Post a reply

Re: LGB na istoku grada

28 Dec 2014, 11:35

Bosphorus wrote:Plan mi se sviđa (čak i prvi, samo je nepraktičan za vožnju više kompozicija).
Obzirom da vjerujem u tvoje dokazane sposobnosti, imam dvije komplikacije za predložiti :angelic-green:


:B
Bosphorus wrote:Prva je da ideš više u visinu, barem sa nekim odvojkom koji se popne na zidanu žardinjeru prema cesti
(koja bi onda bila kamena planina sa ubačenim vijaduktom od cigle) i ima mali kolodvor na kraju.

Nešto ovakvog stila??? :think:
lgb7.jpg
lgb7.jpg (171.05 KiB) Viewed 7322 times

Bosphorus wrote:Druga je da i kolodvor napraviš ispod (proširene?) terase, na tom dijelu gore debeli plexy...
Ili nekako centralno ispod stola (napraviš ovakvu ukrasnu konstrukciju, rasvjeta...),
ili uz rub terase koji bi se u oba slučaja trebao lako podizati/demontirati...?


Visina terasice je oko 1m a po onom nacrtu je tako i zamišljeno :happy-smileyflower:
Pronašao sam dosta nacrta terasa od drveta i skoro mi se svaka sviđa.
Međutim kako meni ništa nije dovoljno čvrsto i stabilno sve poduplam.
Tako u dosta slučaja u videu kaže "pričvrstite sa tri čavlića", a ja to odmah preračunam"OK, pet šarafa M8 tu ide"
Zato čisto sumnjam da će plexy ikad ići :roll: ali hej nikad se ne zna :razz:
A ovakvu stanicu kakvu si predložio bi bilo ljepše vidjeti na ovom novom odvojku da se istakne jer je predivna :DROOL

Re: LGB na istoku grada

28 Dec 2014, 11:59

krasne primisli !
i još.....
LGB 23460 FO-Zahnrad-Elektrolokomotive HGe 2/2 Spur G

$T2eC16V,!)0E9s37GHPnBRYnrrVwrw~~60_57.JPG
$T2eC16V,!)0E9s37GHPnBRYnrrVwrw~~60_57.JPG (14.62 KiB) Viewed 7317 times

Re: LGB na istoku grada

28 Dec 2014, 12:01

..a ne bi bilo loše i

LGB 0900 RIGI 900 Seilbahn Lehmann Eisenbahn Bergbahn

$_57.JPG
$_57.JPG (165.1 KiB) Viewed 7317 times

Re: LGB na istoku grada

28 Dec 2014, 18:47

Thalis-4341 wrote:Nešto ovakvog stila??? :think:

Tako nekako, samo da se penje po rubu kamene klisure umjesto veselog ćufkanja među maćuhicama :lol:
Na kraju tog kolodvora još možda skretnica da lokica može obići vagone ili "krnja okretaljka" od 1.07 min:


Thalis-4341 wrote:Visina terasice je oko 1m a po onom nacrtu je tako i zamišljeno :happy-smileyflower:
Pronašao sam dosta nacrta terasa od drveta i skoro mi se svaka sviđa.
Međutim kako meni ništa nije dovoljno čvrsto i stabilno sve poduplam.
Tako u dosta slučaja u videu kaže "pričvrstite sa tri čavlića", a ja to odmah preračunam"OK, pet šarafa M8 tu ide"
Zato čisto sumnjam da će plexy ikad ići :roll: ali hej nikad se ne zna :razz:
A ovakvu stanicu kakvu si predložio bi bilo ljepše vidjeti na ovom novom odvojku da se istakne jer je predivna :DROOL

Samo pazi da ti terasica visine 1m ne izdominira/zaguši vrt, da se ne čini manjim... Razmisli o 2-3 stepenice iz kuće na terasu (njihov nastavak sa strane je klupa/spremište cijelom dužinom zida) pa još 3-4 stepenica u vrt. Duplanje i "over-engineering" je skroz OK, inače ti se nešto bez veze rasklima nakon par godina...
Čini mi se da od pleksija rade većinu pozornica za show-ove u zadnje vrijeme, ako drži Žakove i Baby-Duxove držat će i tebe i tvoje goste :) Njemu još ispod neki metalni roštilj 50x50cm ili barem svakih 50cm opičit popreko neku... hm... npr. šinu? :DREAMY Pleksi samo kao "prozor" prema osvijetljenom kolodvoru, i ja volim drvene terase ;)

Re: LGB na istoku grada

29 Dec 2014, 19:38

Bosphorus wrote:
Thalis-4341 wrote:Nešto ovakvog stila??? :think:

Tako nekako, samo da se penje po rubu kamene klisure umjesto veselog ćufkanja među maćuhicama :lol:
Na kraju tog kolodvora još možda skretnica da lokica može obići vagone ili "krnja okretaljka" od 1.07 min:


Slažem se sa svime. Svaka ima svoju prednost i manu. :geek:
Ova "krnja okretaljka" mi se dopada ali onda lokse (parnjače) moraju ići rikverc kad se vračaju nazad u kompoziciji.
Nije da ne mogu i da se to nije i ne provodi u praksi, već mi je to nekako hmmm... :CUCKO
Tako da bi radije stavio ovu 360.
Sad mi samo nije jasno ovo sa kamenom klisurom. Kad je žandinjera visine 20-40 cm(taj detalj nije odlučen još)
Gdje staviti kamenu klisuru??? Jedino iza kao pozadinu, najvjerojatnije tak misliš :think:

Samo je problemčić kaj ti ja obožavam zelenilo, a ne baš previše goli kamen. :)
Moram nabaviti neku zelenu zastavu kao zaštitni znak mog "sela" :dance:
Daco je pronašao izvrsno rješenje za zazeleniti i najčešće ga možete vidjeti na njegovim slikama u blizini jezera ;)

Kad smo spomenuli kamen moram reći da sam i to nabavio.
I to podosta. Malo po HR malo po Austriji :whistle:
Skupilo se oko kubik, kubik i pol.

Re: LGB na istoku grada

29 Dec 2014, 19:53

Bosphorus wrote:Samo pazi da ti terasica visine 1m ne izdominira/zaguši vrt, da se ne čini manjim... Razmisli o 2-3 stepenice iz kuće na terasu (njihov nastavak sa strane je klupa/spremište cijelom dužinom zida) pa još 3-4 stepenica u vrt. Duplanje i "over-engineering" je skroz OK, inače ti se nešto bez veze rasklima nakon par godina...
Čini mi se da od pleksija rade većinu pozornica za show-ove u zadnje vrijeme, ako drži Žakove i Baby-Duxove držat će i tebe i tvoje goste :) Njemu još ispod neki metalni roštilj 50x50cm ili barem svakih 50cm opičit popreko neku... hm... npr. šinu? :DREAMY Pleksi samo kao "prozor" prema osvijetljenom kolodvoru, i ja volim drvene terase ;)


Terasa ionako nije za više ljudi na njoj. Više je zapravo prolazna i služi da se ne krene odmah na stepenice.
pošto je mala ( 150x210cm) na njoj bi bila neka vrtna garnitura za dvoje.
Ratan ili one kovane.
ratangarnitura.jpg
ratangarnitura.jpg (193 KiB) Viewed 7286 times


Trebala je biti za veča druženja, ali pošto ona nije velika nema se smisla gurati na nju.
Ima mjesta i kod LGB-a u hladu na travi ;)
Ali zato jer je visoka dobra je za intervencije ispod nje.
U slučaju ispadanja vagona i loksi da bude koliko toliko pristupačno ;)

Re: LGB na istoku grada

29 Dec 2014, 19:57

Daco wrote:krasne primisli !
i još.....
LGB 23460 FO-Zahnrad-Elektrolokomotive HGe 2/2 Spur G

Daco wrote:..a ne bi bilo loše i
LGB 0900 RIGI 900 Seilbahn Lehmann Eisenbahn Bergbahn


Naravno jednoga dana i to.
Mada ova žičara nije neki financijski udar nakon svega :BORED :) ;)

Re: LGB na istoku grada

02 Jan 2015, 14:53

Evo i drugi video.
Malo i analize treba nabaciti ;)
0:06 => Teren je nepravilan i to jako, ovakvi prizori kretanja LGB-a mrak. Ali se ne smiju događati kada će se montirati za stvarno. :naughty:
0:22 => Ista stvar kao i na 0:06. :shifty: :think:
0.45 => To drvo prema svemu sudeći mora van. :chores-chopwood:
1:01 => pogled sa ceste koji treba onemogućiti.
1:25 => Pogled sa ceste će biti veći jer i ova jabuka sa lijeve strane ide van. :chores-chopwood:
1:30-1:40 => Ograda sa su susjedom. Nije da mi smeta susjed ali se zbog takve ograde sve lijepo vidi sa ceste. :angry-argument:
1:43 => Mačak koji ide na obuku za psa čuvara. :-D


Re: LGB na istoku grada

02 Jan 2015, 16:13

Najbolja obrana od mačaka je mačka koja brani svoj teren. Što se tiće voćki nemoj ih otpiliti, pokušaj zemlju kraj njih iznivelirati jer ukoliko ih ukloniš kad bude toplije vrijeme komozicija će se za vrijeme vožnje pržiti na suncu i izgubit ćeš dinamiku u prostoru željeznice. Za početak gledaj na način kako možeš stabla iskoristiti. Stabla ti pruzaju zaklon od padalina, a imaju mogućnosti upiti više vode za razliku od gole zemlje.

Re: LGB na istoku grada

03 Jan 2015, 10:28

Marko 0909 wrote:Najbolja obrana od mačaka je mačka koja brani svoj teren. Što se tiće voćki nemoj ih otpiliti, pokušaj zemlju kraj njih iznivelirati jer ukoliko ih ukloniš kad bude toplije vrijeme komozicija će se za vrijeme vožnje pržiti na suncu i izgubit ćeš dinamiku u prostoru željeznice. Za početak gledaj na način kako možeš stabla iskoristiti. Stabla ti pruzaju zaklon od padalina, a imaju mogućnosti upiti više vode za razliku od gole zemlje.


Istina ali te voćke su same po sebi promašaj.
Jabuka koja daje plod i na kraju je uvijek neka trulež od njega.
Marelice koje su samo zelene i iste visine već 10 godina, hlada od njih nikakvog a ni ploda.
Šljiva koja ima iste karakteristike kao i ove prethodno navedene :roll:

Doći će nove stvari u vrt kojima i nije uvjet da daju neki plod, već da su lijepe i zelene :BULBAR
Post a reply