Switch to full style
Post a reply

Re: Kontrolna ploča

21 Apr 2012, 18:27

Image

evo kako ce izgledati moja nova kontrolna ploca. samo jedan prekidac za kompletnu rasvjetu na maketi. veca plocica ce biti duplo manja nego sto je ova sad, koju sam vec spominjao. zute led su pokazivaci pravca skretnice. okidaju ih mikroprekidaci ispod skretnica. a led od signala ce biti paralelno spojeni sa samim signalima na decodere. tako da mi nece trebati nikakvi prekidaci.

manja plocica ce se nalaziti sa unutrasnje strane ispod makete. i kao sto se vidi tu su tri prikljucka. jedan je DCC magistrala sa centrale koja ide na prugu i sve funkcijske decodere, ukupno 3 + modul zauzeca. drugi prikljucak je napajanje sijalica u kucicama, rasvjeti na peronima i ulicnoj. tu mi ide neki univerzalni trafo sa mogucnoscu stimanja napona od 3-12V, ima 4A pa ce to biti sasvim dovoljno za nekih 30-35 sijalica. treci prikljucak je za trixov trafo od mobilstationa 1 koji ce dodatno napajati decodere signala da dodatno ne opterecujem centralu sa led diodam kontrolne ploca i signalima.

_________________

Re: Kontrolna ploča

21 Apr 2012, 18:28

Evo da predočim na kritiku, radilo se zadnjih par dana na kontrolnoj ploči i došlo se do ovog:

Image


Svaka boja označava trafo koji pogoni taj segment pruge, ucrtani su i odsječci.

Komentari/kritike/prijedlozi?

Re: Kontrolna ploča

21 Apr 2012, 18:28

za moj ukus, ovo je pretrpano i nepregledno. racunaj da ce ti za ovakvu plocu trebati barem 50x40 cm.

ali ako se tebi svidja, samo naprijed

Re: Kontrolna ploča

21 Apr 2012, 18:29

Zaboravio sam napomenuti - A3 je dimenzija ploče, tako da se time relativno rješava natrpanost

Re: Kontrolna ploča

21 Apr 2012, 18:29

a nemas signalizaciju smijera skretnice? radis sa kip prekidacima koliko sam skontao. onda ti to nije problem.

Re: Kontrolna ploča

21 Apr 2012, 18:30

Da, za skretnice će biti momentalni kipovi, za odsječke obični on-off.
Za sad još nemam, ali namjeravam je napraviti ledicama, kao i signalizaciju koji je odsječak pod naponom.

Re: Kontrolna ploča

21 Apr 2012, 18:30

za skretnice uzmi klasicni kipp on/on 2 na 4. to je onaj sto ima 6 kontakata sa donje strane. tri iskoristis za skretnicu a tri za led. naravno nakon kipp moras postaviti i taster koji ti okida skretnicu.

Re: Kontrolna ploča

21 Apr 2012, 18:31

Tako će i biti onda - 2xON i taster po skretnici.

Re: Kontrolna ploča

21 Apr 2012, 18:32

jasno ti je kako lemis, ne treba ti sema?

Re: Kontrolna ploča

21 Apr 2012, 18:32

1borna radi na shemama, ali možete staviti, pa nek se vidi u temi.
Post a reply