Switch to full style
Post a reply

Popravak generatora dima na američkoj maletici

18 Jun 2014, 15:44

Nakon punih 20 godina grijač u lokomotivi je dotrajao. Bilo je potrebno nabaviti novi koji sam kupio preko ebay-a. Čovjek od kojeg sam ga kupio svoju je novu lokomotivu odlučio digitalizirati i ugradit pulsirajuči generator, a tvornički ugrađeni grijač je ponudio na prodaju.

Faze popravka:

Maleticu je bilo potrebno izvrnuti naopačke kako bi je bilo praktičnije rastaviti.

Image

Nakon što sam je učvrstio trebalo je odvrnuti vijke ispod karoserije. Žutim i crvenim strelicama su označeni vijci.

Slika 1.

Image

Slika 2.

Image

Osim ispod kabine i uzduž parnog kotla sa donje strane postoje 4 vijka koja se moraju odvrnuti.

Image

Osim sa donje strane (10) ima jedan vijak i sa gornje strane koji treba odvrnuti kako bi mogli odvojiti parni kotao sa spremnicima.

Image

Sa ploče je potrebno otkopčati žice generatora dima. Sivi priključci su od motora u postoljima.

Image

Dimnjak u kojem se nalazi grijač potrebno je odvrnuti obrnuto od kazaljke na satu i podići ga.

Image

Usporedba starog i novog grijača. Lijevi - stari, desni - novi

Image

Image

Kod ugradnje novog grijača bilo je potrebno provuči žice pa sam kao alat koristio kiruršku stezaljku za šivanje.

Image

Kad sam već lokomotivu rastavio u cijelosti odlučio sam tom prilikom i podmazati dijelove postolja koji se ne mogu izvana.

Image

I naravno potvrda da je generator ispravno ugrađen.

Image

Sada je spremna za nove vožnje (izložbe). :)

Re: Popravak generatora dima na američkoj maletici

21 Jun 2014, 19:56

Baš si to dobro odradio i odlično prikazao! :clap:

:text-bravo:
Post a reply