Post a reply

Re: Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 19:49

Da nas upoznaš (s njom) svašta bi ju pitali....a što se tiče Lis-a bojim se da je naprosto pregruba za tako male sile koje se javljaju kod naših vozila. I kod masti kao i ulja (što je u biti ista stvar različitog viskoziteta) važi što manje- to bolje!
Kod masti lošije kvalitete pogotovo postoji opasnost da se dužim stajanjem rasuši i stvrdne. :!:

Re: Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 19:50

Ova mast podnosi visoke temperature i trenja,odlicno prijanja,ne razvljeva se ili ti ne cjedi a ne nagriza plasticne djelove,
U principu nesmije se puno nanositi na djelove,a kaj je najbitnije s vremeno od stajanja se ne suši i ne ostecuje djelove od plastike,kaj je vrlo bitno,a vrlo lagano se skida!

Re: Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 19:52

Ako ti dođe moja urarka,a onako je malo punija nahebo si :D ;)

Re: Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 20:32

Napiši mu cijeli tekst. JA sam se onda valjao od smijeha :mrgreen:

Re: Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 20:33

u principu, ne isplati se eksperimentisati sa uljem i mazivima. ako niste sigurni, najmudrije je uzeti fabricka ulja namijenjena za podmazivanje lokomotiva i vagona.
roco, fleischmann, trix,faller ... svi ih rade. ako mozete nabaviti kostano ili silikonsko kod casovnicara to je jedna od boljih opcija. ostala masinska ulja (za sivacu masinu i sl.) nemaju viskoznost i puna si sitnih cestica koja fino struzu zupcanike, prenose i to u prilicno kratkom vremenu.

naletio sam negdje po bespucima inerneta da visoko kotira ulje od conrada.



litar je 585€

Re: Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 20:34

Fina cijena za litru :mrgreen:

Re: Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 20:34

Ali nama je 1 deci dovoljan za više godina....litra bi bila za cijeli forum! :!:

Re: Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 20:35

za te pare kupis dva postena kompleta kad ti stari rikne! :D

Re: Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 20:36

A gdje kod nas ima toga za kupiti ? Moje obadvije malo nekak cudno se cuju, a nikad nisu rastavljane. Ili da cekam sajam u ZG, ionak ne voze skoro pa nis, dok slazem maketu, tam bi toga trebalo biti, ili ?

Re: Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 20:36

Kod nas nigdje, kod Moka u Slo. možda najbliže....ako koju večer budeš bio u Zg. slobodno navrati do mene (sa lokomotivama) ili pričekaj do burze...
Post a reply