
Offline

Joined: 15 Apr 2012, 11:48
Posts: 29
ako mislite izbrisati indijanca, izbrišite ga! jednostavno nemam vremena za vlakiće, nažalost. bit će jednog dana...
dečki , bilo je lijepo pročitati postove...


Top
 Profile  
 
PostPosted: 20 Oct 2015, 17:45 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
sittingbull.lacota wrote:
ako mislite izbrisati indijanca, izbrišite ga! jednostavno nemam vremena za vlakiće, nažalost. bit će jednog dana...
dečki , bilo je lijepo pročitati postove...


Eto, ipak smo nekakav kontakt ostvarili :handgestures-thumbup:

Normalno je da se u nekom trenutku desi jedan odmak od hobija, život je često nemilosrdan... :?
Zato i je mnogima ova forma bijeg od okrutne stvarnosti.

Nama je teško znati tko što misli kada ga dugo nema, pa tako za svih tristotinjak slučajeva... :BORED

Ali već i ova kratka poruka nam dosta toga govori...

D-)


Top
 Profile  
 
PostPosted: 20 Oct 2015, 18:10 
Offline

Joined: 15 Apr 2012, 11:48
Posts: 29
H0modelar wrote:
sittingbull.lacota wrote:
ako mislite izbrisati indijanca, izbrišite ga! jednostavno nemam vremena za vlakiće, nažalost. bit će jednog dana...
dečki , bilo je lijepo pročitati postove...


Eto, ipak smo nekakav kontakt ostvarili :handgestures-thumbup:

Normalno je da se u nekom trenutku desi jedan odmak od hobija, život je često nemilosrdan... :?
Zato i je mnogima ova forma bijeg od okrutne stvarnosti.

Nama je teško znati tko što misli kada ga dugo nema, pa tako za svih tristotinjak slučajeva... :BORED

Ali već i ova kratka poruka nam dosta toga govori...

D-)


ukrao sam malo vremena na poslu (ha ha nadam se bez nadzora velikog brata u vidu sistem inženjera u informatičkoj službi :angelic-green: )

jednostavno ne stignem sve što bih htio napraviti, pročitati, napisati...


Top
 Profile  
 
PostPosted: 20 Oct 2015, 18:22 
Offline

Joined: 28 Apr 2015, 15:31
Posts: 208
Pozdrav!
Ja sam sviježi član Foruma, kao i ovog hobija.
Ne želim davati mišljenje niti bih čak i želio dati svoj glas za to što da se radi, ali evo glas iz moje perspektive.

Upoznao sam stvarno dosta super ljudi iz zajedničkog nam interesa, iz Zagreba i šire.
Neki su mi puno pomogli, neki su me informirali, uputili, itd.
Kad bih počeo zahvaljivati, počeo bih od Cirkusa, koj me kroz sasvim drugi posao informirao da uopće i postoji forum za modelare željeznica. :)
Zatim H0 Modelar, koj me u puno stvari uputio, pa Zinzi, Borna i još dosta drugih.

Iskreno, ja nisam prepoznavao nikakvu razliku između ovog foruma i "onog drugog" , osim u tome što ovdje sudjeluju ljudi koji su meni bliže, a s njima mi je bliže i materijal s kojim radim i iskustva i znanje drugih članova.
"Onaj drugi" forum mi je drag jer sudjeluje daleko veći broj ljudi, puno je dinamičniji, iako ni ovom forumu ne fali članova, razmjenjuje se puno više iskustava, fotomaterijala, radova...
Tek od starijih članova sam dobio informaciju da su nastale neke začkoljice radi nekih (po meni) nebitnih razloga.

Prva stvar koja je meni bitna na bilo kojem forumu je Oglasnik, zatim "how to" , a zatim druženje i sve ostalo, jer osobno ne volim druženje na forumima i društvenim mrežama, već uživo.
Na forumu prokomentiram nešto što me se zaista dojmi, ili gdje moj komentar može promijeniti nešto u rezultatu, za ostalo volim druženja uz pivo, rakiju...
Od jednih sam dobio poticaj da se učlanim u klub, od drugih sam dobio lekciju zašto se ne bi trebao učlaniti u klub, jer su tamo "na vlasti" Maerklinaši...
Mislim, poštovanje svakome, ali živo me zaboli tko radi na kakvoj struji u ovako lijepom i kreativnom hobiju.
Imao sam Maerklin vagona koji se nekima ne dopadaju jer su "robusni i nedetaljni" ali su se meni sviđali jer su mi išli u kolekciju kada sam im promijenio osovine.
Lokomotive mi se samo ne sviđaju jer ne volim skije, sve ostalo, mi je gotovo svejedno, iako i ja imam svoje favorite među proizvođačima.

U KŽMZ-u ima dosta ljudi koji konstantno imaju lijepog i korisnog materijala za prodaju, konstantno prodaju po 10, 20, 50 stvari.
Kako saznati za to što mi treba kada se nitko čak ni iz KŽMZ-a ne služi vražijim Oglasnikom!?
Barem bi ovdje trebalo vrviti od života, jer mi je lakše nešto kupiti i podići u Zagrebu, nego negdje drugdje.
Postoji i lijepa sekcija sa preradama i "how to" , ali iz iskustva znam da sam mnoge pitao za "how to" pa sam na kraju najčešće morao sam otkrivati kako se neke stvari rade, jer mi gotovo nitko nije želio odati tajnu.
Svi su pričali o nekim pigmentima, i o nekim tehnikama, a ja sam to malo svojih rezultata podijelio sa svima na "onom drugom" forumu, jer me ovdje nitko nije ništa ni pitao.

Ja također zahvaljujem na Robijevoj reakciji što se tiče moje teme.
Sam sam počinjao, pa sam mislio da će me netko kvalitetnije uputiti u rad.
Sad znam da se i bez airbrusha mogu dobiti fantastični rezultati, iako mi još uvijek fali za još bolje rezultate kao zvjezde nebu. :)
Nije mi čak ni krivo što je čovjek tako prokomentirao kako je, niti ga poznajem, niti me to baš može pogoditi.
Bilo bi jedino ljubaznije i kulturnije od njega da je napisao kako bi on to naoravio, i predočio svoj rezultat.

Sve u svemu, ovaj grad i Klub ima i više nego dosta ljudi da ovo bude bogat forum.
Također se treba i odreći nekih razmirica radi trivijalnih (ali trivijalnih, jer neke to nisu) sitnica zbog kojih me jedni filaju sa jednim informacijama a drugi sa drugim.
Ako se uspiju privući samo Zagrebački modelari na Forum, već će to biti prilično živahno i bogato mjesto.
Pogotovo kada se popuni i Oglasnik, jer taman kada mi nešto usfali od modela ili materijala, tu i tamo znam koga ću nazvati, ali ovdje toga nema ni izdaleka.

Putopise i čitam i lijepo mi je listati fotke jer ima fantastičnih stvari.
Iako me Cirkus zove na neke puteve, posao mi baš ne da da se mrdnem odavde.

Do sada sam kao početnik previše i rekao, pa eto, ne zamjerite... :)
Nikome naravno, ništa loše nisam mislio.

Po mojem osobnom mišljenju, ovom forumu apsolutno ništa ne fali, osim ljudi kojih ima... :)


Top
 Profile  
 
PostPosted: 20 Oct 2015, 21:35 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Lijepo si "otvorio" dušu Polaris :obscene-drinkingcheers:

Sa mnogim rečenim stvarima si potpuno u pravu, no moram samo jednu stvar pojasniti,
mada ću skrenuti sa osnovne teme.

@ od drugih sam dobio lekciju zašto se ne bi trebao učlaniti u klub, jer su tamo "na vlasti" Maerklinaši...

Ja pretpostavljam na koga misliš, no drugi bi mogli jako krivi zaključak donijeti iz toga.
Ovo nema veze sa uredništvom ovog foruma, ni u kojem obliku.
Dapače, osim cijelih sebe i podrške koje smo dali ljudima službeno,
sve što smo odradili i popratili događaja u 3 godine,
i klupskoj temi sa malo manje od 3000 priloga ... govore sami za sebe.

Dio ljudi se ne želi uključiti kod nas, dio ne želi pisati kod nas - već na drugim forumima,
i logičan rezultat je da se dešava osjetno manja aktivnost koju ti primjećuješ kod nas nego kod drugih.

Vrijeme je da prihvatimo činjenice kakve jesu i krenemo prema naprijed.
U volumenu i formi prema objektivnoj situaciji.

Onog dana kada se promijene ljudi, lako ćemo mi promijeniti sve potrebno za novu veliku aktivnost
mnogobrojnih novih članova...

:obscene-drinkingcheers:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 20 Oct 2015, 21:58 
Offline

Joined: 17 Aug 2015, 11:31
Posts: 7
Ako smijem...

Ono...neka forum živi i dalje...mi "hobisti sa strane" kako bi rekao volimo doći ovdje ponekad i vidjeti što je tko napravio, kakvu maketu je sagradio...a zahvaljujući Goranu iz Virovitice, koji je nedavno složio maketu "Virovitica voli vlakove" koju svi u gradu volimo posjetiti, tu i tamo pomalo otvorim forum i zanimam se za vaše uratke :)

Inače uređujem i vodeći informativni portal u Virovitici, pa znam kakva je to gnjavaža i posao, tako da ne zamjeram nikome ako je ponestalo volje ili vremena za uređivanje istoga...

Svi mi imamo svoje obaveze, kako poslovne tako i osobne kod kuće itd. pa je nekad teško raditi nešto od čega možda se nema i neke koristi recimo...

Uglavnom uživajte, gradite i dalje...i neka forum živi...mislim da troškovi servera nisu veliki, bavim se izradom webova pa znam :)

lp


Top
 Profile  
 
PostPosted: 21 Oct 2015, 07:03 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:39
Posts: 169
Location: Zagreb
Da se i ja oglasim. Da me nije bilo u posjeti zbog raznih privatnih problema i obaveza - nije. Da nemam šta napisati jer ne stignem raditi na ničem već dugo - točno.

Da uredništvo ima nekog posla s mojim profilom i onom mizerijom postova - bome nema.
Ako vam je cilj napravit uski krug par ljudi koji će međusobno dijeliti znanje sami sa sobom - šta će vam forum?
Na svim forumima je cilj pomoći ljudima i stvoriti baze znanja koje se mogu koristiti i pogledati.
Dobro, za kopiranje bez kredita se slažem u potpunosti.

Za kraj ovog zbrčkanog posta - ako vam smeta što ne pišem i što tu i tamo dođem pročitati što ima novo - slobodno brišite i mene i dosadašnje moje postove i teme. Ima čist dosta drugih foruma gdje ću moći raditi ono što radim ovdje (apsolutno ništa) bez da me itko proziva.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 21 Oct 2015, 07:55 
Offline

Joined: 28 Apr 2015, 15:31
Posts: 208
H0modelar wrote:
@ od drugih sam dobio lekciju zašto se ne bi trebao učlaniti u klub, jer su tamo "na vlasti" Maerklinaši...

Ja pretpostavljam na koga misliš, no drugi bi mogli jako krivi zaključak donijeti iz toga.
Ovo nema veze sa uredništvom ovog foruma, ni u kojem obliku.
Dapače, osim cijelih sebe i podrške koje smo dali ljudima službeno,
sve što smo odradili i popratili događaja u 3 godine,
i klupskoj temi sa malo manje od 3000 priloga ... govore sami za sebe.


Ne bih nikako želio ostaviti loš dojam ili učiniti nešto loše po forum.
Nisam aludirao na uredništvo Foruma ili navodio pojedince.
Samo sam iznio svoju perspektivu kao vrlo svježeg korisnika Foruma, koj se do sada zna već sa određenim brojem ljudi.
Ja sam iznio informacije o forumima i nekim problemima koje nikako nisam mogao dobiti prije nego sam došao na Forum ili među društvo modelara.
Kada je već tema takva, samo sam želio predstaviti svoje utiske.

Što se mene tiče, tebi Robi, kao i još nekoliko takvih poput tebe, koji rado izađu u susret sa znanjem i informacijama, mogu dati jedino thumbs up. ;) :handgestures-thumbup:

Ja se jedino nadam da će ovaj forum zaživjeti kao (poprilično velika) zajednica ljudi koji su i u istom Klubu, gradu ili barem regiji. :)

Over & out


Top
 Profile  
 
PostPosted: 21 Oct 2015, 09:23 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
@ pyriel

Ne, mi nikoga ne prozivamo. Ovo je samo činjenično stanje.
Kada su ljudi kao ti, onda uredništvo nema posla i problema.
Ali ima drugih i drugačijih, koje npr. spominješ u kopiranjima.

Upravo je cilj u bazama znanja, ili barem bazi zanimljivih informacija.
Tada smo mi zbunjeni kada gledamo aktivnost svuda oko nas, a ne kod nas...

Zapravo nisi dobro napisao zadnju rečenicu.
Ima dosta njih (bez tebe) kojima ona glasi:
Ima čist dosta drugih foruma gdje ću moći objavljivati ono što želim, a ovdje ću moći raditi (apsolutno ništa).
Ti si se osjetio prozvanim, a zamisli kako bi ti bilo da radiš ovo što mi, pa ti se dešava sve navedeno (da se ne ponavljam)

Problem je da je forum javna stvar i ovaj nije na egzotičnom serveru, na zakonu nedostupnoj lokaciji.
Tada su objave tuđih materijala, kopiranja časopisa, objava fotki i videa bez dozvola...
ukratko krađa i kriminal - veliki (skupi) potencijalni problem.
A to se može dosta jednostavno riješiti...

Forum je i neobavezna forma, gdje svatko odlučuje što će i kako će.
Ali isto tako možemo i mi.

A mi imamo izbor:

1. ostati potpuno otvoreni i svima dostupni, raditi sve strogo ispravno i
sa smiješkom popratiti sve čudnovate pojave, biti baza znanja za sve koji malo naiđu,
ponuditi onima koji su samo iskopirali sadržaje pa objavili drugdje -
da li trebaju i pune rezolucije materijala ili dodatne sheme...

2. postati forum samo za članove (koliko god njih) , pokušati pojednostavniti aktivnosti,
napraviti još više opušteno okruženje i omogućiti si objave "škakljivih" sadržaja
( poput HP Porsche fotki i videa) - jer će se tada uvijek moći reći da to nije javno već za zatvoreni krug ljudi...
Koji je tvoj savjet? :obscene-drinkingcheers:

@ Polaris

Sve je jasno... :handgestures-thumbup:

Tvoja zadnja rečenica bi trebala biti prirodna pojava ako smo jedini domaći specijalizirani forum za male vlakove,
no iz nedokučivih razloga to nije tako...

B:B


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 66 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .