It is currently 27 Apr 2024, 18:26

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4
  Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: 30 Aug 2013, 20:55 
Offline

Joined: 21 Jun 2013, 17:27
Posts: 30
Damire, hvala na pohvalama, a posebno na informaciji o Jub bojama. Mislim, da je to ono, čemu forum služi - izmjena informacija.
Pa da nastavimo. Kad sam vidio, šta se sve može napraviti od papira, upao sam u stvar i radio kao lud. Poslije hangara u kamenolomu (u pozadini) prešao sam na rekreacioni centar i tamo napravio kiosk (za kebab i piće?), pa onaj šator, koji mi zovemo Arafat, pa suncobrane itd. Nekako mi je uspjevalo do ribnjaka. Tu se opet pokazalo, da ipak treba uložiti i nešto novca, a ne samo rad i snalažljivost . Greška: Trebao sam uzeti Woodland scenics. Tako sam se zafrkavao nekim bezbojnim lakovima i evo rezultata: nikako ne liči na vodu. Bar mi je tobogan uspio. Usput: na više slika se vide igračke iz Kinder-jaja. Tu je autobus.

Image

Da sam mogao nastaviti svojom papir-gradnjom, morao sam kupiti nekoliko Fallerovih kuča. da su sve kuče u otprilike istom mjerilu, koje nije 1:160. Na slici se vide probno postavljene kučice. Neke su Faller i Kibri, a neke moje (ova sa sivim prizemljem i žutim prvim katom, kao i ona crvena nasuprot nje). Kod kupljenih kuča sam odrezao trotoare, da sam mogao napraviti pločnik u jednom komadu. Sasvim dobro izgleda. A material: pakirna traka, koju obično bacamo i rubnici od kartona. Trau sam prvo prefarbao Revell mat sivom bojom i napola suho rahlo obrisao, da se bolje vidi struktura. Ako je traka crna, izgleda dosta dobro.

Image

Možda još jedan nastavak, a onda idem na 14 dana negde na more bez interneta, bez foruma i čak bez mojih vlakova.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 01 Sep 2013, 18:05 
Offline

Joined: 21 Jun 2013, 17:27
Posts: 30
Još samo da pokažem, zašto sam toliko oduševljen, kad mogu upaliti uličnu rasvjetu.

Ovako izgleda dio grada po danu:
Image

A ovako, kada se upale svijetla:
Image

A tek kada i auti upale svijetla, čak i oni u N! Ali tome, kad se vratim.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 01 Sep 2013, 20:46 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Krasno... :handgestures-thumbup:
i da, posebno je bitno koliko je to malo u N-u.
To je još jedna dimenzija više! :bow-yellow:

Odmori se, pa kada se opet zaželiš prugica ... :WR nam nastavak!

:greetings-wavingyellow:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 09 Feb 2014, 23:38 
Offline
User avatar

Joined: 15 Jul 2013, 11:05
Posts: 127
Location: Pozarevac, Srbija
Jule ima li nastavka već ga mesecima zeljno isčekujemo? Već postaje :BORED :BORED :BORED :BORED :BORED bez noviteta


Top
 Profile  
 
PostPosted: 11 Feb 2014, 00:32 
Offline

Joined: 21 Jun 2013, 17:27
Posts: 30
OK, važi.
Mogu nabaciti još po koju stvarčicu o detajlima, a onda idem na modele, pa bili to mali vlakovi, auti, građevinski strojevi ili nešto drugo. O maketi kao kompletu više neču mnogo, jer poslije Wasau Western, pa Mišotove šečerane, pa......(itd) nemam mnogo toga za pokazati. Ipak su to stručnjaci prema kojima je moja maketa kao drvena žlica prema kompjuteru. Ali ipak, možda ču nači još koju zanimljivost, pa ču napraviti po koji nastavak priče o starkelji, koji pravi maketu (i modele). Ako niste znali, onaj mali crveni Jembah, kojeg je Sini stavio pored svoje duplo veče majstorije, je moja izrada.
Pozdrav svima, Jule


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .