It is currently 28 Mar 2024, 11:19

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
  Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: 01 Nov 2022, 15:19 
Offline
User avatar

Joined: 01 Nov 2022, 13:04
Posts: 11
Location: Vukovar / Vinkovci
Pozdrav svima, zovem se Domagoj, iz Vukovara sam i poznat sam na ostalim forumima kao Domagoj Vu, većinom sam poznat kao lovac na teretne vagone.
Kako me jedno 'teško' željezo me odvelo u ljubav sa vlakovima?
Vagoni su me još od malih nogu zanimali više nego lokomotive, ma da nisam bio baš odmah zainteresiran za vagone sve dok jednog dana tamo negdje 2004 godine na izlasku iz Vinkovaca kad me djed vodio na prugu na zapadnom ulazu u kolodvor, kad odjednom sa kolodvora izlazi dugačka kompozicija cisterni, najprije 1141 'ASEA', zatim Rgs-z plato vagon, zatim nekih 7 mješanih plinskih cisterni, zatim opet jedan Rgs-z pa opet cisterne, i onda Rgs-z i odjednom nakon njega je bio jako čudnovati dvoosovinski putnički vagon kao zatvorenički da je izgledao 'što predpostavljam da je današnji Zagrebtransov Baatić', zatim HŽ WLl i onda onda nekakvi čudni vagoni grdosije sa puno osovina 'Uaai' bilo ih je 3 ili 4, dva dugačka i dva mala, zatim Rgs i opet cisterne, opet Rgs između cisterni i zadnje ture cisterne prođu. Djed je onda rekao idemo, nagledali smo se dosta, ali ja sam odbio te ga samo promatrao kako odlazi prema Zagrebu i sve dok mi nije nestao iz vida i otišli kod bake, ja sam se samo pitao kakve su to gusjenice od grdosija.
Nakon toga vlakovi me više nisu zanimali i od tada sam prešao na svemir, pogotovo satelite, vulkane, hidroelektrane, navedeni hobiji su mi dosadili sve dok sam se 2011 ponovo vratio na željeznički hobi.

Tada sam malo pomalo fotkao vagone koji su stajali na kolodvoru, ali kako je bilo sve slabije vagona, žao mi je što ih nisam sve zabilježio od 2014 do 2018 godine, nakon 2018 vagona je bilo slabije nego ikad prije, i od tada svakim vagon fotkam koji mi naiđe.

Danas fotkam svaki drugačiji vagon, i osim što ih fotkam, također ih detaljnije fotkam, npr pločice, prethodne numeracije, te pišem povijesti kad su proizvedeni za koga, koji su promjenili vlasnike, tko je sve imao u najmu, povijest o vagonima.
Također se bavim vagonima koji idu i u rezalište.

Od teretnih vagona najviše volim cisterne i zatvorene vagone 'Habiinse'
Jedan sam najrijeđih ljubitelja željeznice koji se bavi sa teretnim vagonima.

Putnički me osobno nisu nikad zanimali, odnosno ne fotkam ih, ali sam se u životu nagledao, fotkao skoro 30-tak putničkih vagona na teretnim vlakovima, osobno volim takve sastave kad se putnički nađe na teretnom.

Vlakove većinom fotkam u Vinkovcima, Vukovar, Strizivojna Vrpolje privremeno i pomalo u Osijeku.

Kakvi mi sastavi vlakova odgovaraju a koji ne?
Najviše obožavam mješovite teretnjake, sa miks Habbinsima, plato vagonima, cisternama, i sl.
Od teretnjaka najviše ne volim kad su vagoni svi isti, npr Tadds vagoni svi isti, također me ni kontejnerski ne zanimaju pogotovo HŽ-ovi, pošto mi kombinacija vagona i boja kontejnera ne odgovara, osobno od kontejneraša volim najviše novije vlakove, sa novijim vagonima i kontejnerima,
kraće kompozicije također mi se ne sviđaju.

Što se tiče maketa željeznice, imam 30.40 vagona, te nekoliko loksa, većinom mehano 'ne vozne' i jednu Rocovu DB Ludmillu, al sa maketom nikako da krenem i skupljam većinom modernu epohu od epohe IV do VI.

Od teretnih vagona koje sam fotkao imam sve vrste vagona, od Habbinsa, cisterni, sve razne vrste vagona, odem povremeno malo van Hrvatske u Austriju, Mađarsku i u Vojvodinu fotkati vagone a iduće godine najvjerovatnije ću otići privremeno lovit u Dansku.

Eto toliko o meni.

Srdačan pozdrav,

Domagoj


Top
 Profile  
 
PostPosted: 01 Nov 2022, 21:41 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:25
Posts: 18335
Location: Zagreb
Dobro došao na forum.
S obzirom da su ti strast teretni vagoni sigurno možeš napraviti solidne komparacije između velikih i malih vagona , vagona koji prolaze kroz naše krajeve danas ali i vrsta vagona kroz povijest.

lp

Daco


Top
 Profile  
 
PostPosted: 01 Nov 2022, 22:30 
Offline
User avatar

Joined: 01 Nov 2022, 13:04
Posts: 11
Location: Vukovar / Vinkovci
Hvala Daco, imam i puno slika raznih 'domaćih i stranih' vagona pa bi neke mogao postaviti u podforum 'Veliki vlakovi' te im opisati povijest i slično?
EDIT: Jednog dana kad sakupim još vagona, napravim maketu onda bude i neki mješanac vozio po njoj.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 02 Nov 2022, 20:10 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:25
Posts: 18335
Location: Zagreb
LovacNaTeretneVagone wrote:
Hvala Daco, imam i puno slika raznih 'domaćih i stranih' vagona pa bi neke mogao postaviti u podforum 'Veliki vlakovi' te im opisati povijest i slično?
EDIT: Jednog dana kad sakupim još vagona, napravim maketu onda bude i neki mješanac vozio po njoj.


Dakako..napravi priču..


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .