It is currently 29 Mar 2024, 02:20

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
  Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: visina tračnica
PostPosted: 23 Apr 2012, 21:14 
kao što svi znamo u upotebi su nam, H0, dvije visine tračnica i to od 2,1mm i 2,5mm.
kakva su vaša iskustva sa prilagodbama jednih sa drugima, a i ostala zapažanja...


Top
  
 
 Post subject: Re: visina tračnica
PostPosted: 23 Apr 2012, 21:14 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
nista nije nemoguce. za nize neka podloga. najbolje je ipak drzati se jednog proizvodjaca
stvoreno za inovacije

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: visina tračnica
PostPosted: 23 Apr 2012, 21:15 
da čujemo iskustva na djelu... ;-)


Top
  
 
 Post subject: Re: visina tračnica
PostPosted: 23 Apr 2012, 21:17 
Offline

Joined: 15 Apr 2012, 13:42
Posts: 15
Zaboravljena je visina 1,9 mm Peco streamline. Ja sam na svom pokušaju izrade modula upotrebio Pecostraemline kretnice 1,9 mm te roco line 2,1 mm šine. Mogu reči da šine 1,9 mm izgledaju veoma elegantno i za one koji broju kovice to bih trebala biti prava šina pošto izgled 2,5mm nije baš na nivoju 100% izgleda kojeg svi traže na modelima. Možete se sami uvjeriti kad u prirodi bacite pogled na šine kada vlak prelazi. Šine su veoma sitne usporedjene sa kotačima lokomotive i vagona. Ja sam za prijelaze upotrebio nivelacijske spojke in kod vožne preko prelaza to se nije uopšte osetilo. Ali moglo se raditi i bez pošto je visina pragova kod Peca bila viša od visine pragova Roca pa se moglo samo staviti jednu pored druge kao na spoju modula. Pošto je razlika 1,9 do 2,1 samo 0,2mm to se uopšte ne primeti sem ako baš ta detajl znaš. Ako se kombinira 1,9 sa 2,5 je več druga priča. Više se primeti sama širina šina . Npr Piko A gleis su veoma uske šine ako jih usporedimo sa Mehano ili Peco code 100 ili Roco 2,5 mm visine. Toliko o mom iskustvu. Može se sve.
pozz


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .