It is currently 19 Apr 2024, 18:42

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 130 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next
  Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: 19 Dec 2012, 23:30 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
To su neki mesingani kontakti-cjevčice, koji su se (trebali) naslanjati na kontakte motora.
To je sve napravljeno, za kao lakše mijenjanje motora.

Naravno, donji dio je izgubio kontakt i opet naravno - tek kada sam je stavio da vozi pod DCC-om.

Koliko sam bio ljut - nisam ni sekunde razmišljao, već to riješio po kratkom postupku :BORED

Attachment:
IMG_6822.jpg
IMG_6822.jpg [ 73.65 KiB | Viewed 7768 times ]


Top
 Profile  
 
PostPosted: 19 Dec 2012, 23:42 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Attachment:
IMG_6825.jpg
IMG_6825.jpg [ 82.11 KiB | Viewed 7696 times ]


Dakle, sve sam dodatno žicama spojio i zalemio. :teasing-neener:
Ma mislim, elastični kontakti... a cijela priča je 5 sekundi i trajan spoj :CUCKO

I sada se motor bespogovorno okretao, ali sam ja morao sve ponovo sastaviti :doh:

Motor nema nikakav vijak ili klipsne, samo ležište u koje sjedne i onda ga kučište poklopi.
Vjerojatno sam bočno nakrenuo loksu i motor se desetinku mm-a pomaknuo - i izgubio se kontakt.

Zapravo mi je drago da se to desilo, jer postoji velika vjerojatnost kada bi model vratio čovjeku,
da bi prestao voziti u jednom trenutku. I onda bi se mi čudili zašto je tako.

Sada slijedi programiranje zvučnih zapisa i sinhronizacija vožnje... D-)


Top
 Profile  
 
PostPosted: 20 Dec 2012, 08:20 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:25
Posts: 18350
Location: Zagreb
H0modelar wrote:
Attachment:
IMG_6825.jpg


Dakle, sve sam dodatno žicama spojio i zalemio. :teasing-neener:
Ma mislim, elastični kontakti... a cijela priča je 5 sekundi i trajan spoj :CUCKO

I sada se motor bespogovorno okretao, ali sam ja morao sve ponovo sastaviti :doh:

Motor nema nikakav vijak ili klipsne, samo ležište u koje sjedne i onda ga kučište poklopi.
Vjerojatno sam bočno nakrenuo loksu i motor se desetinku mm-a pomaknuo - i izgubio se kontakt.

Zapravo mi je drago da se to desilo, jer postoji velika vjerojatnost kada bi model vratio čovjeku,
da bi prestao voziti u jednom trenutku. I onda bi se mi čudili zašto je tako.

Sada slijedi programiranje zvučnih zapisa i sinhronizacija vožnje... D-)


..i probna vožnja u klubu! :lol:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 20 Dec 2012, 08:36 
Offline
User avatar

Joined: 13 Apr 2012, 16:18
Posts: 728
Location: Sveta Nedelja
H0modelar wrote:
Attachment:
IMG_6825.jpg


Dakle, sve sam dodatno žicama spojio i zalemio. :teasing-neener:
Ma mislim, elastični kontakti... a cijela priča je 5 sekundi i trajan spoj :CUCKO

I sada se motor bespogovorno okretao, ali sam ja morao sve ponovo sastaviti :doh:

Motor nema nikakav vijak ili klipsne, samo ležište u koje sjedne i onda ga kučište poklopi.
Vjerojatno sam bočno nakrenuo loksu i motor se desetinku mm-a pomaknuo - i izgubio se kontakt.

Zapravo mi je drago da se to desilo, jer postoji velika vjerojatnost kada bi model vratio čovjeku,
da bi prestao voziti u jednom trenutku. I onda bi se mi čudili zašto je tako.

Sada slijedi programiranje zvučnih zapisa i sinhronizacija vožnje... D-)


Često Roco stavlja te elastične kontakte na motor. Lakše je izvaditi motor, ali...


Top
 Profile  
 
PostPosted: 20 Dec 2012, 09:04 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Daco wrote:
H0modelar wrote:
Sada slijedi programiranje zvučnih zapisa i sinhronizacija vožnje... D-)


..i probna vožnja u klubu! :lol:


To je u klubu teško za napraviti, ali da će se napraviti "đir ili dva", u to nema sumnje. :dance:

Sada me je Daco odao, to je trebalo biti malo iznenađenje... Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 20 Dec 2012, 09:09 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
zinzi wrote:
Često Roco stavlja te elastične kontakte na motor. Lakše je izvaditi motor, ali...


Da... :think:
Razumijem ja da je to po protokolu, ali mi nije prvi puta da naiđem na problem sa time.
Čak znaju mesingani nosači četkica toliko korodirati, da se desi isto - gubitak kontakta.
Ja sam ipak sigurniji kada to zalemim, pa je to onda trajno.

A kada se rastavlja loksa zbog takvog generalnog remonta kao što je motor, onda je ovako-i-onako
sav alat na stolu... Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 20 Dec 2012, 09:12 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:25
Posts: 18350
Location: Zagreb
H0modelar wrote:
Daco wrote:
H0modelar wrote:
Sada slijedi programiranje zvučnih zapisa i sinhronizacija vožnje... D-)


..i probna vožnja u klubu! :lol:


To je u klubu teško za napraviti, ali da će se napraviti "đir ili dva", u to nema sumnje. :dance:

Sada me je Daco odao, to je trebalo biti malo iznenađenje... Image


.. :oops: ..no budemo se divili ! :lol:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 20 Dec 2012, 09:21 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Daco wrote:
.. :oops: ..no budemo se divili ! :lol:


A ... onda ok! :teasing-neener:

:lol:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 21 Dec 2012, 22:20 
Offline

Joined: 23 Sep 2012, 19:41
Posts: 243
Fala na ovom .
1. napravi onaj ''filmić'' , molim te - da nebude ko u onom vicu đe se dečko naslonio na gumb od parlafona pa je Mujo mor'o poslat dole drugu čerku ....
2.Ono sa dobrim Hi Fi uređajem u ormaru - vrlo slikovito i postavlja se pitanje - zašto ??? Roco nije glup . Austrijanci nisu glupi . Mada po mom iskustvu :
vole se praviti . Naime , sijećate se Rocovih kuplunga , varijanti pa nakon dvije godine podvarijanti ...? A sve smo to mi plaćali .
Tako i sada . Ludi smo za zvukom , i to sa opravdanjem . Za par godina eto ti na tržištu novi logo '' IP '' ( improved sound ) ....
3 . Brawa je stavila u svoju 74 zvučnije u cilindar . Što uvaženi HO misli o tome ??
Fala , još jednom .


Top
 Profile  
 
PostPosted: 21 Dec 2012, 22:51 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
fliperi wrote:
Fala na ovom .
1. napravi onaj ''filmić'' , molim te - da nebude ko u onom vicu đe se dečko naslonio na gumb od parlafona pa je Mujo mor'o poslat dole drugu čerku ....


Budem, svakako budem.
Zbog vrste posla kojim se bavim, sada mi je "špica" sezone, tako da sam danas došao u pola 10 doma od jutra. Samo malo strpljenja... :oops:
Isto me čeka i sutra, a vjerojatno i u nedjelju...

Što se kvalitete snimanja zvuka tiče, ako sam te dobro shvatio, snimka vožnje će biti četverostruko kvalitetnija od reprodukcije.
Znači, procesor u loksi reproducira sa uzorkom (sample rate) od 11025Hz, a snimam sa kamerom od 44100Hz
Dakle snimak kamerom ne bi smio unazaditi zvuk onog što snimamo.

fliperi wrote:
2.Ono sa dobrim Hi Fi uređajem u ormaru - vrlo slikovito i postavlja se pitanje - zašto ??? Roco nije glup . Austrijanci nisu glupi . Mada po mom iskustvu :
vole se praviti . Naime , sijećate se Rocovih kuplunga , varijanti pa nakon dvije godine podvarijanti ...? A sve smo to mi plaćali .
Tako i sada . Ludi smo za zvukom , i to sa opravdanjem . Za par godina eto ti na tržištu novi logo '' IP '' ( improved sound ) ....


Eto ti još jedan slikovit odgovor.

Jeli svira?
Svira
Jeli se čuje?
Čuje.
Je li jednostavno i brzo?
Je

PAKIRAJ!
Image

fliperi wrote:
3 . Brawa je stavila u svoju 74 zvučnije u cilindar . Što uvaženi HO misli o tome ??
Fala , još jednom .


Mislim da je to pravo rješenje! :clap:

Zvuk je direkcioni, što je viša frekvencija.
Dakle, šištanje pare možete "laserski točno" znati od kuda dolazi.
Obzirom da je visoka frekvencija u pitanju i sami driver (zvučnik) može biti mali.
Dakle, imaju šansu to ispravno odraditi. :handgestures-thumbup:
Samo, ako su stvarno htjeli biti "njuške", trebali su staviti dva sound dekodera.
Jedan za cilindre i jedan za kotao. Jer svaki treba svoje zvukove reproducirati i sa svoje pozicije.
I naravno, drugi zvučnik staviti - u kotao Image

Fini poslić... :whistle:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 130 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .