It is currently 08 May 2024, 12:27

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
  Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: 25 Aug 2013, 19:00 
Offline

Joined: 21 Jun 2013, 17:27
Posts: 30
Eh, fliperi, pogrešno si shvatio. To o mojoj maketi je čas istorije. Naime to sam radio prije nešto više od 7 godina, misleči, da znam sve. Da sam onda znao to što znam sada, moja bi maketa izgledala sasvim drugačije. Ali ni toga što sam uradio se ne sramim. Kako drugi ne bi ponavljali moje greške, u svakom postu istaknem po jednu. Grešaka ima puno više, ali neču da se hvalim. Što se tiče skretnica, sve su one obične sa "nadzemnim" magnetima i neču ih mjenjati dok rade kako treba.
Pozdrav, Jule


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Aug 2013, 20:48 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
jule wrote:
Eh, fliperi, pogrešno si shvatio. To o mojoj maketi je čas istorije. Naime to sam radio prije nešto više od 7 godina, misleči, da znam sve. Da sam onda znao to što znam sada, moja bi maketa izgledala sasvim drugačije. Ali ni toga što sam uradio se ne sramim. Kako drugi ne bi ponavljali moje greške, u svakom postu istaknem po jednu. Grešaka ima puno više, ali neču da se hvalim. Što se tiče skretnica, sve su one obične sa "nadzemnim" magnetima i neču ih mjenjati dok rade kako treba.
Pozdrav, Jule


Meni se čini da se tu nema čega sramiti!

Dapače, po forumima i netu se viđaju puuuno "lošije" makete, što vožnjom i trasom i/ili izvedbom... ;)

Dakle, :handgestures-thumbup:

Naravno da smo svi pametniji nakon grešaka i da bi drugi puta nešto drugačije :doh:
Zato je ovaj drugi dio boldanog teksta vrlo bitan za sve nas!
:B


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Aug 2013, 21:51 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 18:15
Posts: 2892
Location: Samobor
Bit će ovo odlična tema

:text-bravo:

_________________
Ne možete unaprijed znati koju stranu kruha treba namazati.
(Murphyjev zakon)


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Aug 2013, 22:20 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 22:11
Posts: 134
Location: Samobor
Jako me zanima put od neobrađenog roštilja do fotografije iz teme predstavljanja.

I hvala na greškama. Te stvari zlata vrijede. D-)


Top
 Profile  
 
PostPosted: 26 Aug 2013, 11:49 
Offline

Joined: 21 Jun 2013, 17:27
Posts: 30
Preko mreže položio sam dva sloja papira (serviete) i preko toga naneo gips. Imao sam dosta problema, jer se gips brzo sušio, pa nisam stigao napraviti teren, kakav sam si zamišljao. Na zelenim površinama to baš nije problem, jer trava ionako raste svuda. Problem je tamo, gdje recimo kamen viri iz zemlje ili kamenita brda uopče. To se moglo izbječi tako, da sam bar u gips zaljepio komadiče stiropora, koji se vrlo lako obrađuje. Ali nisam. Mislim, da i drugi imate nekad probleme, koje uočite tek onda, kada je kasno.
Greška: Uzeo sam običan gips za električare, koji se može obrađivati samo koji minut, pa gotovo (tvrdo). I druga greška: Makar uzeo i taj gips, nisam ga smio mješati, več samo staviti u vodu, da sam upije, koliko mu treba. Bar bi malo produžio vrijeme obrade.

Image

Nastavlja se


Top
 Profile  
 
PostPosted: 26 Aug 2013, 21:32 
Offline

Joined: 21 Jun 2013, 17:27
Posts: 30
Dok sam prekrio gipsom jednu stranu brda ustanovio sam, da je brdo ogromno, a ja bez ideja, kako da to brdo "ukrasim". Na brzinu postavio sam nekoliko klocni, pričvrstio šper ploču i napravio trasu pruge otprilike na polovini visine brda. Samo je jedna kratka dionica između dva tunela, tek toliko, da se mali vlakič pokaže. Neka je to rudnik, a ispod pruge ču več skontati nešto. Ta željeznica ne služi ničem drugom, sem da razbije monotoniju brda. Portal je od šibica. Nekih ozbiljnih grešaka ovdje nisam našao. Možda če neki od vas.

Image

Image

Ako vam nije dosadilo, nastavlja se.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 26 Aug 2013, 21:37 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
Ma kakvi dosadilo, samo ti :gun-toot:

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 26 Aug 2013, 21:56 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 18:15
Posts: 2892
Location: Samobor
jule wrote:

Ako vam nije dosadilo, nastavlja se.


Dosadilo :?:
:naughty:
nikako.

Samo nastavi
:clap:

_________________
Ne možete unaprijed znati koju stranu kruha treba namazati.
(Murphyjev zakon)


Top
 Profile  
 
PostPosted: 26 Aug 2013, 21:58 
Offline
User avatar

Joined: 18 Jan 2013, 11:32
Posts: 163
pa tek smo na početku samo vi nastavite


Top
 Profile  
 
PostPosted: 26 Aug 2013, 22:17 
Offline

Joined: 21 Jun 2013, 17:27
Posts: 30
Pa da polako završim sa "grubim" radovima. Direktno na gips trava nekako ne paše, pa je trebalo prefarbati podlogu. Velika greška: Tamo gdje treba rasti trava, prefarbao sam zeleno. Pogledajte po prirodi, pa čete vidjeti, da zemlja nije zelena. Što se tiče kamena, radio sam prema uputstvu prijatelja i prvo prebojio najtamnijom sivom bojom, pa onda svetlijom, a na kraju skoro suhom četkom bijelom bojom prešao vrhove. Da je oblik kamena kakav bi trebao biti, bilo bi u redu.
Image
Nakon toga dolazi trava. Kupio sam Nochov posip za travu i njime prekrio zelene površine. E, to nemam dokumentirano, ali taj posip ne valja. Kako mi sunce sije direktno na maketu ta je trava pod utjecajem UV zraka izgubila boju. Ali kako je to samo obojena piljevina, moglo se to popraviti. Nabavio sam piljevinu i obojio je zeleno. Uzeo sam zeleni Dipi pigment i on je postojan i na UV. Greška: Mada je na kraju izgledalo puno bolje, to nije to. Nisam trebao ni početi piljevinom več odmah izraditi Grasmaster i "zasaditi" onu pravu travu.
Image
I prugu je trebalo nekako "pošodrati", pa sam nabavio pjesak za ptice. Greška: Pjesak za ptice je pregrub za N. Mislim, da bi u H0 prošlo, ali tu se vidi, da su kamenčiči preveliki. Tu grešku uopče i ne kanim popravljati. Samo sam pjesak malo obojio po sredini između pragova. Puno je bolje i oni koji nisu baš kao vi, stručnjaci za modelarstvo, kažu, da je jako lijepo.
Image
Ako se slažete, idemo polako na detajle.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .