Switch to full style
Post a reply

Re: Tri u jednoj, ili moja maketa u izradi

17 Dec 2012, 21:49

piccolo wrote:Imam osjecaj decki da bu tu puno :DROOL :DROOL I da bu nas zelse navukel il' na jedno il' na drugo. Normalspur, Smalspur, Tramvaj, oj, oj - svaka cast



Bude dokazal da se puno toga može ukomponirati u kompaktnu cijelinu! :think:

Re: Tri u jednoj, ili moja maketa u izradi

17 Dec 2012, 21:52

Na nacrtu uskotračna je Samoborček ili.. :?:

Re: Tri u jednoj, ili moja maketa u izradi

17 Dec 2012, 22:45

A što bi drugo?

Re: Tri u jednoj, ili moja maketa u izradi

18 Dec 2012, 06:59

1Borna wrote:A što bi drugo?


..kod našeg ZES-a nikad se nezna! :lol:

Re: Tri u jednoj, ili moja maketa u izradi

18 Dec 2012, 15:03

Ne gledaj samo slikice! Lijepo sam napisao : "jedan dio makete u veličini 0,6 x 2,60 m biti će H0e maketa sa tri kolosječnom stanicom i petljom u „podzemlju“ gdje će se okretati klasični vlakovi, dok će Samoborček voziti od početne pa do završne stanice bez okretanja."

Re: Tri u jednoj, ili moja maketa u izradi

18 Dec 2012, 16:05

zelse wrote:Ne gledaj samo slikice! Lijepo sam napisao : "jedan dio makete u veličini 0,6 x 2,60 m biti će H0e maketa sa tri kolosječnom stanicom i petljom u „podzemlju“ gdje će se okretati klasični vlakovi, dok će Samoborček voziti od početne pa do završne stanice bez okretanja."


...tako, tako zelse, samo ti njega ispotaj. Ja bi mu i po riti dal kad ne cita. (ops, pa i ja sam takav) - zelse, jos fotki :!:

Re: Tri u jednoj, ili moja maketa u izradi

18 Dec 2012, 16:50

1Borna wrote:A što bi drugo?



Ogi sine, vidiš da je sumnja opravdana! :oops:

Re: Tri u jednoj, ili moja maketa u izradi

18 Dec 2012, 16:53

zelse wrote:Ne gledaj samo slikice! Lijepo sam napisao : "jedan dio makete u veličini 0,6 x 2,60 m biti će H0e maketa sa tri kolosječnom stanicom i petljom u „podzemlju“ gdje će se okretati klasični vlakovi, dok će Samoborček voziti od početne pa do završne stanice bez okretanja."



Kako si ti vrlo aktivan - mislio sam da već nije na pomolu kakva - "Kajgana" :lol:

Re: Tri u jednoj, ili moja maketa u izradi

18 Dec 2012, 17:44

Danas sam počeo sa probnom izradom ceste sa ugrađenim tramvajskim šinama. Cestu sam izrezao iz 4 mm debele šperploče, a zatim izglodao utore za tračnice (stari TT šuplji profili). Ovaj dio je jednokolosječni zbog petlje, a desno slijede dvokolosječni elementi. Nogostup (“trotoar”) je visok 1,5 mm. Obrati pažnju na poklopac kanalizacije (crna strelica) I otvor za odvodnju vode sa kolnika (crvena strelica).

Image

Re: Tri u jednoj, ili moja maketa u izradi

20 Dec 2012, 08:47

zelse wrote:Danas sam počeo sa probnom izradom ceste sa ugrađenim tramvajskim šinama. Cestu sam izrezao iz 4 mm debele šperploče, a zatim izglodao utore za tračnice (stari TT šuplji profili). Ovaj dio je jednokolosječni zbog petlje, a desno slijede dvokolosječni elementi. Nogostup (“trotoar”) je visok 1,5 mm. Obrati pažnju na poklopac kanalizacije (crna strelica) I otvor za odvodnju vode sa kolnika (crvena strelica).

Image


..kaj si koristil samo profil tračnice i lijepio u utore špere ili?
A kanalizacija mora biti dobra jer su ČKD tramvaji dosta osjetljivi! :lol:
Post a reply