Post a reply

Marko

16 Sep 2012, 23:31

Dobra večer, ja sam Marko i od malena sam zaljubljenik u parne lokomotive. Jedno vrijeme je to stagniralo, ali sam onda dobio Lgb željeznicu. Bio sam kao klinac oduševljen, a onda sam odrastao i nisam se njome igrao preko 10 godina. Jucer sam je našao i u dobrom je stanju. Sada imam 24 i hito bih je povećati. tražim ljude koji su iskusni u tome, da mi objasne neke stvari, a po mogućnosti da prodaju koji komad ravne pruge jer me pocelo ubijati kretanje u krug( r=600mm). Nisam član ni u jednom klubu vezanom za vlakove, samo sam se logirao ovdje za početak jer mi frend savjetovao da se ovdje moze vidjeti sve vezano za moja pitanja. Lp Marko

Re: Marko

17 Sep 2012, 06:18

Dobro nam došao!
Nadam se da ćeš ovdje naći sve što te zanima. Za početak kontaktiraj dacu koji pravi virtuoz kad je u pitanju LGB :B

Re: Marko

17 Sep 2012, 06:50

pozdrav i samo udri.....

Re: Marko

17 Sep 2012, 08:05

Dobro nam došao (i ostao) ! Dakle, Daćo u svakom slučaju a pogledaj si malo u zanimljive linkove- naći češ ponešto i o LGB-u.
Pogledaj malo i Zelengrad (i pazi da ne patiš previše...) taj gradić je skupljan i građen godinama, uz puno odricanja.
Na E-bay-u se uvijek može naći ponuda za LGB koje treba pratiti (i ne zaletavati se), gledaj i istekle ponude da vidiš koje su cijene postignute.
Tako ćeš nakon određenog vremena moći procijeniti što je povoljno a što ne.... prugica

Re: Marko

17 Sep 2012, 08:14

dobro došao :gun-toot:

Re: Marko

17 Sep 2012, 09:17

Pozdrav Marko!

:text-welcomeconfetti:

Ja ću odmah "napasti" :icon-mrgreen:

Ako želiš brzo napredovati, tada je kontakt uživo nezamjenjljiv ;)

Kao što su ti napisali, imamo Dacu ovdje na forumu koji je u LGB-u majstor,
imamo i u klubu (www. kzmz.hr) još njih koji se time bave.
Isto tako, bliži se burza u Grazu, gdje svake godine idemo zajedno i
gledam dosta LGB-a, za koje mi dečki kažu da je ultra-povoljno.

Dakle, ima načina da se dosta intenzivnije baviš time, ako to želiš...

:greetings-wavegreen:

Re: Marko

17 Sep 2012, 12:28

Hvala na dobrodošlici, trenutno me zanima kupnja pruge jer to je temelj svega, a poslije lako. Sto se tice Graza ne znam da li cu ici. Neiskusan sam po pitanju kupovanja rabljenog, ne mogu procijeniti realnu vrijednost. Iako na E bayu ima hrpa toga imam strah jer je to kupnja na neviđeno. Još cu u drugoj temi staviti eventualno video i sliku za koju imam pitanja. lp Marko

Re: Marko

17 Sep 2012, 12:56

Marko0909 wrote: trenutno me zanima kupnja pruge jer to je temelj svega, a poslije lako. Neiskusan sam po pitanju kupovanja rabljenog, ne mogu procijeniti realnu vrijednost.


Što se tiče Austrijanaca,s njima nema problema! Pogledaš,ako je sve o.k pitaš za cjenu,ako ti i to paše kupiš.
Nekada su tračnice za G skalu jeftinije nego li za N,Ho i Z.
Btw,dobro došao na forum :B

Re: Marko

17 Sep 2012, 13:29

Najpovoljnije (za tebe) bi bilo da ideš u grupi ljudi sa foruma u takove kupovine, ili da nekome daš nofčeke i zamoliš ga da ti kupi
npr. 10-ak tračnica.... a dužim promatranjem ponuda i postignutih cijena na E.b. ćeš vidjeti što je prošlo povoljno a što je preskupo!
Koji puta se nešto sa početnom cijenom od 1 E nadmetanjem pretvori u 100 E, a isto to sa početnom cijenom od 50 E ne zanima
nikoga....

Re: Marko

17 Sep 2012, 14:05

Borna dobro kaže,
Ebay trebaš jako dobro proučavati, pratiti razne modele od raznih ponuđača i ne ići preko neke granice za koju si procijenio da je optimalna cijena za pojedini model.
I naravno, kupovati od onih koji imaju najbolji feedback-om i oni koji imaju politiku da se model može vratiti ako ne valja B:B
Post a reply