MarioM wrote:
Prije svega hvala svima vama koji ste me konstruktivnom kritikom i savjetima natjerali da još jednom razmislim što zaista želim i dokle stim mogu ići. Naravno da ste me uvalili u još skuplji projekt, no kako će sve ići polako i u etapama, tako će i financije biti raspoređene na dulje vrijeme, pa je s te strane stvar izvediva. Kako sam dobro promislio o dva prostora koji su mi na raspolaganju za gradnju makete (ta dva prostora, na moju preveliku žalost, ne mogu povezati, jer je situacija ili-ili) odabrao sam jedan u koji sad ide neka varijanta koju bi ja nazvao polushelf maketa. Mislim da sam s ovom varijantom projekta otišao do krajnjih granica uz napomenu da ni visinski nije poželjno da maketa više raste (dakle, helix savjete zaboravite). Sve skupa me sad vuče da bi to bila Amerika, uz moju največu želju - puno ranžiranja, ali i dulju vožnju. Vjerujem da nije potrebno napominjati da i dalje primam kritike i savjete, ali bih volio da to bude usmjereno na doradu ove varijante i uklanjanje nedostataka koji su mi promakli. Stalo mi je do mišljenja svih vas s iskustvom u ovom hobiju, pa se ne ustručavajte komentirati.
Super je što si otvoren za savjete i što nisi isključiv
Principjelno, ovaj projekt mi se čini bolji od prethodnog.
No samo ti znaš da li je to - taj!
Problem nedostupnosti riješiš tako ta napraviš "kape" u centru nedostupnih dijelova, koje makneš i zavučeš se ispod makete
u te rupe. Malo ćeš samo morati izmjestiti putanje tračnica, da dobiješ površinu cca 50cm promjera - da bi stao u to.
Moram te samo malo ispraviti, ovo ipak nije USA koncept...
To je klasična EU maketa, pogotovo zbog konstantne dvokolosječne pruge.
Tu sada lijepo paše odgovor, da si sebi sam napravio još skuplju varijantu makete.
Po meni, ne bi pogriješio kada bi dosta smanjio količinu tračnica.
No, ako pređeš na USA, automatski će ti biti dosta jeftinije, jer je kod njih tipična neelektrificirana jednokolosječna pruga.
Pogledaj malo MRR i MRH, ima primjera u izobilju.
Potpuno shvaćam tvoju glad za veliki broj metara tračnica po cm kvadratnom makete,
ali kako kažu u Mibi - manje je često više.
Ovdje je otprilike točka kada bi bilo pametno odlučiti da li je investicija prihvatljiva,
pa prema toj odluci raditi eventualne korekcije makete.