Switch to full style
Post a reply

krajolici - božićno/svegodišnje diorame

25 Dec 2012, 15:24

Spomenuh da se uz fotografiju (i “pred željom” za vlakićima) zabavljam dioramama. To obično ispadne tak da uz kćerkinu pomoć, a pred Božić, slažem krajolik koji će nam do 3 kralja služit kao jaslice… a potom se pretvara u kćerkinu scenografiju za vile, princeze, zmajeve, vitezove i ina bića maloga svijeta. Do sad smo “stare” jaslice poklanjali, no ove će mo (navodno :D) zadržati. Ponajprije jer nisu sasvim gotove.

Prve su nam teme bile špiljske, prošlogodišnja je bila morska (zaljev na Jadranu sa suhozidima), a ove godine to je nekakav šumski motiv… No od šume smo stigli složiti tek dva bora… Meni su koma, al su moje cure oduševljene njima - pa nek stoje do daljnjega. Same figurice su velke (oko 10 cm), pa izrada detalja u tom omjeru (bor bi trebal bit bar 20-30cm visine!) baš ne odgovara mojim ustaljenim metodama. Trebalo je potražiti kakav drugi materjal za grane, a ne vlakna kokosovog oraha… zato borići nisu fiksirani, već će jednom doć bolji, a pridružit će im se još jedno zizmeleno stalblo i još barem tri listopadna (golih grana).
Druga stvar kaj sam sfušal je slap… potok, jezero i močvarica su mi taman kak sam zamislil, al slap sam… ah, nestrpljivo sam izvukao iglu s dna koja je trebala držat slap napetim… prije neg se posušil silikon koji je slap trebal zaljepit… a i njega sam kapnul na ne sasvim posušeni vosak :(
Al ok - i slap i stabalca će bit zamjenjeni kad se ponovno stignem(o) s time igrati. I još nam nedostaje snijeg - njega bi mogli dodati i u iduća 3-4 dana, ovisno kaj me od posla čeka do Nove…
Snimali smo i filmić, al zaprav samo do pola - onda je nastala gužva i dovršavali smo kad smo i kako stigli. Pa ak nekog zanima kakav detalj - nek pita (a mogu i pofotkat poneki detalj). Recimo, kućica je ofarbana meni novim materjalom - kolorantom za viole i violine… turbo dobra stvar! :)

Sve u svemu - Sretan vam Božić!

Image

Re: krajolici - božićno/svegodišnje diorame

25 Dec 2012, 23:15

Kućica je fenomenalna i stvarno dobro polakirana.
Malo si presamokritičan, ali to se od modelara i očekuje :B
Ako su klinke zadovoljne posao je uspio

Re: krajolici - božićno/svegodišnje diorame

25 Dec 2012, 23:54

Jako lijepo, meni se sviđa! Može malo detalja o izradi slapa? :)

Re: krajolici - božićno/svegodišnje diorame

26 Dec 2012, 18:22

Tko ovakvu dioramu zna složiti, taj sigurno neće imati problema sa svojom maketom... :clap:


:text-bravo:


A što se još koje fotke tiče, ako postoji atraktivan detalj ili kadar, mi se nećemo buniti... Image

Re: krajolici - božićno/svegodišnje diorame

27 Dec 2012, 18:28

o ala, fini komentari :)
detalje bum snimil kad nam prođu gostinjski dani (još danas slavimo Ivanje, oliti Januševo :D), a slap bum razmontiral i napravil skroz novi jer sam ovog opasno zeznul…

Re: krajolici - božićno/svegodišnje diorame

09 Feb 2013, 12:31

Prošli blagdani odavno, a novosti u temi nema... što se događa? :)

Re: krajolici - božićno/svegodišnje diorame

11 Nov 2013, 15:53

a gle, netko je čekao moj odgovor ;)
ah… dogodilo se nekaj sasvim uobičajeno… pretrpanost uobičajenim aktivnostima i prebacivanje maketa u drugi plan… u međuvremenu sam pobacal drveće jer mi se nije dopalo, slap i jezero “ispraznil” jer su bili perfektan mamac za prašinu…
i naravno - zaboravio išta raditi i išta pripremati cijele godine… :oops: pa sad krećemo i s vlakićem i s dioramama “iz početka” :angelic-green:
Post a reply