It is currently 28 Mar 2024, 17:12

All times are UTC + 1 hour





Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
  Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: AutoCAD...
PostPosted: 06 Jan 2013, 22:25 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
...je "programcic" s kojim sam se bacio u kostac. Vjerujem da ima jos netko na ovom forumu koji se zabavlja sa tim programom. Jer ja ne kuzim bas nista. OK, kuzim malo i to je stvarno jako malo. Gumbica 3 milijuna. Opcija - nemrem izbrojiti. Sve je tako zamrseno da mi kosa otpada (ovo malo sto je jos ostalo) Uglavnom skinuo sam sa neta AutoCAD 2012, studentsku verziju, free trial 30 dana. Nadam se nesto prosnjofati u to vrijeme pa da vidim ide li mi to ili ne ide. Ako bude islo kupim program a ako ne onda nista.
Pitam ja Vas - tko se u to kuzi. Oli je stvarno tako tesko kako izgleda ili je ipak pitanje vremena kad sve pocne padati na svoje mjesto. Trebao bi mi jedan takav program za moje buduce projekte. Pa ako Vas ne mrzi, ako Vam se da - dajte objasnite malo podrobnije o cemu je rijec i kako se jednom takovom programu prilazi. Unaprijed hvala :greetings-wavegreen:

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AutoCAD...
PostPosted: 07 Jan 2013, 12:59 
Offline

Joined: 25 Nov 2012, 22:37
Posts: 79
Location: Zagreb
Pozdrav piccolo,
Ja se prilično dobro služim sa AutoCad-om, vjerojatno jer i na poslu 8h dnevno gledam u njega :DREAMY .
Ne znam što bi ti savjetovao, meni je kod AutoCada sve logično i lagano, kao npr. H0modelaru kad otvori neku
lokomotivicu, njemu je na prvi pogled jasno što čemu služi, dok je za mene to hrpa žičica,
dioodica i sl. :-? . Al' to je jednostavno tak, ovisno o tome s čime se čovjek u životu susreće.

Za naučiti nešto osnovno raditi u Acadu, treba malo vremena, možda najbolje ako imaš ideju što bi htio raditi,
pa da polako kreneš sa tim pa usput proučavaš tutorijale, postavljaš konkretna pitanja i sl. Računaj na to da ćeš se
namučiti, ali ako uspiješ stići do kraja svog projekta već ćeš skupiti određeno znanje.

Za tutorijale najbolje utipkati u tražilicu :text-google: nešto poput 'AutoCad guide' ili 'AutoCad tutorial for beginners' naravno pod uvjetom
da se služiš engleskim jezikom, a nađe se i na hrvatskom, npr. tu je jedna tema na Bug-ovom forumu pod nazivom
'AutoCAD osnove - web tutorial za početnike na HR'...

AutoCAD osnove - web tutorial za početnike

Preporučujem da proučiš malo linkove u temi, mogli bi biti korisni.

A što se tiče kupovine programa, to bi te moglo koštati. Ja se doma služim sa jednom starijom verzijom, AutoCad Map 2005 ili sl. nisam skroz siguran (al' u svim verzijama naredbe za osnovno crtanje su identične), pa ako ti ne smeta starija verzija, javi mi se na pp.

_________________
moje 360°panorame


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AutoCAD...
PostPosted: 07 Jan 2013, 13:25 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
Bok Igore i hvala na brzom odgovoru. Sve o cemu pises skuzio sam i sam. Katastrofalno puno toga osnovnog treba nabubati da bi se donekle mogao sluziti sa tim programom. I kao sto kazes engleski je skoro pa zakon. Osim toga te studenske verzije i nisu ono "haj.haj". Skuzio sam ubrzo da mi puno toga "steka", pa je vec sve i "uninstal". Dobro si rekao - pitanje je zasto ce mi sluziti. Volim takove stvari, ako vec zbog niceg drugog malo vjezbam GB "schprache". Imam na pomolu neki projekt za koji ce mi dobro posluziti i milimetarski papir. Eto, toliko ti je to avancirano sto sam si zamislio crtati u AutiCAD-u. Zimske bi veceri i noci brze prolazile uz pomoc CAD-a.
I da onaj koji radi sa njim vec dugo vremena normalno mu je da mu je sve normalno, logicno u programu. I kao sto kazes - sumnjam da mi treba neka najnovija verzija, treba mi da mogu nesto malo nacrtati pa onda izprintati.
Hvala ti na linku koji je vec i na brzaka pregledan. Vratit cu se na njega sigurno.
Za cijenu znam da je socna pa bi skoro bilo i malo blentavo s moje strane ici kupovati nesto najnovije. Ali i tvoja mi se ponuda dopada do te mjere da ovo sad vec lici na "zicanje". Dogovorit cemo se na PP.
Hvala jos jednom na brzom odgovoru i svim objasnjenjima kao i na linku. :greetings-wavegreen:

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AutoCAD...
PostPosted: 07 Jan 2013, 22:54 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Baš mi je drago da se kao ekspert Igor prvi javio, pa to bolje objasnio... :handgestures-thumbup:

Ja ti mogu piccolo možda dati jedan drugi savjet.
AUTOCAD je program koji je najviše orjentiran prema poslovnim i profesionalnim zadacima.
Ima jedan drugi, koji je isto vektorski, poznaje i bitmape, a osjetno je lakši za savladavanje jer je
logikom rada jako blizu svega što već koristiš.

CorelDRAW... D-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AutoCAD...
PostPosted: 09 Jan 2013, 21:39 
Offline
User avatar

Joined: 12 Oct 2012, 21:32
Posts: 150
Location: Borovnica
Piccolo!

Pa šta ti treba da se mućiš sa Autocadom, kad imate kod kuće super program Progecad


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AutoCAD...
PostPosted: 09 Jan 2013, 22:21 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
Obojici H0, - dakle, skinuo ja CorelDRAW sa neta ali pogresan, Graphic Suite X6 bla,bla. I to je samo za graficare i one koji vole crtati "umjetnicka djela". Znaci nista sto meni treba. Sljedi "uninstall" pa skidanje jednog drugog "CorelDRAW-a". He he, taj bi mogao biti nesto sto bi mogloo odgovarati ali i na njemu treba vjezbati do besvjesti da bi ga covjek donekle shvatio. I hocu, mucit cu se sa njim barem dok mi traje "trial". Za ovo sto spominje H0 amater jos nisam cuo ali sad barem znam kako se zove pa cu mozda i njega probati. GoogleSketch je isto interesantan - meni treba gdje ja crtam u 2D ili u 3D ako to ide. Komponente zelim spajati da bi se dobila cijelina nekog objekta. Hvala Vam na zainteresiranosti, pa nanjusite li na nesto javite mi a sad idem trenirati Corel dok mi oci ne ispadnu - he he he (moj drugi hobi) ???

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AutoCAD...
PostPosted: 09 Jan 2013, 22:31 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
H0 amater, bas ti hvala. Nisam mogao odoljeti znatizelji pa sam prosnjovao tvoj link. TO bi bilo TO. Nesto slicno ali puno slabije je imala i IKEA a bio je i jos neki programcic, no ni jedno nije kao "progeCAD". Poslije "Corel-a" ide "progeCAD" na ispitivanje. Osim toga i nije skup

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AutoCAD...
PostPosted: 09 Jan 2013, 22:53 
Offline
User avatar

Joined: 12 Oct 2012, 21:32
Posts: 150
Location: Borovnica
15 puta jeftiniji kao Autocad. Kod nas u firmi upotrebljavamo samo još ovaj program.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AutoCAD...
PostPosted: 10 Jan 2013, 00:46 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:13
Posts: 1067
Location: ZG
H0 amater wrote:
15 puta jeftiniji kao Autocad. Kod nas u firmi upotrebljavamo samo još ovaj program.


Taj cu vjerojatno i uzeti. Na stolnom racunalu je Corel a laptopu proge CAD. Mjesec sjecanj ili bolje receno 30-ak dana unaprijed idemo u CAD skolicu.
Jos jednom hvala na linku :greetings-wavegreen:

_________________
...na sve mislim i opet pola zaboravim...
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AutoCAD...
PostPosted: 10 Jan 2013, 11:13 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:11
Posts: 396
Location: Obrenovac
Mene takodje zanimaju programi ovakve vrste pa ce mi dobro doci ovi vasi saveti.. Piccolo puno srece zelim a trebace i meni jer i ja nista ne znam raditi na pomenutim programima!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .