It is currently 28 Mar 2024, 15:49

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
  Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Re: Drugi hobiji
PostPosted: 21 Jan 2013, 10:10 
Offline
User avatar

Joined: 18 Apr 2012, 08:39
Posts: 365
Location: Rijeka
Moj drugi hobi je vožnja vlakova u simulatorima. Ustvari, to više i nije hobi već je prešlo i fazu strasti, sad je to opsesija (Image). Imam instalirane gotovo sve poznate, neke čak u nekoliko verzija.

_________________
ImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Drugi hobiji
PostPosted: 15 Dec 2013, 01:38 
Offline
User avatar

Joined: 14 Jun 2012, 15:35
Posts: 19
Moja druga dva hobija su Star Trek i Science Fiction općenito, te PC gaming. Trenutno sam potpredsjednik udruge USS Croatia, koja je zapravo Udruga ljubitelja Zvjezdanih Staza. Sad možda će nekome biti čudno kako željeznice i to idu zajedno, ali kao i vlakove, svemir i svemirske brodove sam oduvijek volio i ne bih oklijevao ni sekunde da dobim priliku za let u svemir. Trenutno posjedujem popriličan broj stvari koje su vezane uz Star Trek, ostali SF i sam svemir kao npr. maketu Enterprisea E (Sovereign klasa), maketu Voyagera (Intrepid klasa) i maketu Romulan Warbirda (D'deridex klasa), pa tu su raznorazni komunikatori, ručno izrađeni phaser i phaser rifle, uniforma iz DS9-a i TNG filmova, Starfleet starship manual, Klingonski riječnik, hrpa raznoraznih slika iz ST-a na kompu, nekoliko ST based videoigara (ST Legacy, ST Bridge Commander, ST Starfleet Command 3, ST Armada 2 + Fleet Operations total conversion...) i ima još dosta toga. Od ostalih stvari nevezanih uz ST tu su model rakete Saturn V, Delorean DMC-12 iz drugog dijela Povratka u budućnost, hrpa slika svemira na kompu, Star Wars album, i hrpa SF filmova.

Evo i jedna slikica makete Enterprise E i mog komunikatora pored njega:

Image

Što se tiče moje druge strasti, tj. PC gaminga, trenutno je u maloj stagnaciji zbog pokvarene grafičke kartice no čim sad dobijem neku veću lovu uzet ću novu. A sljedeće godine bi trebao uzimat i novi komp, koji će bit brutalni gaming rig u svakom slučaju :gun-toot:
Moj počeci gaminga datiraju još od vremena NES i SEGA konzola, pa su se nastavili preko Playstation jedinice i dvojke sve do PC bez kojeg si više nebi mogao zamislit život :angelic-green: Dosad sam igrao i prešao mnoštvo igara (definitivno je troznamenkasti broj u pitanju) i kad bi me pitali koji su mi žanrovi najdraži rekao bih da su to strategije, simulacije, first person shooteri (FPS skraćeno) RPG-ovi (pritom ne mislim na one klasične u kojima se gleda lika odozgora već one u FPS stilu tipa Mass Effect, Fallout 3 i sl.).
Kad bi pak išli izdvajat najbolje igre, tu je izbor još daleko teži, ali ipak ću se potrudit nabrojat neke: Command & Conquer Generals i Zero Hour ekspanzija, Starcraft 2 Wings of Liberty (ovaj novi Heart Of The Swarm još nisam imao prilike isprobati, ali budem svakako), Star Trek Armada 2 (pogotovo Fleet Ops total conversion), ST Bridge Commander, ST Legacy, ST Starfleet Command 3, Command & Conquer Tiberium Wars i Kane's Wrath ekspanzija, Dead Space trilogija (treći dio nisam uspio još dovršit, jer me izdala grafička kao što sam naveo već napočetku ovog teksta o mom gamingu, ali budem svakako kad dobim sad novu grafičku), Resident Evil 3 Nemesis i 4. dio također, Grand Theft Auto serijal (ovu igru obožavam i s nestrpljenjem isčekujem da 5. dio izađe za PC), pa imamo tu još Mass Effect, Freelancer, Star Wars Knights of the old Republic (oba dijela), Need For Speed serijal (nažalost se nakon Carbona pokvario, i nadam se da će to ispravit sljedećim novim naslovom - pada mi Underground 3 kao dobra ideja), osim toga još bih izdvojio Doom 3, Devil May Cry 3, i Trainz Railroad Simulator 2006. (vjerojatno je sad već izašao neki noviji, al nisam provjeravao, i nekako sumnjam da bi mi ga trenutna konfa mogla podržat). Uglavnom ima još puno odličnih igri koje sam vjerojatno izostavio, ali onda nabrajanju nebi bilo kraja, a to mi se baš i neda :lol:

Eto, sad slobodno mi recite da sam freak, ali ja to znam i neću se uvrijedit :lol:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Drugi hobiji
PostPosted: 15 Dec 2013, 09:04 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 11:40
Posts: 2465
Location: Rijeka
Sovereign wrote:
Eto, sad slobodno mi recite da sam freak, ali ja to znam i neću se uvrijedit :lol:


Zašto bi to rekli? Ljudi imaju razno razne hobije čak i oni koji se bave želj.modelarstvom bave se i mnogim drugim stvarima aviomodelarstvo,brodomodelarstvo čak jedan naš kolega iz Ri voli F1 kako prave tako i makete,dakle nisi freak samo si se malo makao od pameti... :lol: :lol: Šalim se! B:B


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Drugi hobiji
PostPosted: 15 Dec 2013, 16:09 
Offline
User avatar

Joined: 14 Jun 2012, 15:35
Posts: 19
Hahaha....ma ok je. I ja se isto znam često šalit u vezi toga na svoj račun i ne smeta me kao što rekoh već. No da, ponekad mi je znalo biti weird kad bi se prošetao u uniformi po gradu, a da nije u pitanju bila SF konvencija :lol:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Drugi hobiji
PostPosted: 14 Jan 2014, 09:38 
Offline

Joined: 25 Sep 2012, 15:10
Posts: 3292
Jako zanimljivo od čega sve napraviju modele

Skupljao je limenke ceo život. Nikome nije bilo jasno zašto dok nije umro

LP Sini


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Drugi hobiji
PostPosted: 22 Feb 2014, 14:05 
Offline
User avatar

Joined: 15 Apr 2012, 12:21
Posts: 5235
Location: Zagreb
Danas sam opet jednu sastavio :dance:
Inaće samo su dvije od prije sve ostale su zamjenjene sa novima,
jer nisam mjerio pa su neke bile 5cm više nego što bi trebale. :roll:
Sad su sve toćno1/1700 :handgestures-thumbup:
Radim dalje... :text-woo:
Attachment:
zgrade.JPG
zgrade.JPG [ 214.69 KiB | Viewed 16183 times ]


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Drugi hobiji
PostPosted: 18 Mar 2014, 22:28 
Offline
User avatar

Joined: 03 Mar 2014, 14:07
Posts: 1033
Location: Zagreb
Vidim da se ovdje spominju kojekakvi drugi hobiji osim modelarstva, pa ću i ja dodati svoj dio. Zapravo nije riječ o hobiju u pravom smislu tog pojma, već o jednoj strasti koja me prati još iz školskih dana. Riječ je o astronomiji.
Da sada ne idem previše u širinu, spomenuti ću samo da se upravo u ožujku za vedrih večeri mogu vidjeti najljepši prizori na nebu.
Na prvoj slici vidi se pogled prema jugu, ovih dana oko 19-20 sati (Mjesec valja zanemariti, on je otišao svojim putem). U tom dijelu neba je prava Kalifornija - Orion sa svoje tri karakteristične zvijezde u nizu (Orionov pojas, u narodu poznat kao Jakovljev štap ili Kosci) i zvijezdama prve prividne veličine Betelgeuze i Rigel; Veliki Pas (Canis Major) sa Siriusom; Mali Pas (Canis Minor) s Procyonom; Bik (Taurus) s Aldebaranom i zvjezdanom skupinom Vlašići (Pleiades - često ih brkaju s Malim Medvjedom); Kočijaš (Auriga) s Capellom; Blizanci (Gemini) s Castorom i Polluxom. U Blizancima se nalazi i najsjajnije od nebeskih tijela u tom području, a to je planet Jupiter. Lako ga je naći jer je visoko na nebu, gotovo nad glavom (ilustracija je s donje strane malo podrezana):

Image

Pogled prema jugoistoku, ovih dana oko 23-24 sata. Vide se planet Mars u zviježđu Djevice (Virgo) i planet Saturn u zviježđu Vage (Libra). Upravo večeras je najlakše pronaći Marsa - nalazi se neposredno uz Mjesec i lako je vidljiv čak i iz jako osvijetljenih gradova:

Image

Ujutro, pred zoru, na jugoistočnom nebu dominira planet Venera - najsjajniji objekt na nebu nakon Sunca i Mjeseca.
Slika noćnog neba tokom godine se mijenja (radi kretanja Zemlje oko Sunca). Svaka zvijezda stajačica izlazi svaki dan 4 minute ranije, tako da sliku neba večeras u 22 sata vidimo za 15 dana u 21 sat, za mjesec dana u 20 sati itd.
Ovo je bio samo letimični osvrt na jedno moje, hajmo reći, područje zanimanja mimo željezničkog modelarstva. Ne vidim potrebe širiti priču, osim ako se ne pokaže interes drugih forumaša.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Drugi hobiji
PostPosted: 13 Jun 2018, 18:59 
Offline
User avatar

Joined: 03 Mar 2014, 14:07
Posts: 1033
Location: Zagreb
Nešto za ljubitelje horoskopa

Spomenuo sam u ranijem postu da me zanima astronomija, pa se malo osvrćem i na takozvanu astrologiju. Ne, ne kanim proricati sudbinu ni najaviti bankrot, štajaznam, Märklina ili Rivarossija već iznosim neke zanimljive činjenice.
Astrologija poznaje 12 zviježđa Zodijaka i svaki horoskopski znak traje točno mjesec dana. U stvarnosti Sunce tokom godine prividno prolazi kroz 13 zviježđa, a ono koje astrologija ne poznaje zove se Ophiuchus ili Zmijonosac. Slijede egzaktni podaci o godišnjem kretanju Sunca kroz zviježđa, a u zagradama su njihova latinska imena koja se u pravilu pojavljuju u nebeskim atlasima.
- Ovan (Aries): 18. travnja - 13. svibnja
- Bik (Taurus): 13. svibnja - 21. lipnja
- Blizanci (Gemini): 21. lipnja - 20. srpnja
- Rak (Cancer): 20. srpnja - 10. kolovoza
- Lav (Leo): 10. kolovoza - 16. rujna
- Djevica (Virgo): 16. rujna - 30. listopada
- Vaga (Libra): 30. listopada - 20. studenog
- Škorpion (Scorpius): 20. - 29. studenog
- Ophiuchus (Ophiuchus) ili Zmijonosac (Serpentarius): 29. studenog - 17. prosinca
- Strijelac (Sagittarius): 17. prosinca - 20. siječnja
- Jarac (Capricornus): 20. siječnja - 16. veljače
- Vodenjak (Aquarius): 16. veljače - 11. ožujka
- Ribe (Pisces): 11. ožujka - 18. travnja
Neki će se začuditi jer astronomski pripadaju drugačijem znaku od onog na koji su navikli. A ja se čudim ljudima koji vjeruju u horoskope i čini im se normalnim da svi ljudi rođeni u istom znaku imaju iste osobine i čeka ih ista sudbina. No astrolozima su vjerovali i mnogi znameniti ljudi, uključivo zloglasne poput Hitlera.
Kad astronoma pitate što misli o astrologiji on se odmah hvata za pištolj. Jer astronomija je egzaktna znanost, a astrologija je pučka zabava ili vračanje/vradžbina.
P.S. Ovaj osvrt ima i neizravne veze sa željeznicom, jer se u imenima zviježđa krije i jedna lokomotiva. :angelic-green:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Drugi hobiji
PostPosted: 13 Aug 2018, 11:42 
Offline
User avatar

Joined: 03 Mar 2014, 14:07
Posts: 1033
Location: Zagreb
Ovu fantastičnu fotografiju meteorskog roja Perzeida snimio je Josip Petrlić u Cerju Pokupskom (preuzeto sa Facebooka):

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Drugi hobiji
PostPosted: 05 Sep 2018, 08:50 
Offline
User avatar

Joined: 03 Mar 2014, 14:07
Posts: 1033
Location: Zagreb
Ne gledajte samo zvijezde na lokomotivama nego bacite pogled koji put i na vedro nebo. Ranoranioci koji pred zoru putuju, hodaju, gledaju kroz prozor ili izlaze na balkon mogu ovih dana vidjeti nad jugoistočnim obzorjem najljepše od svih zviježđa - Orion. Nemojte reći da vas stariji nisu naučili kako se one tri zvijezde u nizu zovu Jakovljev štap ili Kosci.

Ovu lijepu fotografiju Oriona snimio je Bob King 3. rujna 2017. godine:

Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum- .