It is currently 29 Apr 2024, 07:47

All times are UTC + 1 hour





Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 17 posts ]  Go to page Previous  1, 2
  Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: 14 Dec 2014, 17:38 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Ja stvarno mislim da to nije fotić koji bi trebalo zbog ičega vratiti, no možda i griješim.

Ako ti znaš za bolji/povoljnjiji model od ovoga, pa zašto čovjeku ne preporučiš alternativu,
točan model i broj - taj i taj, zbog toga i toga?

Tada će i on biti "pametniji", pa moći donijeti kvalitetniju odluku. ;)


Top
 Profile  
 
PostPosted: 14 Dec 2014, 20:34 
Offline
User avatar

Joined: 13 Apr 2012, 16:18
Posts: 728
Location: Sveta Nedelja
Ne kužim te uopće. Nikon i Canon ista majka rađa. To su posve isti aparati. Odustati od Canona da se uzme Nikon nema nekog smisla, ali sto ljudi sto čudi. :)


Top
 Profile  
 
PostPosted: 14 Dec 2014, 21:58 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:08
Posts: 60
Location: Stupnički Kuti kod Slavonskog Broda
Hvala na savjetima i prijedlozima, ali se sada ne odustaje od izabranog. Ipak se moralo ćekati jako dugo dok se nije financijska kontrola udovoljila i dala odobrenje za kupnju. Prevagu je dala cijena modela i dobivenog, a i cijena dodatne opreme za isti jer je CANON povoljniji u većini dodataka. U planu su kupnja barem jednog objektiva, baterry grip-a sa 2 baterije da mi 1 ostane "rezervna", memorija nebi trebala biti problem jer je spremno 16 Gb plus još nekoliko micro SD sa adapterima (32 i 64, ali upitne kvalitete). Stativ imam od proškog aparata i kamere koji je odličan i isproban, torba je spremna, krpice i zaštitne folije ćekaju da se iskoriste. Tako da se već duže vrijeme spremam krišom, ali sada su se morale otkriti karte za velike izdatke da nebi bilo :BLACK-: :chores-chopwood:
Sada znam kome se mogu obratiti za neke savjete u vezi fotoaparata i fotografiranja :D


Top
 Profile  
 
PostPosted: 14 Dec 2014, 22:54 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:40
Posts: 2465
Location: Rijeka
Glasam za Canon Eos 650 ili 700 D.
Potpisujem sve što je H0 modelar napisao,a i dodao bih to da iako Canon vs. Nikon ista pašta (što i je) Canonovi su objektivi znatno jeftiniji nego Nikonovi,a međusobno si rijetko ili nikako ne pašu.
Kad već imaš DSLR fotić onda će te vrag potentati da malko i nafriziraš svoje fotografije teleskopskim ili široko kutnim objektivima,a da o onima za snimanje u super makro modu i ne govorim jer ipak se mi bavimo hobijem gdje su modeli minijature još ako su u N-u... D-)


Top
 Profile  
 
PostPosted: 15 Dec 2014, 01:17 
Offline
User avatar

Joined: 16 Sep 2012, 23:14
Posts: 567
DOIH007 nisam ti htio stvoriti pomutnju i ispričavam se zbog toga. Razlog zašto sam ti to napisao je taj što kada sam i ja planirao kupiti fotoaparat zapeo sam za Canon 600d i 650d no daljnjom potražnjom za fotoaparatom sam ustanovio da sam našao na tržištu Nikon d5100 koji ispunjava sve moje potrebe dok Canonovi modeli to nisu. Ako si ti sebi našao fotoaparat koji tebi odgovara onda tu nema rasprave jer u konačnici bitan je u budžet. Sve sam to prošao.

_________________
Image


Last edited by Marko 0909 on 15 Dec 2014, 01:19, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
PostPosted: 15 Dec 2014, 01:18 
Offline
User avatar

Joined: 16 Sep 2012, 23:14
Posts: 567
zinzi wrote:
Ne kužim te uopće. Nikon i Canon ista majka rađa. To su posve isti aparati. Odustati od Canona da se uzme Nikon nema nekog smisla, ali sto ljudi sto čudi. :)


Stvar je u određenim razlikama u modelima i na prvi pogled te dvije marke su rame uz rame, no kad je u pitanju obrada fotografija onda postoje nijanse koje karakteriziraju svaku marku dslr-a.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 15 Dec 2014, 18:43 
Offline
User avatar

Joined: 13 Apr 2012, 16:18
Posts: 728
Location: Sveta Nedelja
Marko 0909 wrote:
zinzi wrote:
Ne kužim te uopće. Nikon i Canon ista majka rađa. To su posve isti aparati. Odustati od Canona da se uzme Nikon nema nekog smisla, ali sto ljudi sto čudi. :)


Stvar je u određenim razlikama u modelima i na prvi pogled te dvije marke su rame uz rame, no kad je u pitanju obrada fotografija onda postoje nijanse koje karakteriziraju svaku marku dslr-a.


Te dvije marke su jedna marka, ali nije bitno. Čovjek je odlučio i vrijeme je za zatvaranje teme.
Lp


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 17 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .