It is currently 28 Mar 2024, 13:37

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
  Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: 25 Dec 2012, 15:24 
Offline
User avatar

Joined: 28 Nov 2012, 16:49
Posts: 9
Location: Zagreb
Spomenuh da se uz fotografiju (i “pred željom” za vlakićima) zabavljam dioramama. To obično ispadne tak da uz kćerkinu pomoć, a pred Božić, slažem krajolik koji će nam do 3 kralja služit kao jaslice… a potom se pretvara u kćerkinu scenografiju za vile, princeze, zmajeve, vitezove i ina bića maloga svijeta. Do sad smo “stare” jaslice poklanjali, no ove će mo (navodno :D) zadržati. Ponajprije jer nisu sasvim gotove.

Prve su nam teme bile špiljske, prošlogodišnja je bila morska (zaljev na Jadranu sa suhozidima), a ove godine to je nekakav šumski motiv… No od šume smo stigli složiti tek dva bora… Meni su koma, al su moje cure oduševljene njima - pa nek stoje do daljnjega. Same figurice su velke (oko 10 cm), pa izrada detalja u tom omjeru (bor bi trebal bit bar 20-30cm visine!) baš ne odgovara mojim ustaljenim metodama. Trebalo je potražiti kakav drugi materjal za grane, a ne vlakna kokosovog oraha… zato borići nisu fiksirani, već će jednom doć bolji, a pridružit će im se još jedno zizmeleno stalblo i još barem tri listopadna (golih grana).
Druga stvar kaj sam sfušal je slap… potok, jezero i močvarica su mi taman kak sam zamislil, al slap sam… ah, nestrpljivo sam izvukao iglu s dna koja je trebala držat slap napetim… prije neg se posušil silikon koji je slap trebal zaljepit… a i njega sam kapnul na ne sasvim posušeni vosak :(
Al ok - i slap i stabalca će bit zamjenjeni kad se ponovno stignem(o) s time igrati. I još nam nedostaje snijeg - njega bi mogli dodati i u iduća 3-4 dana, ovisno kaj me od posla čeka do Nove…
Snimali smo i filmić, al zaprav samo do pola - onda je nastala gužva i dovršavali smo kad smo i kako stigli. Pa ak nekog zanima kakav detalj - nek pita (a mogu i pofotkat poneki detalj). Recimo, kućica je ofarbana meni novim materjalom - kolorantom za viole i violine… turbo dobra stvar! :)

Sve u svemu - Sretan vam Božić!

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Dec 2012, 23:15 
Offline
User avatar

Joined: 13 Apr 2012, 16:18
Posts: 728
Location: Sveta Nedelja
Kućica je fenomenalna i stvarno dobro polakirana.
Malo si presamokritičan, ali to se od modelara i očekuje :B
Ako su klinke zadovoljne posao je uspio


Top
 Profile  
 
PostPosted: 25 Dec 2012, 23:54 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:39
Posts: 169
Location: Zagreb
Jako lijepo, meni se sviđa! Može malo detalja o izradi slapa? :)


Top
 Profile  
 
PostPosted: 26 Dec 2012, 18:22 
Offline
User avatar

Joined: 17 Apr 2012, 13:09
Posts: 4792
Tko ovakvu dioramu zna složiti, taj sigurno neće imati problema sa svojom maketom... :clap:


:text-bravo:


A što se još koje fotke tiče, ako postoji atraktivan detalj ili kadar, mi se nećemo buniti... Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 27 Dec 2012, 18:28 
Offline
User avatar

Joined: 28 Nov 2012, 16:49
Posts: 9
Location: Zagreb
o ala, fini komentari :)
detalje bum snimil kad nam prođu gostinjski dani (još danas slavimo Ivanje, oliti Januševo :D), a slap bum razmontiral i napravil skroz novi jer sam ovog opasno zeznul…


Top
 Profile  
 
PostPosted: 09 Feb 2013, 12:31 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:39
Posts: 169
Location: Zagreb
Prošli blagdani odavno, a novosti u temi nema... što se događa? :)


Top
 Profile  
 
PostPosted: 11 Nov 2013, 15:53 
Offline
User avatar

Joined: 28 Nov 2012, 16:49
Posts: 9
Location: Zagreb
a gle, netko je čekao moj odgovor ;)
ah… dogodilo se nekaj sasvim uobičajeno… pretrpanost uobičajenim aktivnostima i prebacivanje maketa u drugi plan… u međuvremenu sam pobacal drveće jer mi se nije dopalo, slap i jezero “ispraznil” jer su bili perfektan mamac za prašinu…
i naravno - zaboravio išta raditi i išta pripremati cijele godine… :oops: pa sad krećemo i s vlakićem i s dioramama “iz početka” :angelic-green:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .