Post a reply

Re: Ožičenje skretnica za DCC

06 Jan 2016, 10:43

Hobi.point wrote:Znači sve moram sam? :(


Znaš ti dobro da te neću ostaviti na cjedilu. :obscene-drinkingcheers:
Odošmo mi u OFF T... ;)

Re: Ožičenje skretnica za DCC

06 Jan 2016, 20:17

Damir wrote: Odošmo mi u OFF T... ;)


Ma konačno! :clap:

E da vi vidite tek našu internu prepisku... :shifty:

:obscene-drinkingdrunk:

Re: Ožičenje skretnica za DCC

08 Jan 2016, 09:34

Dobro, ste vi to zalemili ili ... :?:

Thommo, bit će to super prugica

Re: Ožičenje skretnica za DCC

11 Jan 2016, 14:02

A još popravljaju

weller.jpg
weller.jpg (5.61 KiB) Viewed 7288 times

Re: Ožičenje skretnica za DCC

11 Jan 2016, 17:16

Bilo je nekih nedoumica, koje smo interno usaglasili.
Mislim da smo sve električki riješili.

Ako vi želite i Thommo dozvoljava, može se tema i ovdje zaključiti... :BULBAR

Re: Ožičenje skretnica za DCC

11 Jan 2016, 20:34

:?:
želimo znati koje nedoumice

Re: Ožičenje skretnica za DCC

13 Jan 2016, 21:57

Ma nisu bile neke velike nedoumice, ja sam malo "odagnao prašinu" sa svog elektroničkog znanja i napravio funkcionalnu shemu spajanja cijelog skretničkog skopa, koristeći rotacioni 4-polni prekidač, dva DPDT prekidača i dvopolni relej.
Onda mi je Robi malkice optimizirao shemu za spajanje križišta i tri obične skretnice oko njega, pa je relej otpao iz jednadžbe, nije potreban. :handgestures-thumbup:

Kad stvar bude u pogonu, trebat će paziti da se skretnica ne "zareže", tj. da se ne dođe lokomotivom ili vagonom u smjer koji nije odabran rotacionim prekidačem, jer inače ==> :EL

Shema na kraju izgleda ovako:
Image

Ovo je bila moja prva shema s relejem, prednost joj je što relej napaja srcišta križišta uvijek obrnutim polaritetom, kako na srcištu uvijek i treba biti. No ja ću ipak izabrati shemu bez releja, manje elemenata, manje mogućnosti za kvar. :whistle:

Image

Englezerica lijevo bit će upravljana sa dva DPDT prekidača, koji sa 4 moguća položaja upravljaju sa 4 moguća smjera prolaska kroz dvostruku skretnicu. Shema je par postova iznad.

Robi, slobodno dopuni ako što treba... :B

P.S. Čekam da mi stigne englezerica, treba onda nabaviti elektroničke komponente, i pomalo krećem u početak izrade tog kuta makete.
Post a reply