It is currently 08 May 2024, 07:42

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
  Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Jule - skroz od početka
PostPosted: 24 Aug 2013, 21:18 
Offline

Joined: 21 Jun 2013, 17:27
Posts: 30
Pozdrav svima!

Neki od vas su izrazili želju, da ispričam priču o mojoj maketi skroz od početka, pa evo u nastavcima koliko ču stići. Ako nađete neke gramatičke greške, možete ih zadržati, meni ne trebaju.

Počelo je ovako: Izradio sam dva okvira dimenzija 110 x 220 cm i spojio ih u L dimenzija 360 x 220 cm sa dubinom od 110 cm. To je bilo moguče, jer sam imao pristup sa svih strana kada sam gurao okvire amo-tamo (kasnije sam stavio kotače na noge). Daske sam nabavio od prijatelja, koji izrađuje drvene palete. Prva greška: daske su neobrađene, pa ne izgleda lijepo. I tako je još dandanas.

Image¸

Nastavlja se


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Aug 2013, 08:06 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:47
Posts: 553
Grešku još možeš ublažiti (?) tako da vibracionom ili ručno te brusnim papirom gradacije 80 pobrusiš barem odozdola
i gore po rubovima (da se ne našpranjiš dok se primiš posla. /na neke stvari treba misliti unaprijed barem jedan
korak ako ne i više/


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Aug 2013, 08:26 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:21
Posts: 5235
Location: Zagreb
Pozdrav,
To što nije pobrušeno sada u ovoj fazi kakvoj ti je maketa danas, nebi ni išao raditi jer najvjerojatnije nemaš toliko posla odozdola da se našpranjiš a ako do sada nisi niti nebudeš onda ;)
A ionako se nevidi taj dio makete, eventualno samo vanjski rub ako te smeta.
Samo polako, sve slike koliko ih imaš stavljaj bez razmišljanja :) OK ipak po nekakvom redoslijedu ;)
Veselim se slijedećim fotkama :dance:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Aug 2013, 09:07 
Offline
User avatar

Joined: 18 Jan 2013, 11:32
Posts: 163
ma nema to veze i kod mene je ostal neizbrušen roštilj jer nisam mogel doćekati da postavim tračnie na stol


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Aug 2013, 11:20 
Offline

Joined: 21 Jun 2013, 17:27
Posts: 30
Sljedeča faza je postavljanje ploče i zacrtavanje trase pruge. Moram napomenuti, da nisam imao tačan plan, več samo ideju, kako bi tekla trasa pruge. Tačan nacrt mi nije bio ni potreban, jer sam skoro sve radio fleksicama pa sam mogao izmišljati svakakve krivine. Nakon toga sam izrezao trasu tamo gdje su usponi, podmetnuo drvene klocne i.. to je to.
Greška: Uzeo sam pretanku šper ploču.

Image

Nastavlja se.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Aug 2013, 11:28 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
...divota, uvjek interesantno pratiti radjane jedne makete, a ovo....

jule wrote:
Greška: Uzeo sam pretanku šper ploču.


...najcesca greska, :doh:

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Aug 2013, 11:34 
Offline

Joined: 21 Jun 2013, 17:27
Posts: 30
Dugujem još odgovor u vezi neobrađenih dasaka. Planiram sve vidljive rubove prekriti šper pločom, da se time prekriju i rubovi gde su neravnine (rubovi brdašca). Ono što je pozadi ili ispod: baš me briga, nitko to ne gleda.
Pozdrav, Jule


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Aug 2013, 17:56 
Offline

Joined: 21 Jun 2013, 17:27
Posts: 30
Slijedi provizorično postavljanje šina i probna vožnja. Kada sam popravio neke prelaze (vagoni su se otkačivali), zaljepio sam šine na dasku dvostrano ljepljivom trakom. Još jedna probna vožnja i popravak krivina. Sada sam mogao u pauzama provozati koji vlak. Tek tako, da malo predahnem od ostalog alata. Greška: Šine su zaljepljene direktno na šper ploču, pa je prilično bučno, kad voze tri vlaka odjednom. Da sam stavio kork ili bar onu debliju lepjivu traku bilo bi puno bolje.

Image

Image

Nastavlja se


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Aug 2013, 18:01 
Offline

Joined: 21 Jun 2013, 17:27
Posts: 30
Skoro i nema makete bez tunela, a tuneli prolaze kroz brda. Tako sam odredio, gde če biti tuneli i iznad njih postavio letvice, klocne i komadiče stiropora. Preko toga sam stavio metalnu mrežu.

Image

Nastavlja se


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Aug 2013, 18:22 
Offline

Joined: 23 Sep 2012, 19:41
Posts: 243
Jako dobro . Hoćeš li staviti unterflur motore ?
PS Ne žuri .


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .