It is currently 28 Mar 2024, 21:17

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 
  Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Putevima van kolosijeka
PostPosted: 27 Dec 2015, 21:33 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Mnogi su zajedno sa mnom pokušavali dokučiti sadržaj nekih postova,
i mnogo puta sam molio da se ne piše jezikom koje se ne može prevesti zbog
internacionalnih gostiju koji nas posjećuju.

Svi smo vidjeli da mi nije uspjelo... ništa... :(

Konačno sam našao rješenje što učiniti sa njima a da ih ne obrišem,
a kolega mi je dao odličan naslov teme, koji je i više nego prigodan.

Sada imamo i to riješeno i više neće biti problema u budućnosti.

Evo nam odlagalište za: sve van kolosijeka! :dance:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 21 Nov 2016, 11:26 
Offline

Joined: 15 May 2012, 19:10
Posts: 99
Pokorno prosim beriht iz Koelna!

Jedan je Kujundžić u knigi pod nazivom Tragedija hrvatske historiografije pisal o jednom izvorno horvatskom proizvodu, kojeg more i najvekši gospon i najmenjši kmet lahko zdelati - horvatski jal. Taj izum tak dobro pri nama dela da ga ni nemamo vole vunek orsaga horvatskog tržiti, a pri nam je i tak besplatan. Jer nekak mi se čini da uspjeh našeg željezničkog maketarstva možemo opisati kao: gore (vu Koelnu) huk a tu (pri nekojeh kolega maketara) muk. Čim menjšu praksu vu maketarstvu imaš, tim si vekši i još vekiši od najvekšeg maketar.

PS Kulike su vlaki puta prešli po tem mostu od dva luka? Kad bolše pogledam ni to taj luk na spodobu kojeg je napravlen (nekaj to luku fali a ne znam ni sam kaj), a kad se setim zeleneg mosta na Save, nekak si primeram da ni jednu zakovicu na austrijanskem mostu nemrem zbrojati. a morti to ni ni most, pak ak ispod mosta nema potoka, niti reke, to most nemre biti; a ni gelenderni nisu .... joj prešel sam :obscene-drinkingdrunk: 05promila ali ne vu nagibu već vu žilah.... prugica okoli mene sami cugi prehajaju - da mi gospoda ajzlibaneri, štrekari, vahtari i nitnebrojači oprostiju, mortus-us,maskulinum sam, odjavak prosim!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kamo na izlet ....
PostPosted: 15 Apr 2018, 19:34 
Offline

Joined: 15 May 2012, 19:10
Posts: 99
Ne može prevoditi se - nein, Uberesetzen in kroatische Spache ist Derck - jer ak se na 'rvacki (čitaj hrvatski) prevede, onda će svatko svoje tumačiti, a kad je sprechen Sie Deutsch oder speak English, onda se zna šta znači. Jer i kad stranac k nama dodje, postane naš (lopina), jedino kad mi izvozimo naše, onda oni ostanu što su bili - lopovi (primjer exporta vrhunskog hrvatsko proizvoda u London), samo ne kradu više nego ... ne bave se željezničkim maketarstvom, ... nego recimo hrane golubove...
A da obavimo ubuduće i zestenke vu klubu na stranjskem jeziku, prvič mi na pamet opadaju vugro-finski goveđi jeziki!


Top
 Profile  
 
PostPosted: 14 Feb 2019, 18:29 
Offline

Joined: 15 May 2012, 19:10
Posts: 99
U ovako niskom prostoru, prepunom ljudi, ovako precizno bez greške letjeti...



To je prava reč podrške onima to jest meni sa puknutim ligamentima, vulgo gurtnama, ali osim što se na pravoj željeznici čine čuda, medicina i fizioterapija čini na meni čudo, ovaj moralo bi pisati da bude u rimi: čudovište.
Jer kako kaže jedan kasnosrednovjekovni priručnik, pacijenta treba pokopati odmah, prije liječenja, dok je još živ.
Nego povratimo se ali ne aviosekciji sa Gornjeg grada, nego pokaznoj maketi za željezničare. Naravno kao što priča kaže da je sv Ante kad je vidi pticu odmah rekao, moramo preskočiti evolucijsku štengu zvanu dirižambl, tako i postoji osnovana sumnja da ako presveti trojaki bivšeg HŽ holdinga zađu u prostorije makete kažu: pa šta će nam ono vani, ovdje sve štima, menađerske plaće idu, a sve sve vrti u krug i sve štima. U realnom omjeru nek vozi Dugo Selo-Harmica i to je to. Uostalom Hrvatska je mala, a površina teritorijalnog mora više je vrijedila da se 1992. veli kako je malo domovine okupirano jer je i tako to za pruge morsko more neiskoristivo. A sve više izgleda i kopno.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 14 Feb 2019, 18:41 
Offline

Joined: 15 May 2012, 19:10
Posts: 99
neću sad da uzurpiram humor drugima, jer smjeh bez dodatka koncentrata limuna, to je pravi (o)smjeh.
tek sad sam vidio ove rečenice:
"Ja se ispričavam, ali stvarno slabo razumijem ovaj tekst.
No vrlo mi je jasna nota cinizma i sarkazma koji se provlači kao ideja..."

i mogu reći na svaki navod sam se puno nasmijao, eto kako humor se nadgradi na humor a sve izgleda na ćoravo oko kao da je to ozbiljno, međuljudski loše i protiv samoupravno-interesnog foruma....
Al što mogu, pošalji me u Dojčland ili na Goli. Nisam pio štok al sam pao, pa svoje ligamente ulažem u sve što radim, pa zar treba da se stavim u flajšmašinu pa da se u očišćena tanka creva stavi samo "ja", bez imalo cinizma, jer toga u meni nema.
A note, nije mi pri padu bilo do nota niti visokog C, a ni sada jer ono nemam (s)'uha (zaboravio sam napisati l).

Sad mi je jasno zašto je drug Durmitor uložio opetovani usmeni protest na stanici Zaprešić....


Top
 Profile  
 
PostPosted: 15 Feb 2019, 18:05 
Offline

Joined: 15 May 2012, 19:10
Posts: 99
Attachment:
DSC_0076.JPG
DSC_0076.JPG [ 221.89 KiB | Viewed 9877 times ]
Attachment:
DSC_0010.JPG
DSC_0010.JPG [ 243.08 KiB | Viewed 9877 times ]
Attachment:
1996-12 2.jpg
1996-12 2.jpg [ 171.73 KiB | Viewed 9877 times ]
Marko 0909 wrote:
Da se to ne bi ovdje dogodilo jednostavno neke ljude treba maknuti.

Još jednom skidam kapu. D-)


Skinuo bih i ja kapu ali ni ski-šljem s vizirom mi nije pomogao. Ali to je druga priča, osobna i snježna. Ali dobro zvuči u gradu sa zimom bez snijega.
Da treba maknuti nekoga ili više nas homo sapiensa, da slažem se. Prvo bih uklonio sebe a onda...ta opasna i samozatajna osoba zvana Stanišić, to je target za maknuti ili možda maknuti sa dodatkom "s" (Smaknuti), pitanje je sad. Eto ga na slicu broj 1 u bezazlenoj reportaži kad je još bio dalko od marginalne grupe željezničara - marginalne jer se bliži penzion a tad novi početak. Zalagao se je 1978. i za otvaranje Željezničkog muzeja pri ŽTP Zagreb. Al je svašta se dogodilo u proteklom periodu, osnovao se muzej a izgubio tlo pod nogama muzeja, eksponati idu u hrđu, a sam ŽTP je narasao i ojačao za neretvanski falček pruge i istarske željeznice, ali badava vam jaki gemišt kad tamo HŽ sve manje i manje vozi...
Tu na slici 2 pratimo unificirani raster kolosjeka koji se može primjeniti i u ovoj temi, naravno opet će netko reći da onaj što na karikaturi uzvikuje, da je to objeda i jal, da je ko "ja". Ali ako je to tko 1978. i pomislio od tadašnjih funkcionera, Žetepejko je još godinama izlazio, desetljeće i više, što znači da je cijeli list Željezničara stao pred njega... jer karikatura nije osmrtnica.... iako za Zagreb Ranžirni je baš tak zišo... Tko bi si mislio da će biti: bolje na Zapadnom i Karlovcu nego na Ranžirnom (narodni naputak poslovica za HŽ Cargo manevriste)
Bliže smo tako narodu s vagonima, ko i Hrvatska vojska narodu, jer slabe su vojničke menze pa profi vojnici jedu nakon ručka u vlastitoj režiji čokolino...
Još za kraj početka, konstruktivni prijedlog opreme početnika prometnika na pokaznoj maketi.... (Slika 3) bar se bude prašilo sve u šesnaest! Uostalom sljedeća Direktiva EU bit će usmjerena na zabranu korištenja snage jače od jedne konjske snage u odstranjivanju prašine iz tepiha u populaciji želje. prometnika..


Top
 Profile  
 
PostPosted: 20 Feb 2019, 20:51 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 04 Mar 2019, 15:26 
Offline

Joined: 15 May 2012, 19:10
Posts: 99
Tips and tricks ako se što na maketi pokvari..
Attachment:
DSC_0548.JPG
DSC_0548.JPG [ 219.73 KiB | Viewed 9691 times ]
.. je to spašavalo i ŽTP pa kam da nebu nastava-maketu! A za mučenike-študente još uvek ostane navek delotvorna vračarija - vitamin "G"!
Attachment:
105.JPG
105.JPG [ 55.76 KiB | Viewed 9691 times ]

Šte se pošteno napije, bu na maketlinu na signal s tri ruke nabasal, makar ni po signalnom pravilniku od cca '68.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .