It is currently 28 Mar 2024, 10:57

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
  Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Pomoć oko planiranja
PostPosted: 02 Jul 2012, 09:35 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 22:11
Posts: 134
Location: Samobor
Imam jednu nedoumicu pa molim pomoć.
Našao sam ovaj plan na internetu.
Image
U opisu piše da je to plan dimenzija 400x100 cm u H0. Tračnice su Roco Line. Plan se sastoji od normalnog kolosjeka i uskotračnog H0m koji jednim djelom ide upleten kroz normalni kolosjek (lijevi zavoj). Zbog prostora koji je bio na raspolaganju zavoji su R360 mm što može proći s obzirom na epohu II koja se misli voziti na maketi. Plan mi je zanimljiv jer je raspolažem identičnim prostorom za maketu i ima skoro sve elemente koji me zanimaju i koje bi želio imati na maketi.
E sada ono što mene muči. Ovo mi ne izgleda kao H0 nego kao N. Iako nisam vješt, probao sam nešto slično skicirati u programima za planiranje maketa (samo H0 bez uskotračne) ali ne mogu dobiti toliko pruge na takvom prostoru. Zato molim vještije da pogledaju i komentiraju.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 02 Jul 2012, 15:18 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 13:39
Posts: 204
Location: Austrija
Budući da Roco-Line više ne postoji, probaj crtati sa Geo-Line. Što se dimenzije tiče to je H0 jer najduža dijagonala sadrži 24 elementa uključujući i 5 skretnica. Pomnoži sa 20 cm za skretnicu i 18 za ravnu, dobiti ceš 442 cm. Kod crtanja kompjutorskim programom najčešće se griješi u tome što se već prvi elemenat pozicionira paralelno sa stranicom zamišljene makete. Nacrtaj prema predloženomu, a onda sve markiraj I postavi pod kut koji odgovara predloženoj skici. Trebalo bi biti OK. Inače, prijedlog je super i ako to realiziraš imati ćeš se čime zabavljati I pohvaliti. Želim puno uspjeha!

_________________
www.zes-collection.at


Top
 Profile  
 
PostPosted: 03 Jul 2012, 13:28 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:26
Posts: 53
Jako ljepi nacrt, a realizacija bi mogla biti čista 5.
Što se nacrta tiče treba vidjeti koje je mjerilo H0 ili H0m u kombinaciji sa H0e.
Ubacio sam nacrt u N pa orginal i H0
Image

Kako se vidi u N stane kompletno sve, a ispod u H0 malo fali na desnom kraju a i usponi su preko 4%. Pošto u WT ima slab odabir pruge u H0m nisam išao još i to ubacivat iako mi se čini za ovaj nacrt da je korištena kombinacija H0m i H0e.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 04 Jul 2012, 11:55 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 22:11
Posts: 134
Location: Samobor
Hvala svima na trudu.
Prema Carllovim slikama ovo bi najbolje sjelo u N (N-ovci navalite). Još jednom sam pročitao sve podatke i spominje se baš H0 (Regelspur|Meterspur) jer se navode i tipovi lokomotiva koje bi vozile. Ako se išlo u preradu pa se H0 smanjivala u H0m u kombinaciji sa H0e onda ih je čekao ogroman posao a u tekstu se to nigdje ne spominje.

Čini mi se da ću iz ovog nacrta skupljati ideje. Ako nacrt još nekom pomogne bit će mi drago.
Da se nekim čudom stvori 6-8 metara prostora ovo će biti moja maketa :DREAMY .


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .