Post a reply

Moje prerade 1:87 cestovnjaka

25 May 2012, 19:41

Da predstavim jednu svoju preradu 1:87 kamiona.

Sve je počelo na parkingu benzinske pumpe Vrata Jadrana... Volvo FH tvrtke "Transeast" iz Žminja u Istri na odmoru. Dobra prilika za poslikati ga iz (skoro) svih kuteva! :whistle:

Image

Image

Image

Onda mi je sinula ideja da bi se moglo napraviti preradu... U uži izbor ušli su Herpa i AWM modeli Volva FH prve generacije. Na kraju sam nabavio ovaj AWM:

Image

Evo ga pred početak radova.

Image

AWM poluprikolica sa sandukom i ceradom je ustupila mjesto jednoj Herpinoj furgonki, koju mi je pred par godina (zajedno sa SK Mercedesom) poklonio prijatelj Zlatko iz Slovenije. Njemu je bio višak, a meni je sada itekako dobro došao. Hvala Zlatko! :naklon:

Ceradu, tj. cijelu oplatu za poluprikolicu napravio sam metodom printanja u boji na papiru. Kolega Wille možda se ne bi složio izbjegavanjem decala na šlepi, :mrgreen: ali meni i ovako izgleda dovoljno realno...

Image

Image

Image

Kamion nakon skidanja originalnih oznaka.

Image

E, onda je nastupila mala pauza u radovima... Trebalo je napraviti grafike koje Transeast ima po kamionu, izmjeriti relevantne mjere na modelu, te sve to poslati kolegi Willeu.
On ih je priredio za tisak i dao isprintati na decale. Kolega Wille mi je i ofarbao par sitnica, spojler i suncobran. Tnx kolega! :obscene-drinkingcheers:

Na Zg susretima sam dobio decale, i moglo se početi završavati radove.

Image

Evo i konačnog rezultata, fali još montirati suncobran i pobojati retrovizore u bijelo...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Re: Moje prerade 1:87 cestovnjaka

25 May 2012, 19:55

Vidiš ti črnog vraga od našeg Thomme :clap: D-)
To su ti one dekale od Wille.E...???

Re: Moje prerade 1:87 cestovnjaka

25 May 2012, 20:05

skidam kapu D-)

Re: Moje prerade 1:87 cestovnjaka

25 May 2012, 20:39

Damir wrote:Vidiš ti črnog vraga od našeg Thomme :clap: D-)
To su ti one dekale od Wille.E...???

....je, sav je vrazji :B

Re: Moje prerade 1:87 cestovnjaka

25 May 2012, 20:42

..da bi reč rekel! :clap:

Još samo retrovizori da bi sve "picjazle" bil zadovoljne! :lol:

Re: Moje prerade 1:87 cestovnjaka

25 May 2012, 21:02

Ja sam sam sebi dovoljna gnjavaža oko sitnih detaljčića, pa me "picayzle" (TM) neće pokolebati... :mrgreen:

Daco, planiram retrovizoriće baciti u bijelo, ali onog buldoga bogme neću stavljati, zaista je premaleno.

BTW hvala na komentarima! Slijedeća je prerada nešto iz Ri povijesti... :whistle:

Re: Moje prerade 1:87 cestovnjaka

25 May 2012, 21:25

pedantno i profesorski napravljeno :B
a vidi na polici iz Tex Willer :happy-smileyflower:

Re: Moje prerade 1:87 cestovnjaka

09 Jul 2012, 21:03

Ovih dana sam dovršio jednu mini-preradu, ustvari i nije prerada nego sitna dorada i personaliziranje.

Uglavnom, ovakvi IVECO Stralisi od velike talijanske špediterske firme SMET su dosta česti na Ri području... voze cerade, furgonke i poluprikolice za staklo. AWM je nedavno izbacio model točno ove kompozicije, Stralis II br. 358 sa furgon poluprikolicom.

Prototip:

Image

Image

I moj model:

Image

Dorade koje sam ja napravio:
- isprintao sam točne registarske tablice za vozila
- na lijevi dio kabine montirao sam sirenu
- brisači su obojani u crno
- AWM nema sasvim točne retrovizore za Stralis II, ostao im je alat za jedinicu - pa sam ih zamijenio za sličnije
- dodao sam bijele linije na retrovizore kao što ima prototipski kamion

AWM je napravio stvarno dobar, točan model, a s ovih par sitnica još je malo dobio na dozi realnosti.

Image

Image

Image

Evo ovaj nije snimljen kod Texa! :COW_1 :mrgreen:

Re: Moje prerade 1:87 cestovnjaka

09 Jul 2012, 21:52

Odlično! :text-bravo:

Re: Moje prerade 1:87 cestovnjaka

08 Nov 2015, 16:52

Moje poštarčine... Golfić još mora dobiti VT pločice.

Image

Image

Image
Post a reply