Switch to full style
Post a reply

Stari MAERKLIN

03 Aug 2012, 17:02

Na linku možete vidjeti dio moje dugogodišnje kolekcije (nešto je na obradi kod Sestrića, nešto sam uređujem a ponešto još nije iskopano iz povijesti).
Napominjem da su 3 lokomotive još iz 50-ih, nekoliko ih je iz 60-ih a ostalo iz 70-ih godina! Isto je i sa vagonima...
Tako davno nije bilo toliko detalja, natpisa ili vjernosti originalu ali su modeli bili robustni, odlično voze još i danas te su prikladni za igru a ne vitrinu
Kad ulovim vremena (teško) te budu gotove sve prerade i uređenja slikat ću (fotom a ne mobitelom) lok po log kao i vagone zasebno (sa opisom)

Re: Stari MAERKLIN

03 Aug 2012, 19:04

Jedna Bornina slika s gornjeg linka s Picase.



Image

Re: Stari MAERKLIN

06 Aug 2012, 13:23

Ufff, divne li kolekcije parnjača! B:B

Re: Stari MAERKLIN

08 Aug 2012, 03:52

pyriel wrote:Ufff, divne li kolekcije parnjača! B:B


...Je, bas da ih je nakupil. Pravi dijamatikusi. Imat ce unuk sta nasljediti jednog dana ali - nek potraje B:B

Re: Stari MAERKLIN

08 Aug 2012, 15:11

Je, kroz moje ruke ih je prošlo možda i 10-ak puta više nego što ih je sada! Ali neke sam prodal, neke naivno zauvijek posudio,
neke su mi maznuli u raznim (ne)prigodama....na sreću najstarije sam itekako čuvao!
Zadnjih 2 godine krizi unatoč ponovno vrebam na svaku priliku ali moram se i obuzdati jer neću imati prostora za sve.
Tko zna, možda jednog dana garažu- radionicu koja ima 50-ak kvadrata pretvorim u prostor za veeliku maketu pa počnem živjeti od naplaćivanja ulaznica?
(jer garaža me košta, pa još malo struja i grijanje zimi...) :B

Re: Stari MAERKLIN

10 Sep 2012, 20:58

Tražio sam danas neke stvari pa sam iskopao svog Gredelja, stavit ću koju slikicu za znatiželjne....nekom drugom prilikom bit će i Đuro Đaković predstavljen, pa možda i Menningen?

[img=left]https://lh5.googleusercontent.com/-_Zml05OvMOM/UE5DUlC8IiI/AAAAAAAAFV4/d_1pXAd312Y/s640/Fotografija0952.jpg[/img]

[img=left]https://lh5.googleusercontent.com/-Xzxknv2j0gw/UE5De1KzzQI/AAAAAAAAFWA/XXCCf7ZcDGg/s640/Fotografija0953.jpg[/img]

Re: Stari MAERKLIN

10 Sep 2012, 21:17

Napokonnnn :gun-toot: :text-bravo:

Re: Stari MAERKLIN

10 Sep 2012, 21:19

1Borna, ti mora da si sa neke druge planete. Ja kad trazim "nesto", obicno ne nadjem to sto trazim. Ti kad trazis "nesto" ti nadjes pravo blago.

Re: Stari MAERKLIN

10 Sep 2012, 21:27

Ja imam svoju Alibabinu pećinu, veličine 5x 2m i visine 220 cm. Napominjem visinu jer je ispunjena gotovo do vrha, jedva se može ući....
Punio sam ju godinama, desetcima godina svim i svačim. Jest da je sve u kutijama, ali je teško koji puta pronaći neku( koju sam spremio pred npr.20
godina) iza 50-ak drugih. Kad se ukaže potreba i skupim hrabrosti zaronim..... D-)

Re: Stari MAERKLIN

11 Sep 2012, 07:11

Mislim da će tu biti svega i svačega na prodaju!
Već iz zraka vidim da mi se tu ne uklapaju neki modeli npr.Tempo-Mehanotehnika ;)
Post a reply