It is currently 28 Mar 2024, 18:28

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 362 posts ]  Go to page Previous  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 37  Next
  Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: 23 Jun 2021, 05:53 
Offline

Joined: 28 Feb 2014, 17:00
Posts: 300
Bok Sini,
...hvala na lijepim riječima i ćestitkama. Drago mi je i to da me pratiš od početka a vjerojatno i još neki. Drago mi je da Vam mogu podjeliti sva moja razmišljanja, sve moje probleme, sva moja riješenja. A ima i jednog i drugog i trećeg.
Zamijetio si je probni dio tračnica koji su u dosta dugim segmentima (5,5m - 6,0m) Malo predugačko i tu moraju biti dva čovjeka da bi se sa njima moglo baratati. U nastavku če biti donekle standardizirani komadi od 3.0m. Tako če vjerojatno biti i sa zavojima (nešto slićno H0 tračnicama)
Trebam "samo" izračunati koji će radijus biti važeći tako da mi donekle točno ispadne jedna štangica 30x10 plosnog za jedan zavojni segment. Isti bi radius bio važeći i za skretnice. ( i sad mi još reci "Blago tebi") :lol: :lol:

LP


Top
 Profile  
 
PostPosted: 23 Jun 2021, 14:31 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:25
Posts: 18335
Location: Zagreb
Stvaranje SPURA 260 mm - i stvorio si ga!
Od ideje do svoje lokomotive, pruge! Ostavrio si svoj san uz skromnu pomoć okoline!
I prostale dvojbe ćeš sigurno riješiti i uživati u svom projektu!
Dakako ostat ćeš zabilježen kao vlasnik, konstruktor svoje lokse , svojeg spura 260mm!
Iskrene čestitke!
Pratimo te dalje...

lp

Daco :obscene-drinkingcheers:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 23 Jun 2021, 15:24 
Offline

Joined: 28 Feb 2014, 17:00
Posts: 300
. . . e, moj Daco. Tvoj me post skoro pa rasplakao. Ja ću pak biti potpuno sretan kada pruga bude dovršena da se može napraviti puni krug.
Preostaju onda još tri vagona (svi teretni tipa "gondola") na kojima će pisati "Schlaffwagen". Dotjerivanje lokse je kapitel za sebe. Narućivanje šodra je jedna druga priča. Skretnice su opet posebna priča. No, ove temperature me pošteno koče. Ali sve će se riješiti uz malo strpljenja i donekle 100%-tnih proračuna. Tako mi Bog pomogao. :angelic-green:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 24 Jun 2021, 05:32 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 13:49
Posts: 171
Neo wrote:


. . . "drugi" vlakovođa je vozi dok ja profesionalno amaterski snimam . . .

ostao sam bez teksta :text-bravo:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Jun 2021, 10:23 
Offline

Joined: 28 Feb 2014, 17:00
Posts: 300
bubihž wrote:
Neo wrote:


. . . "drugi" vlakovođa je vozi dok ja profesionalno amaterski snimam . . .

ostao sam bez teksta :text-bravo:

. . . he, he, he - to se i meni događa . . .


Top
 Profile  
 
PostPosted: 12 Jul 2021, 21:59 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:25
Posts: 18335
Location: Zagreb
Zavladao je muk u eteru - da li su radovi usporeni zbig vrućine?
:obscene-drinkingcheers:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 13 Jul 2021, 09:05 
Offline

Joined: 28 Feb 2014, 17:00
Posts: 300
Daco wrote:
Zavladao je muk u eteru - da li su radovi usporeni zbig vrućine?
:obscene-drinkingcheers:


. . . upravo tako, upravo tako!. Jednostavno su nesnosne. U tim danima me je i lagana sunčanica sje.....! U tim danima sam skoro sam sebe kremirao pa mi lijeva strana lica i vrata a i lijevo uho izgledaj kao dobro reš pečen odojak. Pa mi je prijateljevu mamu drmnula 2 moždana. Sve u sve svemu "stvaranje špura 260mm" palo je nisko na ljestvici. A bum valjda nadoknadil sve to. A da, i bager je otišao na generalku. KAd bu nekaj novoga bum se javil - do tada, čuvajte se sunca. :DES


Top
 Profile  
 
PostPosted: 13 Jul 2021, 20:33 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:25
Posts: 18335
Location: Zagreb
Neo wrote:
Daco wrote:
Zavladao je muk u eteru - da li su radovi usporeni zbig vrućine?
:obscene-drinkingcheers:


. . . upravo tako, upravo tako!. Jednostavno su nesnosne. U tim danima me je i lagana sunčanica sje.....! U tim danima sam skoro sam sebe kremirao pa mi lijeva strana lica i vrata a i lijevo uho izgledaj kao dobro reš pečen odojak. Pa mi je prijateljevu mamu drmnula 2 moždana. Sve u sve svemu "stvaranje špura 260mm" palo je nisko na ljestvici. A bum valjda nadoknadil sve to. A da, i bager je otišao na generalku. KAd bu nekaj novoga bum se javil - do tada, čuvajte se sunca. :DES


- bolje se je malo pričuvati da projekt uspješno privedeš kraju! :obscene-drinkingcheers:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 29 Oct 2021, 19:29 
Offline

Joined: 28 Feb 2014, 17:00
Posts: 300
Bok ljudovi. Evo me. Još sam živ, donekle zdrav, još uvjek pokušavam držati sve konce među prstima. No, "Stvaranje špura 260mm" nije do daske palo u zaborav. Kako nadolazeća ili već stigla zima nije za neke radove na trasi, momentalno sam u nacrtima vagona, prikupljanju materijala, traženju i ugovaranju sa potencijalnim izvođačima nekih dijelova, vođenju sve moguće evidencije. I nadalje (po običaju) - posla ko u prići. Čim bude nekaj za fotkati okaćit ću to u slijedečim postovima . . . kaj, jesam Vam kaj falil. ?? A stara poslovica veli - "tko čeka na nekaj dobrog, nikada ne čeka predugo". Čitamo se - do tada :greetings-wavegreen: :greetings-wavegreen:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 29 Oct 2021, 22:33 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:25
Posts: 18335
Location: Zagreb
Neo wrote:
Bok ljudovi. Evo me. Još sam živ, donekle zdrav, još uvjek pokušavam držati sve konce među prstima. No, "Stvaranje špura 260mm" nije do daske palo u zaborav. Kako nadolazeća ili već stigla zima nije za neke radove na trasi, momentalno sam u nacrtima vagona, prikupljanju materijala, traženju i ugovaranju sa potencijalnim izvođačima nekih dijelova, vođenju sve moguće evidencije. I nadalje (po običaju) - posla ko u prići. Čim bude nekaj za fotkati okaćit ću to u slijedečim postovima . . . kaj, jesam Vam kaj falil. ?? A stara poslovica veli - "tko čeka na nekaj dobrog, nikada ne čeka predugo". Čitamo se - do tada :greetings-wavegreen: :greetings-wavegreen:


Neka si i dalje živahan i radišan..zdravlje da te posluži..budemo strpljivi... :obscene-drinkingcheers:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 362 posts ]  Go to page Previous  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 37  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .