It is currently 19 Apr 2024, 13:54

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
  Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: 20 Dec 2012, 09:51 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 13:39
Posts: 204
Location: Austrija
Točno: izglodao sam mjesto za tračnicu i montirao ju, jer kod šupljeg profila postoje dole male kvačice kojima se tračnica pričvršćuje. Malo je teže kod zavoja, ali i tu sam našao rješenje.

_________________
www.zes-collection.at


Top
 Profile  
 
PostPosted: 20 Dec 2012, 22:10 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:25
Posts: 18350
Location: Zagreb
zelse wrote:
Točno: izglodao sam mjesto za tračnicu i montirao ju, jer kod šupljeg profila postoje dole male kvačice kojima se tračnica pričvršćuje. Malo je teže kod zavoja, ali i tu sam našao rješenje.


Kako si zamislo - razradio križišta, skretnice?


Top
 Profile  
 
PostPosted: 21 Dec 2012, 15:44 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 13:39
Posts: 204
Location: Austrija
Nisam ni mislio na takovo sto: ako pogledas skicu makete, vidjeti ces da tramvaj ima zapravo krug, a par skretnica u remizi su originalne BTTB. Inace, po istom principu firma "LUNA" radi elemete za tramvaj i mogu se kupiti kod "Conrada". Jedino, ne pitaj o cijeni!!!

_________________
www.zes-collection.at


Top
 Profile  
 
PostPosted: 23 Feb 2013, 18:28 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 13:39
Posts: 204
Location: Austrija
Već odavno nisam ljubitelj snijega i snježnih igara, pa mi ova snijegom bogata zima itekako odgovara da sjedim u toploj sobi i kad stignem, radim na mojoj maketi. Tako sam ovih dana napravio korak dalje na dijelu uskotračne pruge. „Niknula“ je stanica, kao prva i najvažnija zgrada u mjestašcu, pomalo sam „pošminkao“ okoliš i napravio par slikica. Mjesto je dobilo ime Sokolovac, uskotračna pruga se naziva ŽuŽ, ( Željkova uskotračna željeznica), a nekadašnji ÖBB autobus preimenovan je u GSP, što i nije neobično jer se radi o maketi sa Hrvatskim motivom. I naravno napomena: ništa nije gotovo, radi se i dalje!

Image
Stanična zgrada je prepravljena od Pikove policijske stanice.

Image
Pogled sa peronske strane.

Image
Lokalni autobus vezan je uz stanicu.

Image
Teretni saobraćaj odavno ne postoji. Magazin je u propadanju, između pragova raste šiblje, rampa je zauvijek spuštena: sve kao u prirodi.

Image
Na peronu je I ploča sa rasporedom dolaska I odlaska Žuž vlakova.

_________________
www.zes-collection.at


Top
 Profile  
 
PostPosted: 23 Feb 2013, 20:36 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
Bravo zelse, samo naprijed. Reci mi, ne mogu se ugurati neki "mjehovi" izmedju vagona na "srebrnoj strijeli" ???

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 24 Feb 2013, 20:28 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:25
Posts: 18350
Location: Zagreb
piccolo wrote:
Bravo zelse, samo naprijed. Reci mi, ne mogu se ugurati neki "mjehovi" izmedju vagona na "srebrnoj strijeli" ???


..koliko mi sjećanje seže, nikada nisam vidio mjehove na "srebrnoj streli" osim na jednoj fotki s velesajma kada je promoviran!
Attachment:
deviiistanley2js2.jpg
deviiistanley2js2.jpg [ 78.21 KiB | Viewed 8946 times ]


Top
 Profile  
 
PostPosted: 24 Feb 2013, 23:11 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
E, da. Rekao si nesto jako dobro - " koliko mi sjecanje seze". Tako je nesto ikod mene. Vozio sam se par puta sa "njom" za Samobor i natrag. Ne mogu se sjetiti je li se moglo "prohujati" iz vagona u vagon, ali se zato 100% sjecam jedne fotke koja pokazuje da je to bilo moguce. Pa ako je bilo moguce onda se razmak izmedju vagona morao necime "zakrpati". Potrazit cu tu fotku. Zelese mozda smo of topic ali da si postavio fotku "srebrne" inegdje drugdje postavio bi isto pitanje ( nej se ljutiti )

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Feb 2013, 00:09 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
Evo fotke. Zavarala me, priznajem. A i na zidu iza konduktera se vidi da se nije moglo "setati" izmedju vagona. Samim tim i nije potreban neki mjeh...sve rijeseno

Attachment:
Zagreb_Samoborcek_1969_02.jpg
Zagreb_Samoborcek_1969_02.jpg [ 50.34 KiB | Viewed 8932 times ]

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Feb 2013, 09:13 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 13:39
Posts: 204
Location: Austrija
Sjećanja ponekad varaju, ali u ovom primjeru je piccolo u pravu: "Srebrne strijele" su imale mijeh između vagona i moglo se prolaziti od početka do kraja vlaka, što se dobro vidi i na nacrtu. Međutim, ja do sada nisam pronašao neki odgovarajući mijeh, a kad ga nađem sigurno ću ga montirati. Problem je ipak i u tome da je razmak između vagona u naravi puno, puno manji negoli kod modela, a zavoji puno, puno veći, pa ne znam kako će se stvari ponašati u zavojima.

_________________
www.zes-collection.at


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Feb 2013, 22:59 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
Tek sada sam zbunjen ko da sam popil bacvu mosta. No, drago mi je da smo culi i zelsea sta se mjehova tice.
Zelse, spominjes neki nacrt - nacrt "srebrnih".?.?.? Ako da, mozemo nastaviti preko PP ili maila

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .