It is currently 28 Mar 2024, 17:28

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
  Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: 1Borna, drugi put
PostPosted: 14 Sep 2014, 22:28 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
1Borna wrote:
Nego nije mi posve jasno, zašto u svaki post stavljate samo 1 sliku? Dali samo zato da "nabijete" što više postova,
kao da se takmičite sa nekim? Zar nebi bilo jednostavnije staviti 5 do 10 slika u svaki post??


OK, očito nismo uspjeli sve dileme do sada riješiti, pa hajdemo probati još jednom.

1. Forum je nečitljiv ako netko samo nabaca svoje misli, linkove i slike, i bez baznog uređivanja to objavi.

Pogledati temu: 1Borna prvi put

Tobibiloistokaodajapiše modgovornao v a jpost utakvoj formi... 8-)

2. Ne, ne nabijamo postove - a još manje se takmičimo s nekim.

Pa zar je broj postova mjerilo kvalitete?
Apsolutno je svejedno da li sam objavio neku temu u jednom ili u 100 postova. :roll:
Bitno je što sam napisao... ;)

Takmičimo se s nekim?
Pa ne moramo u rukavicama - jasno je da se misli na male željeznice. :handgestures-thumbup:

Krivo - jer nemamo zašto.
Jako smo različiti forumi sa još više različitim interesima i koncepcijama.
Nikoga se ne sili da bude ovdje, niti ne brani da bude (i) tamo ;)
I svatko može i ne mora pisati. Po želji.
Ali kada se piše, postoji neki minimum.

3. Svaki post svoja slika (ili čim manje), svoj video (ili čim manje) PUNO brže radi, jer zahtjeva manje resurse.
Dakle, otvarati će se brže na slabim konekcijama, sa skromnim hardware-om (telefoni, tableti),
jer ćemo moći prelistati temu skroz do kraja, bez da smo učitali sve slike(video) sa te stranice.

Inače, pitanje je još šokantnije i više zbunjujuće kada je ISTA stvar zamoljena na
malim željeznicama, koliko se može vidjeti... :lol:

4. Znam da je najjednostavnije ići samo po internetu i sa COPY na lokaciji gdje jesmo, trpati PASTE
u temi koja dođe "pod ruku"...

No osim što je to u većini slučajeva problem zbog piratstva kopiranog materijala,
morala - jer je čovjeku bez pitanja skinuta slika sa facebooka, na primjer ;)
veliki je problem jer forum postaje spor pa sve više - skroz do "smrznut".

Sve to netko mora čistiti, uređivati ... raditi - a svatko od moderatora bi se radije bavio modelarstvom
nego popravljanjem svega toga. Pogotovo nakon "17000" savjeta, molbi, apela...

5. Još jedna zbunjujuća stvar je da nitko drugi nema svih tih problema... :DN

Razumljivo je da je netko možda stariji ili da treba pomoć. Ponavljam opet, tu smo.
No, minimum koji je potreban je samo da se - posluša i primjeni uputa. Ništa više... ;)

U protivnom, kada instruktor vožnje kaže skrenuti, a mi baš ravno po n-ti put u zid, auto će definitivno biti razbijen... 8-)

:obscene-drinkingcheers:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: 1Borna, drugi put
PostPosted: 15 Sep 2014, 10:00 
Offline
User avatar

Joined: 18 Apr 2012, 08:39
Posts: 365
Location: Rijeka
H0modelar wrote:
...
4. Znam da je najjednostavnije ići samo po internetu i sa COPY na lokaciji gdje jesmo, trpati PASTE
u temi koja dođe "pod ruku"...
...

... nije to jedini 4um na kom on (mislim na Bornu) radi. Trpa gluposti koje nemaju apsoltno nikakvih dodirnih točaka sa otvorenom/im temom/ama i njemu je to postalo pravilo.

Meni je na Vlakovima napisao (kad sam mu napisao da bi neke stvari mogao provjeriti prije nego ih posta) da ako mi se ne sviđa to što on piše da to nemoram čitat (Image)

_________________
ImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: 1Borna, drugi put
PostPosted: 16 Sep 2014, 07:47 
Offline
User avatar

Joined: 18 Apr 2012, 08:39
Posts: 365
Location: Rijeka
Najnoviji biser sa Vlakova (jučer je u prolazu bio agencijski vlak EuroTraina i samo je projurio kroz Lokve i ovo je bio "savjet" kako zaustaviti vlak) ...

borna wrote:
...
Ako bude opet neka slična prilika ponesi sa sobom komad gole žice, 1,5 metar je dovoljno pa onda odšeći prema izlazu i .....
vlak će stati garant!


Kako može zrela osoba koja je pred mirovinom nešto ovakvo napisat? Njegovo objašnjenje je da bi ovo trebala biti šala ...

_________________
ImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: 1Borna, drugi put
PostPosted: 16 Sep 2014, 09:34 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:25
Posts: 18335
Location: Zagreb
thomcro wrote:
Najnoviji biser sa Vlakova (jučer je u prolazu bio agencijski vlak EuroTraina i samo je projurio kroz Lokve i ovo je bio "savjet" kako zaustaviti vlak) ...

borna wrote:
...
Ako bude opet neka slična prilika ponesi sa sobom komad gole žice, 1,5 metar je dovoljno pa onda odšeći prema izlazu i .....
vlak će stati garant!


Kako može zrela osoba koja je pred mirovinom nešto ovakvo napisat? Njegovo objašnjenje je da bi ovo trebala biti šala ...



- u bivšem sustavu bio bi proglašen - ličnošću koja potiče sabotažu, ugrožava bezbednost saobraćaja..!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: 1Borna, drugi put
PostPosted: 16 Sep 2014, 12:15 
Offline
User avatar

Joined: 18 Apr 2012, 08:39
Posts: 365
Location: Rijeka
Čuj, ja sam ostao iznenađen ovime mada je kasnije to pokušao prikazat kao šalu ali i da je šala to je neozbiljno od osobe njegovih godina. I ja sam se znam zafrkavat ali znam gdje je granica i što mogu reć (čak i u najužem krugu prijatelja) a što ne. Ovo je pogotovo opasno što je to napisano u otvorenom djelu foruma.

Šteta, mislio sam da je borna drugačija osoba.

_________________
ImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: 1Borna, drugi put
PostPosted: 16 Sep 2014, 17:42 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Thomcro, mislim da bismo ovdje trebali stati... ;)

Svatko će morati počistiti nered "ispred svojih vrata" od prolaska "vesele družine". :lol:
(Nama je svojevremeno trebalo više od mjesec dana! :doh: )

I pokušati kod sebe držati pod kontrolom sve pojave poput neovlaštenog kopiranja slika, sadržaja,
čak screenshotova stranica... i vjerojatno još nečega što nam nije palo na pamet. :DN

A za objavljivanje stvari poput kreativne ideje sa žicama, lovačkih priča, opisa kako se sve nešto radi...
često je teško znati u početku što je točno a što ne, tko god to napisao.

U takvim slučajevima najviše pomaže slijedeće:

Najbolje je pogledati /što/kako/izgled radova/ osobe koja nešto piše.
Tada vrlo brzo stvari postanu jasne... 8-)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .