It is currently 28 Mar 2024, 20:44

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
  Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: 22 Nov 2016, 11:29 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 13:39
Posts: 204
Location: Austrija
Petnaest je godina prošlo odkako sam posljednji puta bio u Torontu, zavirivao u tramvajske remize i slikao tramvaje koje sam tada zatekao. Da se u sve ove godine nešto promijenilo, to mi je bilo jasno, ali da je Toronto prije dvije godine dobio niskopodni tramvaj, to nisam znao.

Toronto ima tramvjsku mrežu u ukupnoj dužini od 83 km, što u odnosu na gotovo većinu europskih gradova i nije neka velika kilometraža, ali to je najveći i najrazvinjeniji tramvajski sustav na oba američka kontinenta. Oni stari tramvaji uvezeni iz USA su daleka prošlost i nema im ni traga. Na ulicama se vide samo CLRV (Canadian Light Rail Vehicles) motorna kola koja doduše imaju kvačilo, ali uvijek voze pojedinačno, te ALRV, zglobni tramvaji koji su rezultat modernizacije onih CLRV. Očito je da je interes za prijevozom izuzetno potastao, jer je uprava (TTC) 2014 godine u tvornici Bombardier naručila 260 niskopodnih tramvaja tipa Flexity, koji su prilagođeni loklnim uvjetima (širina kolosjeka 1495 mm), ali vanjštinom neodoljivo podsjećaju na tramvaje iz Njemačkog grada Kassel. Za sada je isporučeno 16 niskopodnih tramvaja koji isključivo voze ulicom Spadina; nisam uspio saznati kojom dinamikom slijede daljnje isporuke.

Image
Dobri, stari CLRV još uvijek kruži manje opterećenim linijama

Image
ALRV ima puno veci kapacitet; ovdje se o"odmara" u remizi.

Image

Image
Flexity na ulici Spadina.

_________________
www.zes-collection.at


Top
 Profile  
 
PostPosted: 22 Nov 2016, 21:53 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Hvala... baš zanimljivo! :BULBAR


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .