Post a reply

Martin

21 Apr 2012, 18:57

Pozdrav,

zovem se Mladen, živim u Ogulinu, uskoro ću imati 45 godina. Od toga, barem 40 sa željeznicom. U ozbiljnom dijelu života, bavim se računovodstvom, financijama i pravosuđem.
Imam maketu u nastajanju; svud uokolo, na oko 10,5m2 (419 * 251 cm) - dakle, ja u sredini. Nije dovršena, zasad su samo položene i dijelom fiksirane tračnice.
Imam neku svoju viziju makete; veeeeelika stanica za putnički promet (već položeno više od 30 metara pruge i oko 40 skretnica), s relativno malo voznog dijela. Ali, kad uvjerim ženu da nam kupaona više ne treba, vozni dio bit će veći.
Prednost dajem putničkom prometu, posebno spavanju u vagonima; osobito me zanima CIWL i DRG, a, svakako i domači modeli.
Imam dosta modela; kad se zbroji sve na metalnim kotačima u 1/87, vjerojatno preko 500.
Upravljam ESU ECoS 50000 sustavom, s kojim nisam baš najzadovoljniji.....


I, trebam kojekakvu pomoć; najviše u elektonici......

Mladen

Re: Martin

21 Apr 2012, 18:57

pozdravljen bio i dobro nam dosao. nadamo se uskorom prikazu tvoje "svuda u naokolo makete" i tebe u sredini. puno si toga sakupio i bilo bi i ljepo i zabavno sve nam to pokazati a mi cemo ti pomoci oko kupaone,,,i dakako lektronike

Re: Martin

21 Apr 2012, 18:58

Uz kleka još jedan iz Ogulina ;)
Dobro došao!
Vidim da te zanima DRG epoha :D
Predstavi nam malo svoje modele (slikovno) Image

Re: Martin

21 Apr 2012, 18:59

Ne trebaš ženu uvjeravati da vam kupaonica ne treba, jer vam treba. Ali trebaš ju uvjeriti da je blagodat kad bar jedna pruga prolazi kroz kupaonicu, pa onda dok se ona kupa ti joj pošalješ vlak sa šamponom, poslije toga kompoziciju sa pet, šest losiona za tijelo, razne pomade svaka u svom vagonu, eventualno i čašicu pjenušca. Sigurno će dozvoliti da postaviš još dodatnih 20 metara uokolo kade, umivaonika…….. U svakom slučaju: DOBRODOŠAO na forum nikada odraslih!!!

Re: Martin

21 Apr 2012, 19:00

Hmm, taj Damir mi je opet sumnjiv! Čim je nanjušio DRG već je spreman otići u Ogulin da vidi to blago...pazi samo da te ne uvjeri da ti nešto ne paše u kolekciju ili ti ne treba....pazi na tog predatora DR epohe! :mrgreen:

Re: Martin

21 Apr 2012, 19:01

Ne,ne,kupaone nam uopce ne trebaju,kod susjeda uvijek mozes na tusiranje,
ali mu nemozes pustati vlakove po kuci!
I ja imam jednu kupaonu i kuhinju na trasi,ali me muce imovinsko-pravni odnosi sa zenom i njezinom
potrebom za kuhinjom.Nemogu vjerovat :o
Sam sistem makete"svuda oko tebe"je OK,i ja tako radim.
Najveca iskoristivost prostora,tko moze tako radit ima puno mogucnosti.
Slike??,da ukradem koju ideju!

Re: Martin

21 Apr 2012, 19:02

Zapravo, radi se o jednoj sobi u stanu (tzv. "sobica") koja je uvijek služila mojim precima kao ostava. S nekih 12 godina, upao sam unutra, pobacao rumpl, i pomalo je uređivao. Jedno vrijeme sam u njoj praktično živio; boravio i spavao, uz nekakvu, ajde, nazovi, maketu na 250 * 125 iverici, s Mehanotehnika tračnicama učvrščenim Mega čavlićima (rajsnedli), elektificiranim skretnicama i onim MT prekidačima s tasterom........
Onda sam počeo pomalo sve ozbiljnije preuređivati stan, pa je "maketa" frknula vun. Ja sam preselio u drugu sobu, a sobica je opet dopala rumpla.....
Pa sam je opet sredio, i počeo all arround.....

Nemam vremena, inače bih vjerojatno dalje dospio. Nabavio sam sve potrebno, ali me još muče neke tehnike, a prvenstveno imam problem sa strpljenjem. Rado, pomno i strpljivo postavljam prugu. Ali, šodranje, ljepljenje, ozelenjavanje.....hm.....

Onda, elektronika; nisam baš posve laik, ali mi baš ne ide najbolje (inače dosta slabo vidim, pa imam i taj problem).

Uspio sam digitalizirati oko 50 lokomotiva, uglavnom Lenz Standard, Standard +, LX 105, Silver (Gold čuvam), i ESU dekoderima. Onda sam nabavio neke lokomotive s 21 pinskim dekoderima (RR), i to sam uspio. Pa s nekakvim 6 pinskim (Fl), i to sam savladao. E, ali, neke ne mogu. Skurio sam nekoliko dekodera na dvije, tri lokomotive, i stao......

Sad uzimam samo lokomotive s ugrađenim dekoderima, (po mogućnosti, zvučnim), i tu nema problema.

S nekim na starom forumu sam komunicirao oko kupnje onog uređaja za posipanje trave, ali, kako stari forum ne radi, ovdje ga pozivam da se javi, jer me to još zanima. Također i gospodin s kojim sam komunicirao u vezi osvjetljenja vagona.

Dosta za noćas.

Mladen

Re: Martin

21 Apr 2012, 19:03

ciao, martine :)

ukini ti kupaonicu, uvedi lavor na dvoristu- da vlakice drzis vani, netko bi ih ukrao, lavor nece nitko :D

Re: Martin

21 Apr 2012, 19:04

1Borna wrote:Hmm, taj Damir mi je opet sumnjiv! Čim je nanjušio DRG već je spreman otići u Ogulin da vidi to blago...pazi samo da te ne uvjeri da ti nešto ne paše u kolekciju ili ti ne treba....pazi na tog predatora DR epohe! :mrgreen:

Image

Gromka wrote:ciao, martine :)

ukini ti kupaonicu, uvedi lavor na dvoristu- da vlakice drzis vani, netko bi ih ukrao, lavor nece nitko :D


Dobro kažeš!
Post a reply